Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Veganlık gerçek bir ideoloji mi?

Longshanks

Öne çıkan mesajlar

Longshanks said:

@Akhlaur saol moruk

Lezzet olayını tartışmak bile mantıksız bence. Benim anlamaya çalıştığım hayvanların merkezi sinir sistemi var diye bitkilere haksızlık yapmak...O da canlı değil mi lan
Bilmem canlı mı ? Bilgisayar virüsüde adapte olabiliyor , üreyebiliyor , kendini savunabiliyor , belirli şartlara belirli refleksler veriyor.Biyolojik makina olabilirler bitkiler yani
Sosyal ağlarda paylaş

downwhereiam said:

Longshanks said:

@Akhlaur saol moruk

Lezzet olayını tartışmak bile mantıksız bence. Benim anlamaya çalıştığım hayvanların merkezi sinir sistemi var diye bitkilere haksızlık yapmak...O da canlı değil mi lan
Bilmem canlı mı ? Bilgisayar virüsüde adapte olabiliyor , üreyebiliyor , kendini savunabiliyor , belirli şartlara belirli refleksler veriyor.Biyolojik makina olabilirler bitkiler yani

işte neyin yaşayıp neyin yaşamayacağına karar vermeye böyle bir elitist hava vermeye karşıyım ben
ve bunun asıl kaynağının bence sadece insan empatisi olması yüzünden
Sosyal ağlarda paylaş

İnsan evrim sürecinde et yemeseydi biyolojik olarak şu an ki konumumuza kavuşamazdık. Eğer tarım devrimi yapılmasaydı medeniyet bu duruma gelemezdi.

İnsan biyolojik olarak hayvansal ürünler ve hayvansal yağlar tüketmeye onun dışında sebze meyve ve kuruyemiş tüketmeye uygundur. Ama şöyle bir durum vardır:
Meyveyi kimse bir oturuşta 1 kg yiyemez. Onun için meyvelerin suyunu içmeyelim taze olsa bile.
Kuruyemişler de de şöyle bir durum var kabuklu kuruyemişler i kabuğuyla alıp kendimiz kırarak yiyelim hep bu şekilde tüketilmiştir böylece vücut ihtiyacı olduğu kadar yer.
Onun dışında sebze zaten sürekli yenir.
Fakat en önemli bileşenler protein ve hayvansal yağdır. Ondan arta kalan kısma sebze + patates tarzı bir şey yenmesi gerekir.

Beslenme de en önemlisi gıdanın geldiği kaynağın ne kadar doğal olduğudur.
Sosyal ağlarda paylaş

herkes vegan olsun istiyorum. veganlık muhteşem bişi, inanılmaz güzel sebzeler var. harika zeytinyağıyla tadlandırabilenecek mükemmel yeşil varlıklar. hepiniz vegan olun lütfen.

bütün etler bana kalsın. bi gün televizyonda "pirzola, antrikot falan bitti dağılın" gibi bi haber çıkacak diye çok korkuyorum lan : (
Sosyal ağlarda paylaş

Etsiz hayat mı olur ya. Herseyin bir adabı dengesi var. Mantigini dogru duzgun kullanamiyan insanlar türüyor iste dana koyun kesilir mi onlarinda cani var fln asdf bitkilerde canli argümanı bu kafada ki sığ görüslü adamlar için gayet yerinde olmuş.

Hatta bu insanlar umarim bu yeto kafalariyla yakinda şunu da savunur: insan insanı s..ermi diyip soylari tükenir :)o
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...