Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diger Forum Siteleri

Seele

Öne çıkan mesajlar

Gezi Topiginde yazmak istemedim. Ama kafamda söyle bir fikir olustu. Simdi acik konusmak gerekirse. Pati zaten genel anlamda yapi olarak muhalif bir durus sergiliyor. Benim merak ettigim diger forumlar. ben baska forumlara takilmiyorum. Bu yüzden bende bilgi eksikligi var.

Var mi aranizda atiyorum: Arabalar üzerine bir forumda üyeyim ordaki insalar böyle böyle düsünüyor diyebilen.

Cünkü burda sanki kendin pisir kendi ye modunda herkezin böyle düsündügünü saniyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

Gezi Topiginde yazmak istemedim. Ama kafamda söyle bir fikir olustu. Simdi acik konusmak gerekirse. Pati zaten genel anlamda yapi olarak muhalif bir durus sergiliyor. Benim merak ettigim diger forumlar. ben baska forumlara takilmiyorum. Bu yüzden bende bilgi eksikligi var.

Var mi aranizda atiyorum: Arabalar üzerine bir forumda üyeyim ordaki insalar böyle böyle düsünüyor diyebilen.

Cünkü burda sanki kendin pisir kendi ye modunda herkezin böyle düsündügünü saniyoruz.

Techturkey geziyi sonuna kadar destekliyor her konuda
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

tamam anliyorum, bende girmiyorum. ama abi eylemde olmayan sadece izleyen "sokaktaki adamin" kafasindan neler geciyor cok merak ediyorum. Pati homojen degil bir ölcü asla olamaz.

bunu gerçekten merak ediyorsan iki şey öneririm. biri zaman gazetesi yazarlarını okumanı, onlar akp içindeki bir bölümü temsil ediyor böyle biraz kalender tavrı olanları. ahmet turan alkan falan. eylemdeki şiddeti de eleştiriyor hükümeti de.

bir de habervaktime falan bak işte. o da böyle milli görüş kökenli kiracısına kan kusturan hacı ev sahiplerini falan temsil ediyor. tayyip'e tapan kesim bunlar.

forumlar da bunların aynası işte.
Sosyal ağlarda paylaş

alakası bile yok. o bahsettiklerin bindirilmiş kıtalar %5 bile değil. zaman gazetesi genel olarak akp'nin değil cemaatin görüşlerini yansıtır. zaten fetonun açıklamalarına da bakarsanız gazetenin şuanki durumuyla örtüşüyo. habervaktim, beyaz tv, 24 tarzı yayın organlar direk o %5 e yönelik. bi de akp seçmeninden ne kadarnını kurtarırım diye uğraşıyo
Sosyal ağlarda paylaş

ya o evde oturan %50 için dedim ben onu. hepsi rize'deki gibi vahşi değil, hepsi cemaatçi de değil.

bu grup ikiye bölünmüş durumda

yarısı tayyip de abarttı artık ama bu çocuklar da abarttı yeter artık kafamız şişti diyor

diğer bir kesim de tayyiip'e kurban olun ah bi elime geçseniz ağzınızı kırarız da yapmıyoruz diyor.

bu kesin gerçeklik değil tabi ki.
Sosyal ağlarda paylaş

aynı şekilde düşündüğümden, donanımhabere bakmıştım ben. ama cahillerden kafayı yiyip çıktım. sürekli çarpıtma haberleri, resimleri (özellikle din üzerinden istismar, çarpıtma, yok camiye ayakkabı ile girilmiş, cami soyulmuş, eli sopalılar cemaatmiş insanlar onlara küfretmiş, eylemciler talan ediyor, yok pkklılarla elele böyle yalanları) koyan tipler mi dersin, polisin her hareketine alkış tutan mı dersin, polisle gidip dövmek istiyorum bu eylemcileri diyen gerizekalıları mı dersin. insanlar bunlarla mücadele ediyor yani ben kafayı yedim okurken. 21k mesaj atılmış

şu karadenizli spikere bile vay ne iyi konuşmuş diyen cahiller var. illaki facebookta sildiğiniz 1-2 adam olmuştur bu olaylardan sonra işte burda bir sürü var böylesi. gerçi insanlar eylemde olduğu için bunlar yazıp duruyor olabilir o sırada. hala devam ediyor mu bilmiyorum. ama hala tayyipi tutan bir çoğunluk var. kutuplaşma oldu baya yani onu söyleyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bana kızanlar ,hiç anlamadan dinlemeden düşünmeden saldıranlar olacaktır fakat gene de söyliyeyim. Bu direnişin zamanı zamanlama olarak gezi parkı karar, düşüncesi vs vs sonra olması doğru fakat imf ye borç bitmesinden sonra olması yanlış oldu. Ortalama milletin bakış açısı böyle. Ayrıca 3. köprü maket resimleri ortada dolaşması da kötü. Zaten başbakan sanırım 3. köprü yapıyoruz, şunu bunu yaptık çekemiyorlar tarzında konuşuyor

Başıma gelen bir olayı anlatayım. Aynı kurumun a,b,c bölümleri olsun. a,b ye zam geldi 150-250 tl arası bizim bölüm c bölümüne verilmedi. Sendika sendika çıktı sitelerinde bu anlaşmayı biz imzaladık deyince c bölümü olarak hepimiz isyan ettik ve istifalar başladı. Bunu gören sendika tamam alacağız edeceğiz diye oyaladı bizi, o ortamda bile deli gibi sendikayı savunanlar vardı ve şu an son durum a,b, bölümü ek ödeme aldığıyla kaldı. Bize 1 sene oldu hala bir şey yok ve hala o sendika başta. Olaylar sırasında c bölümündekilerden bazıları istifa edin falan filan derken c bölümü daha da sarıldı sendikaya mesela.

Gelelim konuyla bağlantıya diğer siteler eğer yapısı direniş karşıtı ise bir sürü malzeme toplamay çalışıyorlar . Şu an gördüğüm başbakanın lafları+cami de içki içen gençler iyi prim yapıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Şimdi bana kızanlar ,hiç anlamadan dinlemeden düşünmeden saldıranlar olacaktır fakat gene de söyliyeyim. Bu direnişin zamanı zamanlama olarak gezi parkı karar, düşüncesi vs vs sonra olması doğru fakat imf ye borç bitmesinden sonra olması yanlış oldu. Ortalama milletin bakış açısı böyle. Ayrıca 3. köprü maket resimleri ortada dolaşması da kötü. Zaten başbakan sanırım 3. köprü yapıyoruz, şunu bunu yaptık çekemiyorlar tarzında konuşuyor

Başıma gelen bir olayı anlatayım. Aynı kurumun a,b,c bölümleri olsun. a,b ye zam geldi 150-250 tl arası bizim bölüm c bölümüne verilmedi. Sendika sendika çıktı sitelerinde bu anlaşmayı biz imzaladık deyince c bölümü olarak hepimiz isyan ettik ve istifalar başladı. Bunu gören sendika tamam alacağız edeceğiz diye oyaladı bizi, o ortamda bile deli gibi sendikayı savunanlar vardı ve şu an son durum a,b, bölümü ek ödeme aldığıyla kaldı. Bize 1 sene oldu hala bir şey yok ve hala o sendika başta. Olaylar sırasında c bölümündekilerden bazıları istifa edin falan filan derken c bölümü daha da sarıldı sendikaya mesela.

Gelelim konuyla bağlantıya diğer siteler eğer yapısı direniş karşıtı ise bir sürü malzeme toplamay çalışıyorlar . Şu an gördüğüm başbakanın lafları+cami de içki içen gençler iyi prim yapıyor.

camide içki içen gençler diye bişey yok defalarca gösterildi videolarla camideki ortam. hala içki içen diyorsun

ekonomi bilginin de kahvedeki adamdan daha kötü olduğunu tescillediğin için teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

https://www.facebook.com/photo.php?v=165391233636996&set=vb.117212904985880&type=2&theater
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...