Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tap-Out/Insanity + Solgar vm75??

KidLazer

Öne çıkan mesajlar

Selam

kilo problemimden ötürü (1.83/95) evde egzersiz yapmayı planlıyorum. arkadaş Tap-out'u önerdi iyi güzel ancak bana sanki biraz fit abileri daha çok fitlemeye yarayan bir program gibi geldi. öküzvari hareketleri beni zorlayacak gibi gözüküyor. Öte yandan daha çok kardiyo ağırlıklı Insanity videolarına da rastladım. Tecrübesi olanlar bunlardan hangisini yapmamı önerirsiniz ya da başka bir alternatif de sunabilirsiniz

bu arada gezinirken gördüm meraktan soruyorum bu programları uygularken destekleyici vitamin almamın zararı olur mu? Solgar vm75'ten bahsediliyor bu daha çok body'cilerin kullandığı destekleyici bir ürün mü yoksa başlangıç aşamasındakiler de kullanabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

:)

ya aslında dışarıdan bakınca çok abartı bişe yok biraz göbek var bi de yanlar hoşuma gitmiyor. vücudumun tek avantajı doğuştan gelen geniş bir omzum var bel ki de lise yıllarımda capoeira yapmamın mirasıdır bu. o yüzden omuzlar geniş durduğu için görüntüyü idare ediyorum ama aslında bakarsan 85-90 arasına inip baklava vücut edinmek değil de daha güzel bir görüntü yaratmak istiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

ya aslında geçen hafta boyunca Tap-out XT yaptım ama bende şöyle bi sorun var sol kolum 7 yaşımdayken kırılmıştı kötü bi kırık 2 mm kalmış kolumu kesmelerine o derece. dolayısıyla sağ kolum kadar kuvvetli değil mesela capoeira yaparken el üzerinde yürüme kısmında sol doğru yatardım hep kesiliyo çünkü birden gücü.

tap outu yaparken de bunun dezavantaşını gördüm mesela şınav pozisyonunda sağa sola yatmalar vs bu hareketler beni çok zorladı kesiliyo çünkü enerjisi. dolayısıyla biraz daha ayak üstünde olan sporlara yönelmek adına insanity'yi buldum. ilk haftalarda 4x4lük yapabileceğimi sanmıyorumama başlamak gerek

bu arada bir de less mills combat diye bir seri buldum bu full dövüş sporlarından alıntı tekmeler yumruklar falan kısacası insanity ile les mills combat arasındayım şu an.

@prudent
aslında korkum şu; efsaneler var işte atıyorum protein tozunu alıp sporu bırakırsan vücut çöküyo falan bunun gibi yan etkilerinden çekiniyorum biraz
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi öyle bir şey. Efsane adı üstünde. Bokunu çıkartırsan karaciğerine zarar verirsin o olur.

Hiç takviye almadan spor yapıp bıraksan yine kilo alırsın, yine yağlanırsın. Spor yaparken beslenme alışkanlığı değişiyor insanın, mecburen daha çok protein ve karbonhidrat tüketiyorsun. Sporu bırakınca da yemeye devam ettiğinde o karblar yakılamıyor ve sana can simidi, meme, göt olarak geri dönüyor genelde.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...