Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Keskinoğlu Kıtır Piliç

DoruK

Öne çıkan mesajlar

ya fistan bariz idiotsun ya. daha diyemedim bişey. git at bi patates 20 dakka mikrodalgada dursun gel konuş.

mutfakta yapabileceğin pişirme teknikleri içinden mikrodalganın yaptığına en benzer olanı suda haşlama işlemidir.

mikrodalgada ısıttığın yiyeceğin dokusu, aynı yiyeceğin üzerine su ilave edilip ocakta ısıtılmışıyla benzerlik gösterir.

bu yüzden kıtır şeyleri mikrodalgaya atmayın dedim. 4 sene gastronomi okumuşum, ahçılık yapıyorum. oturup idda etmiyorum. bu böyledir diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Mikrodalgada et pişirmeyi denemeyin. Yarı yarıya küçülmüş ve taş gibi olmuş birşeyle karşılaşırsınız sonunda.. Bu arada aynı şey patates için de geçerli.. 20 dakikada tam kumpirlik kıvama geliyor ancak 1-2 dakika daha fazla pişirince küçülüp, sertleşiyor. Nedeni mikrodalga ısıtırken gıdaların içindeki su moleküllerini yok etmesi gibi birşeydi zamanında fizik dersinde görmüştük şimdi hatırlamıyorum internetten araştırılabilir.

Onun dışında keskinoğlu'nun ürünlerinde laktoz, emülgatör gibi %10'luk bir olumsuz içerik var. Eskiden piliç döneri ben de çok yerdim ama artık yemiyorum. İçinde zararlı ve olumsuz içerik bulundurmayan et dönerleri tercih edin mikrodalgada ya da tavada pişirmek için..
Sosyal ağlarda paylaş

Mikrodalga adı üstünde mirodalgalarla içine koyduğunuz şeyin atom/hücrelerinde titreşim yaratır sürtünme sonucunda ısı açığa çıkar çok uzun süre tutarsanız su tamamen buharlaşr lastik gibi olur. Sulu şeyler daha çabuk ısınır titresime müsait oldugundan. Ancak dışardan fırın tava vs gibi bir kyanak odaklı ısı vermediginden pisirdiginiz seyin temaz yuzeyi kizarmaz citir olmaz. Arkadasin dedigi bir nebze dogru haslamaya yakin etki yaratiyor mikrodalga.

Edit. Kizartma amaçli yapilmis bir yiyecegi mikrodalgada pisirmeye calsmak, mikrodalgam var fakir degilim demekten de buyuk gorgusuzluk olmus. Azcik yasadgnizin farkimda olun be sacma sapan is yapmisin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...