Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Spoiler Kuralları

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Artık spoiler meselesini kurala bağlıyoruz. Niye banlandım, suçum ne diye gelmeyin.

[list]
[*] Eski sezonlari spoiler olmadan konuşmak serbest. Sezonun eski olması için yeni sezonun oynuyor olmasi lazım. Böylece Firefly'da, Oz'da filan istedikleri gibi konuşur insanlar; daha izlemeyen de okumasın Firefly'dan spoiler almak istemiyorsa.
[*] Güncel sezon hangi bölüm olursa olsun yeni sezon başlayana ya da bittikten sonra iyi bir zaman geçene kadar (bir sezon süresi bu ortalama) spoiler ile konuşulacak. Bu bölüm Arya süperdi filan yazın tabii ama Arya'nin kolunun kopmasına çok üzüldüm yazmayın. Sınırı anlayacak olgunluktasınız. Dizinin ya da filmin öyküsünü doğrudan belirten şeyler spoiler, beğeni filan belirten yorumlar değil. Çok iyiydi diyin ama böyle böyle yapması çok iyiydi demeyin.
[*] Filmler hakkında genel konuşabilirsiniz; başını, bir gazete eleştirisinde yazacak kadarıyla konusunu anlatabilir, yorumlayabilirsiniz. Geri kalan Öyküsel yerleri icin spoiler tagi gerekli.
[*] Eger dizi ya da film baska bir yazılı ya da çizili eserden uyarlanmış ise daha gösterilmemiş yerler hakkında spoiler vermek konuşmak her şekilde yasak; gosterilenler spoiler başlıgında kitaptan ya da çizgiromandan diyerek konuşulabilir ama hangi sezon olursa olsun spoiler tagına alınmalıdır. İsterse 10 yıllık olsun.
[*] Bu kurallara uymayan mesajlar siliniyor, içeriği düzeltme genelde yok.
[*] 3 kere mesajınız silindiğinde banlanırsınız. Genelde bir ay oluyor bu. Olur da 4 kere silindi niye banlanmadı derseniz, dört kere silindiğinden haberimiz yok demek bu. Bunun önüne geçmek için şikayet tuşunu kullanın, Ben dahi kendim görürsem kaydını tutmak için şikayet'e basıp sileceğim.
[/list]
Bu kadar uzun ne diyorsaniz tldr:

Eski sezonlar hakkında konuşmak serbest, yeni sezon her şekilde spoiler ile konuşulacak. Dizi ya da çizgiroman'dan spoiler vermek yasak ama dizi ya da film'de çıkmış yerleri daima spoiler tagı içine alarak konuşabilirsiniz spoiler başlığında belirttiğiniz sürece. Uymayan 3-4 kere banlanır. Banlanıp, aynı şeyi tekrar yaparsanız geri geldiğinizde Weeping Angel salarım üzerinize =)
Sosyal ağlarda paylaş

çok mantıksız ki
çünkü

- bölümü izlemeden başlığa girersen tek göreceğin şey şu

ahahah evet ya şuda vardı

gibi şeyler.
- bölümü izlediğinde zaten bilio olucan

- önceki bölümleri izleyip son bölümü izlemedne başlığa girip göreceğin tek şey şu

tıklayıp açıcan bunu acaba benım ızledıgım bolumle ılgılı mı yazmıs dıye
adam basında 3x09 yazmayı unutmus olabilir ve sunu gorucen

batman = bruce wayne miş aboooooooooooo

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Sunu eklettiniz yani:

Bu bölüm Arya süperdi filan yazın tabii ama Arya'nin kolunun kopmasına çok üzüldüm yazmayın. Sınırı anlayacak olgunluktasınız. Dizinin ya da filmin öyküsünü doğrudan belirten şeyler spoiler, beğeni filan belirten yorumlar değil. Çok iyiydi diyin ama böyle böyle yapması çok iyiydi demeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız ned ile ilgili verdiği spoiler kurallara aykırı. Burası game of thrones başlığı değil, dolayısıyla dizinin eski bölümlerini spoilera almadan konuşabileceğmiz bir ortam yok.

Ben 8. bölüme kadar izlemiştim kurtulacak sanıyorum, şimdi rezil oldu ilk sezon. Alakasız bir topikte hem de alan yetkilisinden spoiler yiyeceğimi nerden tahmin edebilirdim =((((

Bu nedenle kendisini şikayet ettim. Umarım 3 mesaj silme hakkından birini kendisine uygulayarak üçüncüsünde de kendini bölümden banlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Eski sezonlari da spoiler icinde konusursak konuda sadece su kalir iste:

FIrefly hakkinda konusurken filan da spoiler kullanmak cok sacma, ya da Galactica ve ya Game of Thrones 1. sezon. Sonuna gelmediysen konunun ilk sayfalarini oku, gidip te son sayfaya niye bakacaksin ki zaten? Gordugun her sey spoiler sayilir o zaman, hangi karakterlerin hayatta oldugu bile spoiler.

Bu arada axedice, GoT konusunda bir suru mesajin var, gormuyoruz sanma. Ucuncu sezona niye yorum yaziyorsun abi daha biri bitirmediysen? Kitap spolarin bile var, onu da okumussun.
Sosyal ağlarda paylaş

hayatimda gordugum en sacma forum kurali. Bölümü izlemeyenin konuda isi ne ? Sunu niye idrak edemiyor kimse anlamiyorum. Konunun olayi ouvv stark nasil oldu off jamie neler yapti oyle falan filan seklinde. Her postu spoiler a aldirmanin mantigini biri aciklasin. Kitaptan spo yasak zaten.

Spartacus u baya geriden takip etmistim bir ara. Her gun uplanip duruyordu konu spo yemeyelim diye girmedim bir kere bile. Mantikli bir aciklamasi yok cunku. Spo yeme konusunda bu kadar hassas olan insan aptal gibi pazartesi gunu uplanan topice girmez abi hiç savunmayin. Girip aggbii spo vermeyin izlemedik diye gezen tipler troll baska birsey degil.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Sunu eklettiniz yani:

Bu bölüm Arya süperdi filan yazın tabii ama Arya'nin kolunun kopmasına çok üzüldüm yazmayın. Sınırı anlayacak olgunluktasınız. Dizinin ya da filmin öyküsünü doğrudan belirten şeyler spoiler, beğeni filan belirten yorumlar değil. Çok iyiydi diyin ama böyle böyle yapması çok iyiydi demeyin.

yaw şunun aynısını walking dead de biri yapmıştı, "kardeşi öldüğünde bağırdı çağırdı kendi bişey yapmadı" tarzı bişey yazmıştı
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Eski sezonlari da spoiler icinde konusursak konuda sadece su kalir iste:

FIrefly hakkinda konusurken filan da spoiler kullanmak cok sacma, ya da Galactica ve ya Game of Thrones 1. sezon. Sonuna gelmediysen konunun ilk sayfalarini oku, gidip te son sayfaya niye bakacaksin ki zaten? Gordugun her sey spoiler sayilir o zaman, hangi karakterlerin hayatta oldugu bile spoiler.

Bu arada axedice, GoT konusunda bir suru mesajin var, gormuyoruz sanma. Ucuncu sezona niye yorum yaziyorsun abi daha biri bitirmediysen? Kitap spolarin bile var, onu da okumussun.

off kendi kendini curutmussun gerge. ilk sezonu izlemeyen adamin son sayfalarda isi yoksa son bolumu izlemeyen adamin son sayfalarda da isi yok o zaman geriden gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...