Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V #2

Kaede

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...

evet bir daha aynı oyunu devam edemeyeceğimiz bariz olduğundan bitirdik. bu akşam, Komutan,Quixef,Axedice,Keade ile olan maçımızda, agzedise olacak canlı rape session ım başlayamadan bitiverdi.

planı aşama aşama anlatayım, hevesiniz gelsin.;

önce durumun genel görüntüsü. görüldüğü üzere, corinth i atarak, daha oyunun başında 3 şehire beni kısıtlıyor bu yabani.

bunun üzerine 20-30 turn lük naif planımız çalışmaya başlıyor.

aşama 1:

önce amaç gergin bir ortam yaratmak. state of zeus ile ufaktan bir titreşimle başlıyoruz, asker basıp, herkesi şangaya çekiyoruz. tüm researchleri chemistry e odaklayıp, sınırda bekletilen askerleri bir bir upgrade lerle şenlendirip, düşmanımızı daha da germeye uğraşıyoruz. swordsman den musketman lara kadar aşama aşama gerginliği tırmandırıyoruz. ama kesinlikle saldırmıyoruz. çin in okçuları gerekli gerginliği zaten veriyor. amaç bu pis yabani, corinth e yüklesin upgrade lerini, askerlerini. atina yı biraz boş bıraksın. hatta mümkünse o saldırsın.

aşama 2:

bu sırada, turnlerden beridir scout ile kestiğimiz atina nın yukarısında settler ve ordumuzu bekletiyoruz. önce 3-4 birim atlı pillage ile dolaştırmak için. peşi sıra gelecek trebuchetler. ve çinin okçularını koruyacak pikeman ve musketman lar. resimde atlıları geçiriyordum biraz daha musket ve trebuçe geçirip başlayacaktık. not enough kısmet.

aşama 3:

aşağıda savaşa başlayana kadar yukarı yığınak yapmak. orada uzun süre dayanmaya çalışıp, dikkat iyice aşağıya çekildikten sonra, venedik finansörlüğünde yukarıdaki şehri kurup atina ya yürümek.

sırf bu plan için kaldığım içler acısı demographics durumu;

gerçi bu yabaninin plandan haberi de olabilir. ama planlı veya plansız gümbür gümbür geliyoridi çayna.

Sosyal ağlarda paylaş

Aferim aferim dibime şehir atıp trebuchetleri upgrade gelir gelmez cannon yapıp aşağı yürütmek falan bunlar güzel fikirler de yanlış adama hareket etmişsin, bide

Grego said:

venedik finansörlüğünde

İşte tarihteki yüzünü oyunlarda da gösteren venedik. İntikamım merhametsiz olacak...
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Aferim aferim dibime şehir atıp trebuchetleri upgrade gelir gelmez cannon yapıp aşağı yürütmek falan bunlar güzel fikirler de yanlış adama hareket etmişsin, bide

Grego said:

venedik finansörlüğünde

İşte tarihteki yüzünü oyunlarda da gösteren venedik. İntikamım merhametsiz olacak...

Valla o finansörlük olayından benim haberim yok. Hani istese bir şeyler yapardım da, bana söylemeden finansörlüğüme güvenmesi ilginç olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi adında panda olan bir antivirüs programından hayır gelebilir mi allasen.

Ayrıca agzedis efendi, senin de bildiğin üzere çok güzel düzleyecektim seni, kabul et. Zaten turn lerce bekledin bu adam niye saldırmıyor diye. Gerçi sana saldırdıktan sonra oyun benim için de bitiyor.

Venedik sponsorluğu ise net değildi ama kabul ederdi komutan.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

eder eder daha once bana karsi savasanlari cok finanse etmisligi var

Ayıp ediyorsun, ben sadece ticari ilişkiler kurup herkesin ekonomik olarak kalkınmasını arzulayan bir barış adamıyım. Sırf sen fakir kalma diye dünyanın öbür ucundaki şehri alıp sana kervanlar yolladım.

Ama para benden çıktıktan sonra onu nasıl kullanırsınız, ben karışmam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...