Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

didim de tatil mi yoksa yeni pc mi ?

Harvey

Öne çıkan mesajlar

Dworgian said:

RaidenXelRu said:

olm aahaha, neden titlesi yazıyorsun madem kurallar bukadar bitarafında , ünvan desene kardeşim . saçma sapan muhabbetler... Kaldırgaçlı götürgeç

şu da mantıklı tabii

ayrıca ayfon özel isim zaten ondan iphone'u yazılıyor yani lol

Taiiki yukarıda dedim title kelimesi kullanmak kafadan yanlış zaten ordan vursanız daha iyiydi. Ama rumuzlarımızın altındaki bölümü forumda herkes title olarak bildiği için böyle bir cümle kurdum.

iphone özel isim yeaap
Sosyal ağlarda paylaş

Türkçenin yabancı dil kelimelere ilişkin kuralları biraz karışık ya, Latince kökenli olmayan dilleri Türkçedeki okunuşlarıyla yazıyosun ama Latince kökenlileri orijinal halleriyle yazıyosun, aralarında uzun yıllar önce Türkçeye farklı şekilde yerleşmiş olanlar varsa (Brussels yerine Brüksel falan) onları da o haliyle kullanıyosun vs bi sürü kural

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=186

Tabi bunlar özel isimler için geçerli, sonuçta adam diğer kelimelerin Türkçede karşılığı olmasını bekliyo, title değil de başlığı demeni bekliyo mesela. O yüzden ona yönelik bi kural koyamamışlar heralde, kesin bi yazı yok çünkü.

Edit: Ordaki title ünvan olan title'mış ya la

Edit 2: O değil de harbi PC akar, tatile çıkarsın bi ara sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Kojiroh said:

Edit: Ordaki title ünvan olan title'mış ya la

Ünvan da aslında başlık demektir. Başlıkın gerçek anlamı birşeyin başına getirilen kelimedir.

Türkçede Ünvan isimlerin başına getirilen kelime demektir. Ünvan dediğimiz zaman mutlaka bir ismi nitelemek zorundadır.

Başlık genel bir kavram ünvanıda içerisine alır kitap isminide alır vs.

Başlık demek yanlış değildir sadece hitap ettiğin şekli genişletmektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tartışma aslında chat vb durumun bizi konuşmamızı nasıl bozduğuna örnek direk. Söylenene kadar "title dememek gerektiği" gelmedi bile aklıma pes. Ayrıca yukarıda yazılmış zaten normalde title yerine Türkçe karşılığının yazılması gerektiği için o duruma uygun kural da olmadığı.

Hala PC ayrıca
Sosyal ağlarda paylaş

didimde epey tatil köyü ve 5 yıldızlı otel avrupanın en büyük marinası ve bu yaz sonuna doğru kite surf plajı olacak. uyuyun siz. denize ve plajından daha iyide tr de yer yok doğal kum taş yok denizi karadan açığa doğru estiği için hep temiz ha gelenlerin hepsi mal ama o ayrı
Sosyal ağlarda paylaş

Sequo said:

copry said:

Bebeim demezsen bana sevinirim , alti ustu sigarani yaktim

Olabilir sana sormamıştım ama ateşin var mı diye :) Sen birden hareketlenip bana yöneldin yeşilçam da kumsalda koşan kızlar gibi süzüldün:)

O yüzden 'bebeim' titlesini hak ettin:D

Ahahaha yorum kıroca da olsa güldürdü
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...