Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

en ucuz uzaktan eğitim yükseklisans

senko

Öne çıkan mesajlar

tiLi said:

yüksek lisansı bitirince zart diye askere alıyolar mı yoksa yüksek lisansı 1 senede de bitirsen 3 senelik tecil oluyo mu

bence güzel soru

toplamda 3 sene tecil ediliyor, 2 sene yüksek lisans + 1 sene tecil hakkı veya okulu 1 sene uzatırsan toplamda 3 sene tecil olmuş oluyor,okulu uzattıktan sonra 1 sene tecil hakkın olmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
deadwoll said:

Ben yüksek lisans tecilim doluyor diye yükseği bırakıp tekrar başka yükseğe başvurduydum devlette; 3 yıl daha tecil ettiler sıkıntısız.

Gidip özele çuvalla para vermeyin, devlet üni.leri çok kolay alıyor yüksek lisansa. 80+ ales alın yeter.

Abi ben aöf mezunuyum, cok kastirirlar mi 80+ alsam bile?
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Kastirmiyorlar, alan sorusu bile sorulmuyor mulakatlarda genelde. Sadece basvurdygun bolumle ilili temel bilgin olsun, o bile yeter. Tabii gidip iyi unilere basvurmayacaksin rte universitesine ve turevlerine basvuracaksin.

E iyi madem, siyaset'te yapicam YL'i. 1 A4 kagidina 2 eylem fotosu, 1 basin aciklamasi 1 de genc bakis'ta haberim yokmus gibi cekilmis fotografimi basar gecerim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
:bump:

Merhaba arkadaslar, uzaktan yuksek egitim icin onerebileceginiz UCUZ hangi universiteler var yukardakilerden haric ( amac tecil, evlilik ve is hayati daha agir bastigi icin suaralar )?

Diploma not ortalamam 86/100, ALES'e yeni girdim ama okula yurt disinda gittigim ve yaklasik 15 seneden beri TR'de sinava girmedigim icin yuksek not gelecegini zannetmiyorum.

ALES'e onem vermeyip GPA notuna bakan DEVLET universiteleri terchihim ama kontenjanlarin hemen doldugunu ogrendim, oyuzden ucuz ozeller'de olabilir.

Tesekkurler.
Sosyal ağlarda paylaş

M3Turk said:

ALES'e onem vermeyip GPA notuna bakan DEVLET universiteleri terchihim ama kontenjanlarin hemen doldugunu ogrendim, oyuzden ucuz ozeller'de olabilir.

Tesekkurler.

sakarya toplam 5000e 29 yaşına kadar erteleyebiliyor. kontenjan sıkınıtısı da olmuyor. not ortalamasıyla alıyor.

sınav zamanları dönemlik 1 kere sakaryaya gitmek gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:

M3Turk said:

Tesekkurler.

sakarya toplam 5000e 29 yaşına kadar erteleyebiliyor. kontenjan sıkınıtısı da olmuyor. not ortalamasıyla alıyor.

sınav zamanları dönemlik 1 kere sakaryaya gitmek gerekiyor.

Sakarya'ya kayit acsak yeterli olmuyor, finallere girmek lazim diyorsun?

Okan'a bakmistim 7000 civari fiyati ama parayi veriyorsun kendileri direk uzatiyor, hic gitmeye gerek yokmus. Kayit bile olmuyorsun derslere.
Sosyal ağlarda paylaş

elesso said:

ders geçmeye niyetin varsa gitmek gerekiyor. yoksa gitmeyebilirsin tabi.

Benim icin onemli olan tecil, yuksek lisans tabikide onemli bir sey ama suanki durumum fazla el vermiyor. Verdiginiz oneri icin tesekkur ederim.

ALES'ten yuksek not istemeyen devlet okullari konusunda fikri olan da paylasabilirse sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Merhaba arkadaslar eski konuyu bump ladigim icin kusuruma bakmayin.

ALES'e girdim 15 seneden beri Yurt disinda okumama ve yasamama rahmen 59 almisim. Devletlerin cogu 55 istiyor, not ortalamamda 3.3 uzeri.

Kontenjan derdi fazla olmayan devlet Uluslararasi ticaret uzerine yuksek ogretim veren universitelerden onerebileceginiz varmi acaba? Konya'ya basvuru yaptim.

2 - 3 devlete basvurmak istiyorum ozele bayilmadan once.

Tesekkurler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...