Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bisiklet

Killer

Öne çıkan mesajlar

Llama said:

bu arada bisiklet alırken markasına pek bakmayan
ön arka fren sistemlerine baktım
shimano sıralaması şu şekilde kötüden iyiye doğru sıralanmış

Dağ bisikletlerinde;
Tourney, Altus, Acera, Alivio, Deore(8 ve 9' lu), Deore LX, Deore SLX, Deore XT ve XTR ile birlikte en üst seviyeyi Saint

Yol bisikletlerinde ise,
Sora, Tiagra, 105, Ultegra ve Dura-Ace

FREN TAKIMI: TEKTRO 837 ALÜMİNYUM V-FREN TAKIMI

ctrl+f bile yaptım

--

abi şimdi carroro sportive 225-224 gözüm kapalı alabilrim sanırım
kronlar da iyi
bi de şu city 40 ekleyiyorum

bir de bunların hespine çamurluk uydurabilir miyim standart
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

ya Bianchi e laf atıyorsunuz ya benim tüylerim dikeliyor
Bianchi yi kalkıp salcano sedona ile bir tutuyorsunuz ya

Ben laf atmıyorum, marka imajı çok düşük diyorum. Mesela şu bisikletin hastasıyım

http://www.bianchi.com.tr/#touring-727--_401

Buna yakın donanımda bisikletler 1400-1600. Bianchi'yi peşin verirsen 1000 liraya alabiliyorsun. Şimdi mantıken bu 727'nin peynir ekmek gibi satması lazım di mi? Yok ama satmıyor marka imajı yüzünden. Selesini almaya kalksan 150 lira falan zaten.

Sedona'ya da sen haksızlık ediyorsun ama, eski bianchi, şimdi Sedona kullanıcısı olarak konuşuyorum. Sedona Türkiye'de en alınası markalardan biri. Çok veteran da Sedona'ya biniyor etrafta görüyorum. Onlar hastalıklı tipler, KÖTÜ bisikletin yüzüne bakmazlar. Sedona şu sele ile kadro arasındaki uyduruk boruyu bile marka kullanıyor, boru RaceFace abi, o kadar yani. Treck'den kopya bir kadro üzeri HER PARÇA marka. Salcano falan gibi değil abi Sedona.
Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:

FREN TAKIMI: TEKTRO 837 ALÜMİNYUM V-FREN TAKIMI

ctrl+f bile yaptım

--

abi şimdi carroro sportive 225-224 gözüm kapalı alabilrim sanırım
kronlar da iyi
bi de şu city 40 ekleyiyorum

bir de bunların hespine çamurluk uydurabilir miyim standart

sadece fren değil
ön ve arka aktarıcılara da bakıcaksın
frenden ziyade onlara bak
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Ben laf atmıyorum, marka imajı çok düşük diyorum. Mesela şu bisikletin hastasıyım

Buna yakın donanımda bisikletler 1400-1600. Bianchi'yi peşin verirsen 1000 liraya alabiliyorsun. Şimdi mantıken bu 727'nin peynir ekmek gibi satması lazım di mi? Yok ama satmıyor marka imajı yüzünden. Selesini almaya kalksan 150 lira falan zaten.

Sedona'ya da sen haksızlık ediyorsun ama, eski bianchi, şimdi Sedona kullanıcısı olarak konuşuyorum. Sedona Türkiye'de en alınası markalardan biri. Çok veteran da Sedona'ya biniyor etrafta görüyorum. Onlar hastalıklı tipler, KÖTÜ bisikletin yüzüne bakmazlar. Sedona şu sele ile kadro arasındaki uyduruk boruyu bile marka kullanıyor, boru RaceFace abi, o kadar yani. Treck'den kopya bir kadro üzeri HER PARÇA marka. Salcano falan gibi değil abi Sedona.

sedona sram kullandığı için ben tercih etmiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

sostizm said:

sedona sram kullandığı için ben tercih etmiyorum

SRAM sadece bazı MTB'lerinde var o da SRAM VIA falan (Bkz:http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-320.html) oluyor ve SERT CANLI vites sistemleri içinde en iyilerinden biri. Özellikle dayanıklı trekking bisikletleri için üretilmiş bir ürün o. Şehir bisikletlerinde SRAM yok artık.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

Kıyafetle ilgili birşey soracam benim bacaklar pişik olduğundan böyle saran ve hava aldıran tayt sort gibi birşey arıyorum var mı öyle birşey yada iç çamaşırı

Bisiklet taytları ve bisikletçi şortları bunun için var. Ben NASIL rahat ettim anlatamam. Bu şortları iç çamaşırsız giyiyorsun, ne pişik ne terleme. Bir de kaliteli termal forma edin, oohhhh kupkuru geziyorsun. Alışırsan da ıslak donla bisiklete binmek istemeyeceksin bir daha.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

NolaxThensbane said:

Kıyafetle ilgili birşey soracam benim bacaklar pişik olduğundan böyle saran ve hava aldıran tayt sort gibi birşey arıyorum var mı öyle birşey yada iç çamaşırı

Bisiklet taytları ve bisikletçi şortları bunun için var. Ben NASIL rahat ettim anlatamam. Bu şortları iç çamaşırsız giyiyorsun, ne pişik ne terleme. Bir de kaliteli termal forma edin, oohhhh kupkuru geziyorsun. Alışırsan da ıslak donla bisiklete binmek istemeyeceksin bir daha.

https://pbs.twimg.com/media/BtUsmcIIIAATbVo.jpg

don giyersen sonuç bu oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...