Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yanlışlıkla Amazon Dolandırmaca

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

riglous said:

Biyik said:

riglous said:

Karşılığını vermediğin, hak etmediğin malı, "Amazon" zarar görmesin diye değil, doğru olduğu için iade etmen gerekiyor. Asıl yaptığın(ız)ın yanın(ız)a kalacağını düşünürsen(iz) enayisin(iz).

Kimin doğrusu? Kapitalistin doğrusu mu? Dinin doğrusu mu? Herhangi bir iktidarın veya devlet tipi hiyerarşik örgütlenmenin belirlediği doğru mu?

Hayırdır, çok acıttı galiba? Bazı şeylerin geri dönüşü eş zamanlı olmaz. Elini sobaya değdirdiğinde yanarsın ama haksız yere elde ettiğin bir maldan canının yanmayacağını düşünüyorsan bence enayilik budur. Bunun hatalı olduğunu bilmiyorsan... Şu saydıklarının çoğuna göre doğru aynı şey zaten. Felsefe 101'in ötesine geçecek olursak, eğer için rahat ediyorsa, iade etmeden veya geri verme diyebiliyorsanız gönül rahatlığıyla, (varsa) tanrıya yakın olun.

Ortada öyle daldan düşen elma falan da yok, bildiğin düzenbazlık var.

Elma ağacının etrafını çitle çevirip, "bu benimdir" dersen, oradan düşen elmayı yiyene de hırsız dersin. Bu benim özel mülküm deyip pompalı tüfeğini çekip vurursun. Ayrıca akademide yapılan kopya olayıyla bunun zerre alakası yok. Elmalarla armutları karıştırmayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

şu Bıyık denen teyp hırsızını paketleyelim ya. hırsızlığı bukadar rahat yüceltememeli bir insan. Ne işi var abi bu adamların forumda.Seviye gittikçe düşüyor.

İktidarı "bu kadar rahat" eleştirmemeli.
"Her şeyin bir sınırı var." diyen adamlara benziyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Amazon hesabina girip

Orders

More Order Actions

Return or Replace Items

tiklayip sonra ilgili secenegi secerek geri gondermek icin kutusune yapistirabilecegin bir onceden odenmis kargo etiketi veriyorlar. onu yazdirip kutuya yapistirip postaya veriyorsun. bu kadar.

Amazon bunun gibi durumlarda hemen yeni paketi gonderiyor. Kayip olan ve teslim edilmeyen urunler icin kargo sirketi ile aralarinda hesaplasiyorlar. Kargo icin onlarca farkli firma kullaniyorlar. Bu firmalarin da yillik belli bir urun kaybetme hakki var bildigim kadari ile. Sen elimize ulasmadi diyorsan o kargo firmasi ve dogrudan o kargoyu ulastiran calisana patliyor kabak.

Yani sen tablet elimde kalsin derken, kargo calisani adami isinden edebilirsin. Zira Amazon bu gibi durumlarda pek etkilenmese de tabi ki zarar ediyorlar onlarda.

Ha Amazon da ayri bir cakal. US disindaki ulkelerde vergiden deli gibi kaciriyorlar. Ingiltere'de ozellikle her ne kadar herkes kullaniyor olsa da bir cok kisi de vergi vermemelerinden dolayi sikayetci.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

elma agcini ben diktiysem, bakimini ben yaptiysam, elmalari toplayip kapina kadar getiriyosam, senin agzina bile cekerim citi o elmayi yeme diye.

o elma ağacını dikecek bir toprak parçasına sahip olacak kadar paran olursa dikersin.
o parayı kazanmak içinse ya ailenden para, kat, hisse kalmış olacak ya da emeğini kapitaliste satacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

paticik namuzsuz doluymuş lan resmen. satıp ihtiyacı olana daha ucuzundan başka şeyler verip sevap puanı kazanmaya çalışan çakallar mı dersin hepsi var lol.

sevapla ilgisi yok, uçsuz bucaksız sermayesinde bir kalem olarak gözükecek bir malı iade etmek mi anlamlı yoksa hayatında ciddi değişiklik anlamına gelecek birine vermek mi daha etik onunla ilgili bir sorunsal.
Sosyal ağlarda paylaş

lovecraft0Z said:

Zep said:

aquila said:

Zep said:

zaten çok düşük profit marginleri var sattıkları o ürünlerden çook az kar ediyorlar üstüne inanılmaz hizmet veriyorlar.

amazon kazandigi parayi harcicak yer bulamiyo, sen ne diyon.

abi nasıl sallıyosun belli değil

bu yılın ikinci çeyreğinde 7 million dolar zarar açılardılar 0.05 cent share başına.

15 milyar dolarlık satışları var çok ta hızlı bir şekiklde artıyor ancak operating cost çok yüksek online retail olmasına rağmen.

ne kadar satış yaptığı değil yaptığı satıştan ne kadar kar sağladıgı önemli bir şirketin. profit marginleri yüzde 1 bile değil 0.05 gibi birşeydi.

multimilyoner sermayeli uluslararsı dev bir şirketi mahalledeki bakkal amcaymış gibi yazıktır ya dükkan anca dönüyo tadında açıkladınya helal olsun

iste senin gibiler anlasın diye bakkal amca tadında yazıyorum ama anlamayan gene anlamıyor.

hadi zarar olayını geçtim yanıltıcı olabilir, onu para koycak yerleri yok argümanına karşı şöyledim.

ama operating profit diyorum yüzde bir diyorum bu aldığı sattığı ürünlerden, bütün operasyolarından karı yüzde 1 demek bunu anlamak çok mu zor abi.

isterse multibilyoner firma olsun her firma için bu hesap aynı.

bu durumda şuan ki valuationını haklı çıkarabilcek tek şey şuan online retaildeki pazar payı bir de revenue growth, onuda belirtim zaten çok hızlı bir şekilde artıyor diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Biyik said:

riglous said:

Karşılığını vermediğin, hak etmediğin malı, "Amazon" zarar görmesin diye değil, doğru olduğu için iade etmen gerekiyor. Asıl yaptığın(ız)ın yanın(ız)a kalacağını düşünürsen(iz) enayisin(iz).

Kimin doğrusu? Kapitalistin doğrusu mu? Dinin doğrusu mu? Herhangi bir iktidarın veya devlet tipi hiyerarşik örgütlenmenin belirlediği doğru mu?

Ya ne boş adamsın. Hırsızlık ne zamandan beri kapitalizma açılan savaş oldu.

Mantık çerçevesinde konuşmaya calışın ama gerizekalı gibi hırsızlığı savunmayın ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...