Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbulda En güzel yemekler nerde bilirim.

DoGMeaT

Öne çıkan mesajlar

horacegoesskiing said:

etinizi kendiniz bişirin abiler. et fiyatları zaten uçuk, dry aged, premium falan zaten yalan ama tanıdık ve kendi sığırını kesen kasaptan "yazılı" bifteğinizi alın bişirin. dünyanın en kolay şeyi. bilfiil karın doyuran hobi yani.

hele ucuzundan 1-2 derece töleranslı bi sous vide setupı ile eşek olsa güzel et pişirir.

en doğrusu bu

nusretler günaydınlar fln birfiil yalan,hele burada nusretin bazı sırlarını afiş edebilirim ama valla dava açarlar , gitmeyin abi nusrete.yemeyin yani

abi hiç sous videye fln girmeden ,döküm tavada etin bir tarafını mühürleyip (tavadan ayrılına kadar,tahminen 2.5-3 dakika)
sonra eti çevirip , tereyağ ekleyip kaşıkla eriyen tereyağı etin üzerinde gezidirp duracan bi 2 dakika

sonra 200-250 derecelik fırına atacan 6-7 dakkalıgına

IIIMGGHSSS

antrikot böyle güzel bi kesimle o-la-laaa

üstüne bide tava sosu yapacan ama o ayrı bi konu

aranızda para toplayıp bana bi market gideri parası yollayın hemen tutonun kralını yazayım görselli fln
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

en iyi hamburger (hala açık mı bilmiyorum) cihangir house cafe
en iyi pizza cihangir mis pizza

http://www.manoburger.com/

tüneldeki şubesi muhteşemdi,patates olayını çözemediler ama sırf o yüzden hayvan gibi puanını kırasım var

yinede gbk'dan nusrete,virginia angustan günaydına heryerde burger yedim,mano mano mano
Sosyal ağlarda paylaş

DamienThorne said:

En iyi Döner, Beşiktaş Karadeniz
EN iyi Et, Nusret
En iyi Pizza, hepsi rezil
En iyi Hamburger, KomşuBurger Levent
En iyi Tavacı, Recep Usta Suadiye
En iyi Balık, İsmet Baba Kuzguncuktaydı galba, yada Bodrum Memedof Yalıkavak
En iyi Kanatçı, Haydarmı neydi adı iki telli falan baya uzak
En iyi Kokoreç, Üsküdar

en popüler mekanları yazmışsın genelde,ama en iyi mi tartışırım

haydar gerçekten açık ara en iyi kanatçı,artık kumaşa el silme kafası için gidilir hiç olmadı

en iyi balık açık ara anadolu kavağı

recep usta overrated,en iyi tavalar sütlücede bence

neyse uzun uzun anlatırım zamanı gelince ama öyle işte.
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

Vingthor said:

en iyi hamburger (hala açık mı bilmiyorum) cihangir house cafe
en iyi pizza cihangir mis pizza

http://www.manoburger.com/

tüneldeki şubesi muhteşemdi,patates olayını çözemediler ama sırf o yüzden hayvan gibi puanını kırasım var

yinede gbk'dan nusrete,virginia angustan günaydına heryerde burger yedim,mano mano mano

en iyi iskender-etinn

bide manu az yemedim bende gayet basarili ama houseburgeri oneririm

yanlis yazmisim bu arada house cafe deil house burger aklimi kaybediyorumnher yedigimde
Sosyal ağlarda paylaş

DoGMeaT said:

iyi bir iskenderin sosu ve tereyağı,asla döner tadının önüne geçmez,bursaya yolun düşerse ben size bi yer tarif ederim,o zaman daha iyi anlarsınız.o yüzdendirki iskender konusunda elitistim,iskender dediğimde bulamaç gibi birşey geliyorsa,mutsuz oluyorum,iskender junkfood değildir,dönerin ulaştığı en yüksek mertebelerden biridir,o yüzden bulamacımsı iskenderlere karşıyım.

(tu)

iyi döner = bursa eski garajdaki cemil&cemal ustanın uludağ kebapçısı. 2 dükkanları var aynı yerde. eski olana gidin, ara sokakta ufak bir dükkan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...