Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bunu bu üye yazmış olamaz.

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

Cons said:

ne yazık ki kişiliğimi geliştirme aşamalarımda sürekli kulağımın birinde bir şeyler çaldığı için artık dinlemek ne yazık ki beni kötü ediyor... ne dedim ben? açıklayayım;

ergenlik zamanlarımda inanılmaz aktif bir şekilde müzik dinledim; 1 saat evden okula giden serviste sabah, akşam dinledim... öğlenleri vodka almak için gittiğimde ya da herkes bir şeyler yemek için gittiğinde yine bir köşeye çekilip sürekli müzik dinledim... eve geldiğimde ilk işim itunes'u açıp en çok dinlenen şarkıdan en az dinlediğime göre sıraladığım listelerimi baştan dinlemekti.

hemen hemen tüm duygusal tepkilerimde müzik orada bir yerde hep vardı... sadece dinleyici olarak kaldım ancak çok yoğun bir şekilde etkilendim; yeri geldi sadece bir şarkının bir kelimesine ağladım, öfkelendim, üzüldüm, güldüm... hayatıma dair önemli kararları vermeden iki dakika önce bir şarkı dinliyor oldum her daim.

üstelik o zamanlar şarkı dinleme şeklim de çok zarar verici şekildeydi; genellikle bir müzik grubu keşfettiysem bir albümünü saatler, günlerce, haftalarca dinliyordum... ve dahası bazen takıldığım bir şarkıyı ardı ardına 30-40 kere dinliyor kimi zaman gün içinde 100'e yakın seferde dinliyordum... gündün yaklaşık 3-4 saatinde müzik dinliyordum. bu da nihayetinde bazen içine düştüğüm bunalımlı, buhranlı dönemlerimde bir şarkının ya da bir albümün olmadı bir grubun iz bırakmasına neden oluyordu.

örneğin placebo'nun space monkey şarkısını dinleyemem bugün... çünkü ergenliğimin tavan yaptığı dönemde tutulduğum bir kızcağız sevgilisi ile bir parkta hoplayıp zıplayarak gezdiğini gördüğüm sırada şargozumu yudumlayıp bu şarkıyı dinliyordum... o zamanların genelinde çoğunlukla placebo dinliyordum ve bu nedenle o günlerden beridir placebo dinlemiyorum. dinlediğim zamanlarda o günler aklıma geliyor ve kendimi rahatsız hissediyorum... kalben hiçbir şey hissetmiyorum artık ancak yaşanan üzüntü ruhuma işlediği için ne zaman o tınıları duysam anılarım olmasa bile duygularım, üzüntü hissiyatı tetikleniyor... kendimi kötü hissediyorum.

buna benzer çok fazla olay sayabilirim... örneğin the cranberries'den animal instinct daha sonra çok ciddi aşık olacağım bir kıza 330 km öteden flört mesajları yazarken geceleri yatağımda dinlediğim bir şarkı olduğu için ne vakit animal instinct'i dinlesem kendimi o zamanki her şeyin güzel olacağına inanan saf çocuk gibi hissediyorum... sanki biraz sonra aşık oluverecekmiş de gülüp oynayacakmış gibi... o melodilerin hepsi bana bunu hissettiriyor. is the animaaal... is the animaaaal instinct in meee...

sex and candy'yi dinlediğim zaman aklıma sıcak şarap ve alsancak geliyor... yağmur... bostanlı... uçurtma...
o kadar çok şey çağrıştırıyor ki şarkı o şarkıyı dinlemeye başladığım anda aklıma gelen hatıraları dizginlemeye çalışmaktan ya da o hatıraları tekrar anmaktan şarkıyı dinlemeyemiyorum.

neyse işte böyle onlarca sayabilirim... nihayetinde vardığım noktada müzik benim için öylesi bir duygu/anı kontrolcüsü haline geldi ki gerekli gereksiz, alakalı alakasız benim anılarımı çağıran bir melodi duyduğum anda tüm his dünyam değişiveriyor... bir süre sonra ise bu hissiyat değişimleri acı vermeye başlıyor çünkü hemen hemen tüm dinlediğim şarkılarda acı duygusu hakim, hemen hemen hepsi mutsuzluk ihtiva ediyor.

hayatımda oturup kendi isteğimle dinlemediğim don't you worry child adlı şarkı birden beni öylesi rahatsız ediyor ki o rahatsızlığın sebebi olan anılardan duyduğum pişmanlık yüzünden kendimden utanıyorum...

artık müzik bana acı verir hale geldi... çünkü her seferinde bana, benim acı çektiğim anıları ya da artık mümkün olamayacak mutlu anları hatırlattığı için acı çekiyorum...

dinlediğim şey eğer anılarımı açığa çıkarmıyorsa o zaman herkeste olduğu gibi duyguları açığa çıkarıyor; dinlediğim müzikler de her daim acı içerikli ya da öfke içerikli olduğu için yine yeniden kendimi kötü hissediyorum....

off çok uzun oldu... kısaca müzik bana kötü hissettiriyor ve kötü hissederken aslında yapmak istemediğim ya da yapmayacağım kimi davranışları sergiliyorum ve bundan ölesiye nefret ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ninja said:

Okul bahçesinde bir gün geziyordum hoca çağırdı "hosuto buraya gel" "buyrun hocam" dedi "çıkar kalem" belimden yedi altmışbeşi çıkardım. dedi "çıkar defter" mahkeme kağıtlarını çıkardım. dedi "çıkar harita" işte güzelim orada senin benim vücudumda bıraktığın üç beş tane jilet yarası varya işte onları çıkardım hoca dedi "bunlar ney" hocam üç beş jilet yarası sanki sanırsınız ki piskopatın allahı ama bilmezsinizki o üçbeş jilet yarası ela gözlü sevdiğimin hatırası.. Çal keke çal.

Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Skoda Yeti Greenline 1.6TDI deneyimi olan? Donanım olarak en full denen model düşünülüyor. Hattan o düşünenle beraber ben de 1-2 sene sonrası için (artık puset ile işim kalmayacağı için) düşünüyorum. Ben alana kadar da zaten makyajlı kasa 2.ele düşer :D

Hafif MPV özellikleri sunuyor hem ;)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...