Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Facebook topluluk standartlarını ihlal etmiyormuş.

Fransuxa

Öne çıkan mesajlar

Bu şeye benziyor biraz. Geçen sene hükümet yanlısı bir karikatür dergisi çıkarmaya başlamışlardı. O kadar rezaletti ki bütün bayilerden falan kaldırdılar. Şimdi çıkıp kendi okuduğun karikatür dergilerine dava açılmasına karşı çıkıyorsun. Mizah diyorsun.

Ne kadar rezalette olsa onlarda akılları yettiğince aynı şeyi yapıyor ve belki kendi kitleleri bir nedenden ötürü gülüyor. Bu durumda o mizah dergisine dava açmaya çalışmak iki yüzlülük olur. Adamlar da zaten kendi diktalarını dayatmak için senin onların dediklerine saldırmanı bekliyorlar. Bu şekilde feysbuk fotolarına saldırarak adamların yaptıkları bütün diktaları, görgüsüzlükleri, hak ihlallerini haklı hale getirmiş oluyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

hakaret diye bir suçu komple kaldırmak lazım. hakaret ne abi?

said:
1. isim Onur kırma, onura dokunma
2. Küçültücü söz veya davranış
"Hakaretlerle bağırarak haşlıyor ve onlara ambarda ve güvertedeki yerlerini gösteriyordu." - Y. K. Beyatlı

örneğin sen bana burnu yamuk dersin, benim onurum kırılır. dava mı açayım? hayır. o senin terbiyesizliğin yetersizliğin.

mesela;

Bir vurdum sakaryada 10 bin kişi devrildi.

K. Atatürk

hakaret mi bu. değil. her şeyi atatürkün tek başına yapmadığını anlatmak isteyen insanın dalga geçme biçimi. sen çıkıp nasıl böyle derrr o adam bu ülke için kaç gece uykusuz sabahladı dersen senin gibi düşünmeyen insanların yorum yapma hakkını söker alırsın. kabaca benim gibi düşünemeyen sktrsin gitsin dersin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...