Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sokak köpekleri hakkında yardım

Katibim

Öne çıkan mesajlar

Kesin çözüm değil biliyorum ancak onları uysallaştırmayı deneyebilirsin.

Bakkallarda aç bitir salamların tanesi 1.25 lira. Al iki tane. Zaten içinde 8 tane falan var. 5-6 köpeklik bir çete gördüğünde besle onları. 2-3 defa besledikten sonra sana ve yanındakilere asla saldırmazlar. Hatta refakat ettikleri dahi olur. Bizim parktaki çete bir süre sıkıntı yarattı ama artık beni gördükleri anda uysallaşıyorlar. Haftada 1 tane aç bitir salama mal oluyor.

Kesin çözüm için belediyenin devreye girmesi şart.
Sosyal ağlarda paylaş

Katibim said:

mani said:

muhtara git sor. mahalleli rahatsız oluyorsa imza toplarsınız verirsiniz muhatara o belediye ile halleder. Belediye alır barınaklarda yer olmadığı için çöplükte katleder hayvanları sen de bunu düşünür uyursun akşamları rahat rahat.

Şimdi şöyle sana açıkliim durumu ;

Muhtarlıkta imza toplandı ve belediyeden yine aynı cevap alındı

Bu köpekler mahalle halkına zarar vermekte

Yoldan geçen kişilere saldırmakta ... Google a uğurmumcu sokak köpekleri yaz demek istediğimi daha iyi anlarsın

Birde şunu düşün benim eşim hamile ve köpeklerden ötürü sokağa çıkamıyor velevki çıktı diyelim ve bir köpeğin saldırısına uğrayıp çocuğu düşürdü bunun sorumlusu kim olacak ?

Belediye çocuğumu geri getirebilecekmi ? yada eşimin bozulan psikolojisini ??

Siz sabaha kadar köpek havlaması yüzünden uyuyamadığınız oldumu ? ?

Yada sokağınızdan 5 tane köpeğin devriye gezdiği oluyormu sizde ?

Yada evlerde yenmeyen yemeklerin çöp konteynırlarının kenarında bu köpeklere verildiği ve mahallenin pislik içinde olduğu ??

Yol kenarına park eden araçların tekerleklerine çiş yaptıkları ???

Oluyomu bunlar size ?

Lütfen sizden ricam google a uğur mumcu sokak köpeği yazın ve bakın neler oldu bizim mahallemizde ...

Haa bu arada ben sokak köpeklerinin öldürülmesine kesinlikle karşıyım ve bu sevimli dostlarımızın yeri sokaklar değil güzel avrupa standartlarında barınaklardır.

o hayvanlar konuşamıyor derdini anlatamıyor diye tüm suçu yık onlara e mi? belediye köpekleri toplayıp aşılayıp küpelerini takıp sokağaa bıraktı mı? sokak hayvanları için beslenme noktası oluşturuldu mu? sen onlara yemek verdinde onlar yok istemeyiz diyerek çöpü dökmeyi mi tercih etti? arabanın tekerleğine çişini yapınca noldu araba patladı mı? sen yada senin gibiler velev ki o hayvanlara saldırdı o zaman ne yapılabilecek? ağızları yokki anlatsınlar dertlerini!

o çete dediğinden burda her mahallede var o çete benimle yürüyüşe çıkıyor her gün beni koruyor. o çete var ya sırf seveyim diye benimle okula kadar geliyor ders bitene kadar kapıda bekleyip benimle döndükleri oluyor. o çete dediklerin varya azıcık sevgi azıcık mamayla senin için her şeyi yapıyor! sen onların toplanıp katledilmesini iste o hayvanların canlı olduğu, yaşamak için sana muhtaç olduğu ve onları belediye barınakta çatır çatır ölüme terk ederken bunun senden ailenden çocuğundan çıkmyacağını mı düşünüyorsun? sen önce insan ol o savunmasız canları düşünme, öldürtmeye çalış sonrada velev ki şöyle velev ki böyle! o canların çektiği tüm acılar sen ve senin gibilerin burnundan fitil fitil gelir! ha bide barınak demişsin gittin mi sen o barınaklara? arkadaşın biri ışıkkent barınağına göndermiş hayvanları onada soruyorum gittin mi ışıkkente? ben gittim itiş kakış kavga dövüş sakat halde sığınacak yer arıyor orda yavrular.. çoğu sakat onların ama sizin gibi kalplerinde sakatlıkları olmasından çok daha iyi!!
Sosyal ağlarda paylaş

inyormaynd said:

Bir de oradaki kürtlerin de suçu var. Arkadaş akşamları veletler köpekle köpek olup azdırıyorlar hayvanları deli dana gibi koşuşturuyorlar. Bir de birbirlerine saldırtıyorlar marifetmiş gibi köpek de bir şey sanıyor bu sefer herkese karşı bir saldırganlığı oluyor.

Lan hiç unutmuyorum bir gün gene köpekten kaçarken bizim akşemsettin sokağında sürekli gidip gelen bir ekip aracı var. Adamlar benim peşimden gelip neden kaçıyorsun diye sorguya çekmişlerdi. Abi dedim fobim var köpeklere karşı elimde değil deyince hee peki tamam deyip gitmişlerdi.

küfür yasak, ırkçılık serbest.

tanıştın mı oradaki bebelerle kürt müymüş, türk müymüş.
Sosyal ağlarda paylaş

AtlaraFisildayan said:

inyormaynd said:

Bir de oradaki kürtlerin de suçu var. Arkadaş akşamları veletler köpekle köpek olup azdırıyorlar hayvanları deli dana gibi koşuşturuyorlar. Bir de birbirlerine saldırtıyorlar marifetmiş gibi köpek de bir şey sanıyor bu sefer herkese karşı bir saldırganlığı oluyor.

Lan hiç unutmuyorum bir gün gene köpekten kaçarken bizim akşemsettin sokağında sürekli gidip gelen bir ekip aracı var. Adamlar benim peşimden gelip neden kaçıyorsun diye sorguya çekmişlerdi. Abi dedim fobim var köpeklere karşı elimde değil deyince hee peki tamam deyip gitmişlerdi.

küfür yasak, ırkçılık serbest.

tanıştın mı oradaki bebelerle kürt müymüş, türk müymüş.

Önceki yazdıklarımı okumadın herhalde. 4 sene kaldım orada hepsinin içini biliyorum boş beleş varlıklar hepsi. Anca akşamları meydanda adam öldürüp aydosta taksicinin kafasını keserler birbirlerini döverler. Başka yapabildikleri bir şey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Forumda olayın çözümünde genel kanı köpeklerin mahalleyi haraca bağlamasını kabullenme yönünde.

BlaCk said:

Yaşam hakkı sadece insanlara ait değildir, bunun bilinciyle yetişmeyen bireyler genelde hayvanlardan nefret eder. Türcülük bir hastalıktır, tedavisi vardır.

Şu da çok iyiymiş, türcülük ahahah :D napıyorsunuz abi gorillerle birbirinizin bitlerini mi ayıklıyorsunuz?

Hayvandan korkan/sevmeyen insanı eleştirmeyin arkadaşlar. Herkes hayvanları sizin kadar sevmek zorunda değil, herkesin hayvanlarla aralarında olmasını istediği mesafe sizinki kadar yakın olmak zorunda değil. Heyula gibi arkadaşlarım var adamlar çocukluklarından beri köpekten korkar, uzaktan görünce bile tedirgin olur. O adamın alnına silah dayasan öyle köpeğe yemek verip bitirene kadar yanında oturma gibi işler yapamaz.

Burada en büyük suç yine belediyelerde ve eğer doğruysa petshoplardan aksesuar gibi hayvan alıp sokağa bırakanlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

eycuf said:

Katibim said:

mani said:

muhtara git sor. mahalleli rahatsız oluyorsa imza toplarsınız verirsiniz muhatara o belediye ile halleder. Belediye alır barınaklarda yer olmadığı için çöplükte katleder hayvanları sen de bunu düşünür uyursun akşamları rahat rahat.

Şimdi şöyle sana açıkliim durumu ;

Muhtarlıkta imza toplandı ve belediyeden yine aynı cevap alındı

Bu köpekler mahalle halkına zarar vermekte

Yoldan geçen kişilere saldırmakta ... Google a uğurmumcu sokak köpekleri yaz demek istediğimi daha iyi anlarsın

Birde şunu düşün benim eşim hamile ve köpeklerden ötürü sokağa çıkamıyor velevki çıktı diyelim ve bir köpeğin saldırısına uğrayıp çocuğu düşürdü bunun sorumlusu kim olacak ?

Belediye çocuğumu geri getirebilecekmi ? yada eşimin bozulan psikolojisini ??

Siz sabaha kadar köpek havlaması yüzünden uyuyamadığınız oldumu ? ?

Yada sokağınızdan 5 tane köpeğin devriye gezdiği oluyormu sizde ?

Yada evlerde yenmeyen yemeklerin çöp konteynırlarının kenarında bu köpeklere verildiği ve mahallenin pislik içinde olduğu ??

Yol kenarına park eden araçların tekerleklerine çiş yaptıkları ???

Oluyomu bunlar size ?

Lütfen sizden ricam google a uğur mumcu sokak köpeği yazın ve bakın neler oldu bizim mahallemizde ...

Haa bu arada ben sokak köpeklerinin öldürülmesine kesinlikle karşıyım ve bu sevimli dostlarımızın yeri sokaklar değil güzel avrupa standartlarında barınaklardır.

o hayvanlar konuşamıyor derdini anlatamıyor diye tüm suçu yık onlara e mi? belediye köpekleri toplayıp aşılayıp küpelerini takıp sokağaa bıraktı mı? sokak hayvanları için beslenme noktası oluşturuldu mu? sen onlara yemek verdinde onlar yok istemeyiz diyerek çöpü dökmeyi mi tercih etti? arabanın tekerleğine çişini yapınca noldu araba patladı mı? sen yada senin gibiler velev ki o hayvanlara saldırdı o zaman ne yapılabilecek? ağızları yokki anlatsınlar dertlerini!

o çete dediğinden burda her mahallede var o çete benimle yürüyüşe çıkıyor her gün beni koruyor. o çete var ya sırf seveyim diye benimle okula kadar geliyor ders bitene kadar kapıda bekleyip benimle döndükleri oluyor. o çete dediklerin varya azıcık sevgi azıcık mamayla senin için her şeyi yapıyor! sen onların toplanıp katledilmesini iste o hayvanların canlı olduğu, yaşamak için sana muhtaç olduğu ve onları belediye barınakta çatır çatır ölüme terk ederken bunun senden ailenden çocuğundan çıkmyacağını mı düşünüyorsun? sen önce insan ol o savunmasız canları düşünme, öldürtmeye çalış sonrada velev ki şöyle velev ki böyle! o canların çektiği tüm acılar sen ve senin gibilerin burnundan fitil fitil gelir! ha bide barınak demişsin gittin mi sen o barınaklara? arkadaşın biri ışıkkent barınağına göndermiş hayvanları onada soruyorum gittin mi ışıkkente? ben gittim itiş kakış kavga dövüş sakat halde sığınacak yer arıyor orda yavrular.. çoğu sakat onların ama sizin gibi kalplerinde sakatlıkları olmasından çok daha iyi!!

Açıkçası yazdıkların hiç hoş değil öncelikle bunu bil belliki benim tüm postlarımı okumamışsın önce bir oku sonra böyle iğneleyici ve hakaret edici yazılar yaz bu bir..

Diğeri ise ben şurda niyetimi de açıklamıştım

Katibim said:

Ayrıca seninle benim durumum farklı olduğu için olaya kendi pencerenden bakıyorsun... Evet sen hayvanları seviyor onlarla vakit geçirmekten hoşlanıyor olabilirsin ama bende senin aksine sevmiyor olabilirim ama kalkıpta elime bıçak alıp yada sopayla hiçbir köpeği kovalamıyorum

Ha son olarak arzı endam eyleyip mahallemize gelirsen ve gece kalma zahmetinde bulunursan sabaha kadar ölüm sessizliğindeki mahallede burnunun dibinde bir köpeğin sürekli havlamasını nasıl karşılarsın bilmiyorum.... ( Gerçi sen ne güzel seranat yapıyor bana canıms dersin o ayrı ama ben sinirlenirim )

Ve son olarak lütfen insanlara bu şekilde hakaret içeren mesajlar atmadan önce bi postlarını oku ve onlara karşı empati yapmaya çalış.... Burda kimse (ben dahil) hayvanların ve sevimli dostlarımızın yaşam haklarını elden almıyor aksine onların sokaklardan kurtulup güzel temiz ve sağlıklı barınaklarda yaşamalarına devam etmelerini istiyoruz...
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Benden baska durustce konusup tum bu sokak kopeklerin sokaktan atilmasi gerektigini soyleyen Paticik uyesi yok mu? Kopekler gitsin, ama oldurulmelerini istemiyorum diyorsunuz; nasil gidecekler oyleyse? Su haberi hatrlatirim: http://forum.paticik.com/read.php?22,6214250,page=1

Nasil atildiklariyla ilgilenmiyorum, isterlerse oldursunler, sokakta kopek yasamasi dogru degil, sehirler insanlarin alani. Sehir yasamina ayak uydurmus kedi gibi, guvercin gibi hayvanlar istedikleri gibi yasasinlar ama surekli saldiran, sorun cikartan, sehirde yasamayi beceremeyen kopeklerin temizlenmesi gerek.

Vicdanim da bir gidim sizlamaz, evimde kedimle oynarim sonra da. Eski mahallemizde de vardi bunlar, gelen gecene havliyorlardi. Gunun birinde sabah okuluna giden 9-10 yasinda bir cocugu isirdilar, belediye gelip hepsini uyusturdu sonra da aldi goturdu. Oldurdu mu, bir barinaga mi koydu bilmiyorum ama ben rahat ettim; baslarina ne geldigi de umrumda degil. Insanim ben, o savunmasiz ve konusamayan hayvan insanlara saldirmaya basladigi anda olsun yani. Bunu diyorum.

Insanlar da onlari o hale getirmiyor, en buyuk yalan bu. Neden o zaman guvercinler kafamiza kamikaze modunda saldirmiyor, kediler cocuklari isirmiyor? Sehirde yasayan onlarca hayvan icinde (Odtu ormaninin yaninda yasarken mahallede tilki dolastigi bile olurdu) sadece kopek boyle sorunlu? Sorun hayvanda. Insanlara zarar veren hayvan da insan habitatlarindan temizlenmeli.

Burnumdan nasil fitil fitil gelecek onu da bilmiyorum. Cocugumdan nasil cikacak acaba? Kalbim de sakat filan degil yani, sadece kendi turumu koruyan br hayvanim.
Sosyal ağlarda paylaş

gerge haklı hacılar, havanlar hakkında olumsuz birşey söyleyince hemen panter emeller çıkıyor ortaya.

gergenin yaşadığı olayı yaşayan ya da bundan kurtulan bir sürü insan var.(bir çete de beni kovalamıştı)

benim tavsiyem belediye almıyorsa ne olur ne olmaz yanınızda birşeyler bulunsun özellikle gece.

ne evdekinden ne dışardakinden haz etmiyorum ya, dışarda sahipleri köpekten daha köpek, hayvan gelir üstünü yalar, bişi yapmaz abisi, e leş gibi kokan köpek salyası yaptı üstümü onu napcaz? getirim benım kuşu kafana sıçsın o zaman.

birde niye türkiyede hayvan hakları diyince sadece kedi, köpek varmış gibi davranılıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Sokak köpekleri yakalanıp evcil olduğu emin olununca damgalanıp dışarıya bırakılıyor tabi bu standart prosedür ancak bu hayvanlardan daha hayvanlar oğlu hayvanlar var ve bu tipler özellik ile geceleri köpeklere öldürme amaçlı saldırıyor bundan dolayı ne oluyor bölge savunması iç güdüsüyle bu köpekler gruplaşıyor ve korkudan vatandaşa sarıyorlar.

Konu sadece sokak köpeklerinin önüne geçelim olsa eyvallah diyeceğim ama o kadar basit değil.Barınaklar iç karartıcı halde,bir kaç haber takip etmişinizdir. Bir diğer yandan köpeklerin sayısı oldukça azaldı...

...ama kediler.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Insanlar da onlari o hale getirmiyor, en buyuk yalan bu. Neden o zaman guvercinler kafamiza kamikaze modunda saldirmiyor, kediler cocuklari isirmiyor? Sehirde yasayan onlarca hayvan icinde (Odtu ormaninin yaninda yasarken mahallede tilki dolastigi bile olurdu) sadece kopek boyle sorunlu? Sorun hayvanda. Insanlara zarar veren hayvan da insan habitatlarindan temizlenmeli.

biyoloji anasınıfı terk
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...