Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dini kurallarin cevresinden gitmek ibadet oluyor mu?

GERGE

Öne çıkan mesajlar

kolektifinsan said:

kimsenin kimseye niye millet oruç tutarken su içiyorsun vs diye çıkışmaya hakkı yok, isterse semtin geri kalanı olduğu gibi oruç tutuyor olsun kimsenin kendi inancından dolayı bir başkasının hayatına karışmaya hakkı yok.

bu arada mahalle halkı istediği gibi tutar orucunu, insanlar neye inanacaklarına ve nasıl ibadet edeceklerine kendileri karar verirler

Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

Vingthor said:

Black-ice said:

Abi kediler oruçlu diye sokakta su kabı deviren bir adam bence çipet. Facepalmlayıp geçelim derim.

gerçekten böyle birşey mi var? çünkü dövecek insan çıktı şu anda bana. mahallede falan mı? bildiğin biriyse gelip saldırayım.

ahah abi espri yaptım dur
:D

abi daha korkuncu böle bi adam gördüm ben direk yane kafamda
olmaz diye bişi yok bence
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

kolektifinsan said:

kimsenin kimseye niye millet oruç tutarken su içiyorsun vs diye çıkışmaya hakkı yok, isterse semtin geri kalanı olduğu gibi oruç tutuyor olsun kimsenin kendi inancından dolayı bir başkasının hayatına karışmaya hakkı yok.

kimse kimseye çıkışmıyo zaten
abiler var onnar çıkışıyo
onnar uzun saca top sakalada karşı

biri semtte su içtiği için azarlandığından bahsetmiş sonra uyuyarak oruç tutmalarından dem vurmuş bunun için yazdım o iki paragrafı

dindar kesim tarafından baskılanan insanlar "sizin müslümanlığınız ikiyüzlü" temalı bir tepkiye yöneliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse Çipet araya girmeden şunu anlatmaya çalışıyordum:

Dindar kesimle sizin müslümanlığınız şöle böle vesaire temalı tartışmaları girmek son derece anlamsız, toplumu gereksiz bölüyor ve asıl noktanın kaçmasına sebep oluyor.

İnanç kişisel bir meseledir, günlük hayatın akışına müdahale edemez.(yani toplumsal hayata müdahale edemez)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...