Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Civilization V #2

Kaede

Öne çıkan mesajlar

5k faithim var. 3 tane gm patlatıcam oyun biticek
ama o da ne
oyunun başından beri 50 kere misyonerler yüzünden din değiştiren seoul, rpg hubı gibi her dinden insanların olduğu ama baskın bir dinin olmadığı bir şehir haline gelmiş ve artık kimse çevirmeye uğraşmıyor

evet bu yüzden deity cultural oyunumu kaybettim
Sosyal ağlarda paylaş

abi dini convert etmenin mantığı şu
1. din yayılan bişi. bi şehir diğerinin inanan sayısıyla doğru orantılı uzaklıkla ters orantılı tradeden extra almak şeklinde din pressure oluşturuyo.
yane düşmanının dini yoksa bi din patlattın mı bütün şehirlerine yayılıyo. yayılmaz hızı arttıran perkler ve wonderlar var.

2. din özellikleri şeçerken inanan sayısıyla orantılı bonuslar verenler var. mesela dini bulan adam kend i ülkesi dışında her 2 inanan için 1 gold alıyo felan falan. bu sayede extradan gold kültür turizm felan din özellikleri var.

3. world religion seçtirme olayı var bu sayede seçtirirsen diplomacy viktori için 2 tane fazla koltuğun oluyo.

4. kendi dinine inanan adamlarla daha iyi geçiniyosun. burda boktan kısım şu. oyunda 8 ırk olsada 7 tane din çıkıyo herkes eninde sonunda kendi dinini buluyo ve yaymaya çalışınca senden tiksiniyo. din sayısı azaltılmalı bence kesinlikle.

5. city statler görev olarak gel bize din yay diyo bazen.
Sosyal ağlarda paylaş

bak follower beliefler bunlar
bunlar sadece sana yane ilk kez dini kurana geliyo

Name Beliefs
Ceremonial burial +1 20xHappiness5 Happiness for every City following this religion
Civilization V Brave New World +1 20xHappiness5 Happiness for every 2 Cities following this religion
Church property +2 20xGold5 Gold for each City following this religion
Initiation rites +100 20xGold5 Gold when each City first converts to this religion
Interfaith dialogue Gain 20xScience5 Science when a Missionary spreads this religion to cities of other religions
Papal primacy +15 to Influence (Civ5) Influence resting point with City-States following this religion
Peace loving +1 20xHappiness5 Happiness for every 5 followers of this religion in non-enemy foreign cities
Pilgrimage +2 20xfaith5 Faith for each foreign City following this religion
Tithe +1 20xGold5 Gold for every 4 followers of this religion
World church +1 20xCulture5 Culture for every 5 followers of this religion in other civilizations

http://civilization.wikia.com/wiki/Religion_%28Civ5%29
Sosyal ağlarda paylaş

King seviyesinde culture victory kasıcam diye bi taraflarımı yırtıyorum, turizmim bana en yakın rakibin 3 katı falan. Ama Influence yok arkadaş. yıl oldu 2020 adam bana savaş açtı oyunu kazanıcak neredeyse, hala alamadım culture victory'i. Şu turizm/culture victory ve turizm olayını biri anlatsa düzgün bir dille ne iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

önemli wonderları (uffizi/broadway/louvrev vs.) kapmaya çalış.
theme bonuslara dikkat et.

arkeoloji gelince şehir sayısı +2 tane en azından artifact topla (müze başına 2 tane, louvre için 2 tane), şehirlerinin yakındakileri ise landmark yap.

arkeolojiden sonra direk refrigeration>radar>internet git diğer techleri boşvererek. gerçi ben scientific theory alıyorum radardan önce bilim çok düşmesin diye.

diğer civler ile turizm bonuslarına dikkat et (open borders/trade route/same religion/same ideology)

hala yetmediyse ve bilimin iyiyse internetten sonra, olmadı otel/visitor's center/airport çıkınca great musicianları konser yapmaya yolla (faith burada işe yarıyor, faith ile 3 tane müzisyen alınca baya iyi turizm getiriyor).

genel olarak direk hedeflediğin techlere gidiceksin zaten, education>printing press>architecture>archaelogy>refrigeration>radar>internet yapıyorum ben. bilim scientific victory kadar önemli o yüzden şehirleri iyice büyütüp artist/writer/müzisyen yanında scientist de beslesen iyi olur. müzisyen beslemeye modernde başlasan daha iyi olabilir ilerde daha çok işe yaradıkları için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...