Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sequo - Questline vol2

Sequo

Öne çıkan mesajlar

Black-ice said:

ben baydım bayağıdır çok kasmıyorum ama şunu diyip çekileyim.

"ben zaten herkese yardım ediyorum burada eğlence amaçlı paramı saçıyorum" tadında açıklamalar mantıklı olsaydı kimsenin derdi kalmazdı.

en azından şunu düşünün; sokakta zor durumda bir çocuğun 1 haftalık yemek yiyebileceği para burada zengin göbeği hoplatmak için harcandı mı harcandı. olay bitmiştir.

o para gitti. daha hayırlı bi yere gidebilirdi ama gitti. istersen dünyaları ver başkalarına, 5 lira 100 lira farketmez bir "para" gereksiz bir şey için harcandı. bir yerde gerekli bir şey için harcanabilirdi ama artık yok.

o yüzden ben bu konuda daha fazla konuşmayı saçma buluyorum.

questleri yapana falan da lafım yok. kişisel olarak bu konularda hassas olmasam ben de yapardım.

abi işte konunun zenginlikle fakirlikle alakası yok. kendi parandan belli bir yüzde ayırıp onunla yardım ediyosan işin zengini fakiri farketmiyor. aynı yardımı yapmış oluyosun

yani sende aikidoya gitme o zaman ne bileyim yada hiç alkol almıyosan dışardan yemiyosan adamın 100 lirasını neye harcadığını şu şekilde sömürüyle yeremezsin. yani neyse
parasını istediği gibi harcar buna verilecek tepki bağırıp çağırmak olduğu müddetçe şu olaya devam edecek adam tabi ki

ben sekonun yaptığı şeyi savunmuyorum da o parayla bi çocuğun karnı doyar argümanı 'sen paranı hep çocuk doyma oranına göre mi harcıyosun lan' dedirtir adama yani.

bin tele çıkarıp bilmem kime yardım ediyosa gelip 100 tl'ye şurada eğleniyosa çıkıp DJSGHSJDJ diye girmeye gerek yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

Black-ice said:

ben baydım bayağıdır çok kasmıyorum ama şunu diyip çekileyim.

"ben zaten herkese yardım ediyorum burada eğlence amaçlı paramı saçıyorum" tadında açıklamalar mantıklı olsaydı kimsenin derdi kalmazdı.

en azından şunu düşünün; sokakta zor durumda bir çocuğun 1 haftalık yemek yiyebileceği para burada zengin göbeği hoplatmak için harcandı mı harcandı. olay bitmiştir.

o para gitti. daha hayırlı bi yere gidebilirdi ama gitti. istersen dünyaları ver başkalarına, 5 lira 100 lira farketmez bir "para" gereksiz bir şey için harcandı. bir yerde gerekli bir şey için harcanabilirdi ama artık yok.

o yüzden ben bu konuda daha fazla konuşmayı saçma buluyorum.

questleri yapana falan da lafım yok. kişisel olarak bu konularda hassas olmasam ben de yapardım.

abi işte konunun zenginlikle fakirlikle alakası yok. kendi parandan belli bir yüzde ayırıp onunla yardım ediyosan işin zengini faki.....

Benim derdim tavırlarla, davranışlarla ilgili.

Esas kötü olan zaten Sequo değil, Sequo'cular.
O mesajım da sayfalar önce yapılan "Adam iyilik yapıyor zaten size ne şimdi?" tarzı laflaraydı.

Neden bu tarz basit bir argümanın beni rahatlatmadığını açıkladım. Yoksa ben de paramı saçma şeylere harcarım. Herkes harcar.

Keşke Sequo'nun da tek yaptığı bu olsa.

Sonuç olarak;

Ben forumda bu varlıktan rahatsızım. Aktif olarak bu komünitede yer alıyorum ve buranın yozlaşmasını istemiyorum. Rahatsızlığımı da her gerektiğinde dile getirmek en doğal hakkım.
Sosyal ağlarda paylaş

Parasını harcama şeklinden değil, ortamın leş hale gelmesinden rahatsızlık duyuyoruz. Foruma idda bölümü açılmasını neden istemiyorsak bu muhabbetleri de ondan istemiyoruz. Her toplulukta yozlaşma potansiyeli vardır, önemli olan yine topluluk olarak buna karşı tavır koyabilmek.
Sosyal ağlarda paylaş

İki konuda da itirazım var. Birincisi forumda başlık değiştirmek forum ortamının kalitesizleşmesine engel değil, biz bunun önüne geçmeye çalışıyoruz. Garbage olsun futbol olsun hep containment için açılan bölümler, benzer bi kirlilik var şu anda forumda.

İkincisi mesele dare değil, darelar etrafında dönen çirkinlik. Cempostacı çıkıp tavuk döner yeme dare ı yapsa ben bile katılırdım mesela, yer içer eğlenirdik. Ama bu dareların sunuluşundaki lümpenlik ve forum ortamını bozması bizi rahatsız ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

olm adam modifiye şahinle son ses müzik dinleyen apaçi gibi bişey zaten. tek farkı ferrarisi var osu var busu var. kimse parasına laf atmıyor.

matamanın da ferrarisi var bu forumda. belki benim de var. ama ne olursa olsun birine çıkıp da sütyenle dolaş 100 lira vercem hıyarlığı yapmam, utanırım.

hayır dönüp dolaşıp gene bu herifin kendince özgür eğlencesine alet olup bilmemkaç saniyede hamburger yemeye çalışan insanların hatasına geliyo olay.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Parasını harcama şeklinden değil, ortamın leş hale gelmesinden rahatsızlık duyuyoruz. Foruma idda bölümü açılmasını neden istemiyorsak bu muhabbetleri de ondan istemiyoruz. Her toplulukta yozlaşma potansiyeli vardır, önemli olan yine topluluk olarak buna karşı tavır koyabilmek.

Aynen öyle.

Bir de Bonzi'nin anlamı eskisi gibi değil gözlemlediğim kadarıyla, eskiden birisi bonziyi yedi mi forumda 1 kişi bile ciddiye almazdı. Bonzi sadece bonzilik yapanlara veriliyor çünkü. Hala ciddiye alıp adamı savunmak falan mantıksız geliyor. Ya da bilmiyorum ben çok uzun ara verdim ve bazı şeyler değişmiş gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

birinin kendi parasini harcama seklinden baska insanlarin rahatsiz olmasi cok acaip

Şimdi o konu biraz acaip. Bill Gates'in hayır kurumlarına milyarlarca dolar bağışlaması insanlar için nasıl sempatik gelen bir durumsa parasıyla saçma sapan şeyleri başkalarına yaptırtan antipatik gelir. Ha gelsin sorun yok en fazla itici bulur geçersin ok, fakat forumda attığı postların da çok büyük bir bölümünde paramla döverim la sizi bebeler tarzı devam ediyorsa artık bir community slap'i hakeder.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...