Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eski uyelerden unity100 ben. Tek mesaj atmaya geldim

dazuu

Öne çıkan mesajlar

Sufi said:

fizban başın sağolsun. ben de babannemi (babaanne değildi o, babanneydi) yakın zamanda kaybetmiştim. babaanne ölünce insan bir yandan da çocukluğunun öldüğünü hissediyor.

ömer hoşgeldin.

abi senin cocuklugun tekerlegin icad oldugu zamanda oldugu icin sorun olmamasi lazimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
horacegoesskiing said:

ben horace.
ben de çapulcuyum gençler.
yeni dünya eski fikirlerle yönetilmez.
beraber yaşamayı bilen daha çok insan var artık. bir şeyler değişmeli ki daha iyiye gitmek mümkün olsun.

en güzel bir dönem bu dönem vakit kucaklaşma vaktidir.

(tu)

Zamanında giderken banlemem için o kadar istekte bulunmuştun da gönlüm elvermemişti.

hoşgeldin, en kısa sürede fotolarını görelim görsel sanatlarda. ha protesto fotoları varsa oradan başla, daha şukela olur.
Sosyal ağlarda paylaş

hoşbulduk patiler.

dyna teşekkürler. :3

babane demişken, benim merhum babanemin ölmesi değil de, büyüklerden ilk ölen olan ananem çok sarsmıştı. hep o günün geleceğini bilirsin, gelir, yine koyar.

bunu da konuyla ilişkilendirmek mümkün. "dünyanın en iyi insanı" olan ananemin bile en büyük hakaretleri gavur, ermeni, kobel ( piç ) gibi gayet diğerleştirici non-pc laflardı mesela. insanın doğası bu. kendini sorgulayıp değiştirmek için herşeyin yanında yeni referans, yeni bilgi ve bunlara erişim gerek.

http://www.guardian.co.uk/world/2012/mar/29/jean-paul-guerlain-racist-insults
Sosyal ağlarda paylaş

neyse gorustuk konustuk hatta tartistik.

bir daha bu konuya ya da foruma bakar miyim bilmiyorum. bir kac sene once dark ortalarda mi diye bakmak ve ortak tanidiklara pm atip sormak icin almistim bu hesabi. artik bir daha gelirsem ne zaman gelirim bilmiyorum.

hepinize saglik ve mutluluklar.
Sosyal ağlarda paylaş

horacegoesskiing said:

hoşbulduk patiler.

dyna teşekkürler. :3

babane demişken, benim merhum babanemin ölmesi değil de, büyüklerden ilk ölen olan ananem çok sarsmıştı. hep o günün geleceğini bilirsin, gelir, yine koyar.

bunu da konuyla ilişkilendirmek mümkün. "dünyanın en iyi insanı" olan ananemin bile en büyük hakaretleri gavur, ermeni, kobel ( piç ) gibi gayet diğerleştirici non-pc laflardı mesela. insanın doğası bu. kendini sorgulayıp değiştirmek için herşeyin yanında yeni referans, yeni bilgi ve bunlara erişim gerek.

http://www.guardian.co.uk/world/2012/mar/29/jean-paul-guerlain-racist-insults

Çok doğru! Mesela bizim için de çocuklukta en kötü hakaretler "ermeninin dölü, gavur köpeğinin alacağı" vs idi. Hep düşünürdüm ermeni kim ki? bu kadar kötü olduğuna göre var bir hikayesi bu işin...

Bahsettiğin "koymayı" da insanın belki de en hassas olabileceği bir yerde; askerde yaşadım babannemi kaybedince. O da benim "gülpembemdi", önce Barış Manço ardından da onu kaybedince hele de gidip uğurlayamayınca nasıl koyduysa hala anlattıkça koyuyor...
Sosyal ağlarda paylaş

madem tüm dinolar doluştu, açılın canlar :)

threadin tamamını okuyamadım, hala wot huyunuzdan vazgçmemişsiniz. buna rağmen büyük bir pişkinlikle iki laf edesim var, yaşlılığıma verin.

şahsınız üstünden gezi'deki gençliğe hitabem şudur:

bizim neslin okumuşları (ben dahil) etrafta ve/veya geçmişte olup bitenlere o kadar büyük bir nefret duydular ki, içlerine kapandılar hep. evlerine, kendi kapalı çevrelerine kaçtılar, başedemeyince, bir olamayınca yalnız oldular, olduk... ümitsizlikler yuttu bizi, banadokunmayanyılanbinyaşasıncılığa dönüştü, zehirledi bizi yıllarca.

sizler ise teknoloji sayesinde içinize kapanırken dışarıya açılmanın yolunu buldunuz. forum ortamı, netiquette, clan ruhu, küfretme özgürlüğü, memeler, vs, bütün bu miniminnacık şeyler en büyük gücünüzdür. sizler bütün hıyarlar sizi "asosyal oldu bu gençlik, bütün gün bilgisayar başında ayoll" diye suçlarken, farklılıklarınızla varolmayı, argümantasyonla direnmeyi, her türlü mahalle (forum) baskısına rağmen kendiniz olmayı, 5 benzemez insanlarla bir olayı, ortak müşterekte buluşup muhabbet tmeyi, hatta birlikte eğlenmeyi öğrendiniz. bazılarınız tek kimlikle isimsiz ve saldırgan ortamlara göğüs gerdi, bazılarınızın bir sürü nickleri oldu, denediniz yanıldınız ve bugün görüyorum ki dersler çıkardınız.

bugün olanlara bakıyorum, bizim kuşağın yapamadığı cinsten bir kendine güven, bir çeşitlilik içinde varolma güdüsü, farktan korkmayıp kabullenme ortamı görüyorum ve sizleri asosyal olmakla suçlayanlarla senelerce ettiğim çataçat kavgalardan, herkesin bana geçkin nerd demesine rağmen "internet will save the world" diye gezmiş olmaktan, yaşını başını almış bir kocakarı olmama rağmen aranızda lurk etmiş, sizlerden öğrenmiş olmaktan gurur duyuyorum. geçen gün bir arkadaşım söyledi "ema en sürpriz ata oynadın, ama kazandın valla", sizinle ne kadar övünsem azdır. teşekkürler ederim.

hepinizi direnen yerlerinden öpüyorum.
ve vallahi ve billahi hastanızım.
Sosyal ağlarda paylaş

emayı görmemişim.

10 senedir takip ederim, 10 sene öncesinde de büyüğünüzüm ben diyip dururdu.

ne meraklıymışsın yaşlanmaya ema abla, ben seni hep 20lerinde bir genç kız olarak düşündüm ve öyle kalacaksın kusura bakma.

ek olarak hala o yumurtlu patata tarifini kullanıyorum. teşekkür ediyorum.

saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...