Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bisiklet

Killer

Öne çıkan mesajlar

Okadar çok herkes marka karalıyorlarki ,
Bianchi alıyordum , kesinlikle alma dediler çok kötü parana yazı olur vb. ( şuan bianchi dağ bisikleti var metapro baya eski :) ama biraz sıkıntı verdi artık )
Scott , giant , trek , salcano çok fazla öneri geldi. Ama magazasında bir bakıcam senin dediğin dahil genel. Zaten bu konularda kararsızım , hepsi bir şekilde kötülenince alamadım gitti :)
Sosyal ağlarda paylaş

HER markanın kötü bisikleti var. Bianchi ve salcano'nun DİP modelleri berRRRRbat. çöp.

Benim önerdiğim iki bianchi o fiyat grubunda-2015 yılı çıkan modellerde rakipsiz.

Sonra bence sedona gelir uygun fiyatlı düzgün city bike üretenlerden.

Haaa param çok diyorsan Trek 7.4'ün Disk firen modelini al emekli olana kadar binersin. Kaça bilmiyorum gerçi belki de çok pahalı değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

tansaştan Bianchi alırsan tabi leş olur
beyaz eşyacıdan salcano alırsan tabi leş olur..

bisiklet alırken önce üstündeki donanıma bakıcaksın salcanı soralar 1500 iken diğer şu saydığınız markaların sırf adına para verip sora donanımları 2500 dolardan aşağı alamıyorsunuz..

kaldı ki bunların hepsi manisada toparlanıyor accell bisiklet bir çok markayı türkiyede toparlayıcı fırma
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

ya bana tekrar önerseinize modeller (şehir)

v fren, kilitlemeli amortisörlü, max 1000 lira

disk fren, kilitlemeli amortisörlü: ucuzundan, pahalısından(max 1500tl) 2 model

Valla çok fazla seçenek yok gene

Bianchi 727 çıkabilirsen 730 (set Deore oluyor)
Sedona 325
bu ikisi

Carraro da alt modeller sorunlu çıkabilirsen spoertive 230 çok iyi ve estetik olarak güzel bisiklet. Pazarlık yapabilirsin belki.

Başka da bu grup önereceğim bisiklet yok.

Ben sedona 325 kullanıyorum çok fazla küçük/detay güzelliği var. Tavsiye ederim yani.
Sosyal ağlarda paylaş

BalisticGel said:

Aman disk fren işine girmeyin. Yamuluyor falan sırf masraf. V fren en temizi. Parçası ucuz, tamiri kolay.

Buna da NASIL karşıyım belli değil. 8 sene v fren kullandıktan sonra 1.5 yıldır disk kullanıyorum, bi daha V frene geçeni selamlasınlar diyorum her sorana.

Ne çekmişiz arkadaş gereksiz yere. Artık yol bisikletlerinde bile diske geçiyor baba markalar, dinlemeyin siz bu tip yorumları bakın sosti'ye güvenin :)
Sosyal ağlarda paylaş

disk fren uzun turcular için gereksiz bir şey ve tavsiye edilmeyen bir şey
teker patladığı zaman hidrolik frenleri yanlışıkla sıktınız mı mıktanısları yapıştı mı siz açamazsınız açsanız anasını ağlatırsınız
ve adamın dediği gibi turda yamulttunuz mu
elinizle dönersiniz artık bisikletle
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.bikehugger.com/images/blog/Sycip%20for%20OR.jpg
https://susanlash.files.wordpress.com/2010/03/aurorablue.jpg
http://cyclingtips.com.au/2013/10/disc-brakes-and-road-bikes-what-does-the-future-hold/

buyrun seçin. Herkesin farklı bir yaklaşımı var bu konuya. Ben diskçiyim arkadaş. Tur yaparken de dikkat ederim. Ön tekerleği çıkrtınca da TIK diye plastik parçasını takarım araya ki kapanmasın balatalar. Kapanırsa da sabırla yavaş yavaş açarım. Yokuş inerken, yağmurda tozda bastım mı dursun yeterki.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

BalisticGel said:

Aman disk fren işine girmeyin. Yamuluyor falan sırf masraf. V fren en temizi. Parçası ucuz, tamiri kolay.

Buna da NASIL karşıyım belli değil. 8 sene v fren kullandıktan sonra 1.5 yıldır disk kullanıyorum, bi daha V frene geçeni selamlasınlar diyorum her sorana.

Ne çekmişiz arkadaş gereksiz yere. Artık yol bisikletlerinde bile diske geçiyor baba markalar, dinlemeyin siz bu tip yorumları bakın sosti'ye güvenin :)
Benim için tam tersi oldu. En ufak bir eğilmede (ki düşürürsen bisikleti çok kolay yamuluyorlar) fren performansı aşırı düşüyor, fren balatasına sürtüyor falan ve düzeltmesi büyük problem. V frende o sıkıntı yok. Balatalar çok ucuz, ayar yapması çok kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Disk daha ağır değil mi?
Hidrolik olmayan diskler iyi tutabiliyor mu (buna denemeden inanmam zor)

öküz gibi iyi tutuyor esasen ama işte bir bisiklet için aşırı güvenli hatta
aşırı bir yüklenmede yeminlen ters gelirsin ve teknik bilgi becerin olmalı tamir için..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...