Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye Geneli Boykot !

Noyzura

Öne çıkan mesajlar

Taş ve soda şişeleriyle değil onları kendi silahları ile vuralım : Para ! Onları parasız bırakalım !

- Hiç bir türlü AVM'lere gitmeyin. Süper marketler zincirleri Kipa , migros , bim v.s alış veriş etmeyin. Lokal kasabınızı , manavınızı tercih edin !

- TV'yi kapatın. Bize yaşatılan eziyeti hiç bir kanal göstermiyor . Sizde onları açmayın. Ratingleri düşşün. Reklam verenlerini kaybetsinler. Sevdiğiniz dizileri ve filmleri internetten izleyin. Lütfen bu rezil yayın kuruluşlarını izleyerek desteklemek yerine onları güçsüz bırakın !

- Cesaretli olun ! Bizleri şiddet ile , işkence ile , eziyet ile sindirip acımızı çevremize anlatırken korkudan kabuğumuza çekilmemizi istiyorlar. Ne olur en azından gündüzleri meydanları boş bırakmayın ! Gece tehlikeli saatleri bize bırakın ama gündüzleri çıkıp sesinizi , isyanınızı duruyurUn !

- Geceleri meydanlarda olanlar lütfen sarhoş olmayın. Cesaretiniz alkolden değil , yüreğinizden gelsin. Gece sabahlara kadar ayık ve ne yaptığını bilen insanlar lazım bize bu ayaklanış için.

- Son 2 yılda moda manyağı bir ülke olduk nasıl olduysa. Şu moda devi kıyafet zincirlerinden alışveriş yapmayın. Zara v.s. gibi mantar gibi türemiş olan kıyafet firmalarından alışveriş yapmayın. Orjinal giyinmeye çok düşkün iseniz yerel el yapımı tasarımcıların ürünlerini tercih edin.

- Mc Donalds, Burger Kings , Dominos , starbucks , gibi sürekli para kazanan zincinlerden beslenerek onları zengin etmeyi bırakın. 2013 yılındayız lezzet için bir sürü yiyecek alternatifi var. Kendiniz pişirmeye vaktiniz ve yeteneğiniz yoksa lokal hazır yemekçileri tercih edin.

DÜŞMANLARIMIZI BİLELİM VE ONLARI MADDİ OLARAK DESTEKLEMEK YERİNE EN BÜYÜK KAYNAKLARINDAN ONLARI MAHRUM EDELİM.

VAROLMAK İÇİN ONLARIN BİZE İHTİYACI VAR , BİZİM ONLARA DEĞİL !
Sosyal ağlarda paylaş

Moruk hergün aktif olarak çatışma içindeyim. Birazdan yine çıkıcam daha etkili bir ekip kurmanın peşindeyim ve telefonumu sarj ediyorum.

Bu listelediklerimi yapmamız ciddi bir sıkıntı verir. Anlamıyor musun onları besleyen biziz ve canımızı ortaya koymaktan daha fazlasını ekonomik olarak onları çökerterek yapabiliriz. lütfen katılmıyorsan bile anti propaganda yapma.

şişe , sopa v.s. sadece bir kaç serseriyi ve polisi indirmiş oluruz ama tepeye bir ders vermemiz gerekiyor. Güç kaynakları para ve onların para akışını sarmamamız fiziksel kapışmadan daha da etkili.
Sosyal ağlarda paylaş

TV yi kapatarak ratingleri düşüremiyorsun ne yazık ki

tv ratingleri people meter denilen 3.000 tane farklı demografiğe sahip haneye dağıtılmış aletler ile yapılıyor. onlar da anlaşma gereği izlemek zorunda.

o 3.000 hane izlediği sürece ratingler değişmez :)

o yüzden TV izlemeye devam, ama tabi sosyal medyada konuşmassın etmessin o ayrı.

diğer maddelere katılırım
Sosyal ağlarda paylaş

Abi benim main spec tank ama dps de yapabilirim ekibe nasıl giriyoruz? Gear da iyi bi tek düzgün helm bulamadım.

Bi de şu işlerin bir anlamı yok. Kitle toplumunda yaşayan avangard bir ekibiz biz, starbucksa gitmesek satışlar düşeceğine artar.

Starbucksdan kahvemi alır polise fırlatırım. Hem zenginim hem devrimci
Sosyal ağlarda paylaş

Ben daha mikro olcekli bir boykot dusunuyorum. Bundan sonra ornegin takime ciktigimda eylem gunu orada olanlara yardim etmeyen hic bir mekana gitmeyecegim. Hepsini not alip arkadaslarimi da gitmemeleri icin uyaracagim.

X mekana gidecegime de destekleyen mekanlara gidecegim.

AKP kafasi bunu senelerdir yaparak bu noktaya geldi zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bazılarına katılıyorum özellikle TV kapatılması konusunda ayrıca AKP firmaları kullanılmasın ok onda hem fikirim lokal marketler kasaplar kazansın. Yalnız zaten zengin olmuş olayla ilgisi olmayan hatta benimle birlikte dayak yiyen mcdonalds tan yemek yememe vs tuhaf zere sen yemeyince birşey olmayacak adam bütün dünyadan kazanıyor bir bu olayla ilgisi yok.

Edit: Ayrıca onlar bizim düşmanımız değil köpeğimiz zere bizim paramızla bize ahkam kesiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

DareJedi said:

Valla bazılarına katılıyorum özellikle TV kapatılması konusunda ayrıca AKP firmaları kullanılmasın ok onda hem fikirim lokal marketler kasaplar kazansın. Yalnız zaten zengin olmuş olayla ilgisi olmayan hatta benimle birlikte dayak yiyen mcdonalds tan yemek yememe vs tuhaf zere sen yemeyince birşey olmayacak adam bütün dünyadan kazanıyor bir bu olayla ilgisi yok.

Edit: Ayrıca onlar bizim düşmanımız değil köpeğimiz zere bizim paramızla bize ahkam kesiyorlar.

hacı starbucks pr a başladı bile. dün onların reklam ajansı yaymaya başladı kahraman sb diye. İşte meğersem içeriye sığınmacıları alıp kepenkleri öyle kapatmışlar direnmişler falan.
hemen googleladı adamı adam promboque mudur neyın onun sahıbıymıs ıste
Sosyal ağlarda paylaş

Boykotla moykotla olmaz bu iş. En en fazla 1 ay devam eder olayları 2. günü unutan halk. 1 ayda da bu firmaların hiçbiri batmaz. Alan, almaya mecbur olan alıyor zaten onlardan. E zaten birbirlerini destekliyolar aq partisi koyunları olaraktan.
Yani bi işimize yaramaz boykot falan. He bu taksim protestosunun parelelinde boykot ta olsun diyosanız eyvallah. Ama tek boykotla hiç bişey elde edilemez.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

AKP kafasi bunu senelerdir yaparak bu noktaya geldi zaten.

Yok abi, adamlar ötekileştirerek değil, birleştirerek bu noktaya geldiler. Yani sen, sana destek olabilecek bir kitleyi dışlarsan, büyüyemezsin. Karşı taraf ise sürekli büyük kalır.

Bence boykot falan iyi güzel de asıl yardım etmeyenlerle konuşup onları kendi tarafımıza çekmemiz gerekli. Sıkıntı başka türlü aşılmaz. Hele ki haklı olduğumuzu bildiğimiz bir konuda ne kadar fazla destek, o kadar fazla başarı.
Sosyal ağlarda paylaş

Boykot kesinlikle aptalca ve imkansız değil. En başta "yeşil sermaye" bilinen firma ve markaların ürün/hizmetlerinden mümkün olduğunca kaçının abi. İlla etkisi olacak.

Muhtemel etkiyi kestirmek için şöyle düşünün; zamanında çocuklar duymasın adlı dizideki çaycı rolünde olan herifi oynattıkları reklamla topkek satışını ayda 1 milyondan 1,4 milyona çıkarmışlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

ayfonlarla olayalrı stream eden nesile fuck kapitalizm mesajı vermek supermiş ehueheu

+1

ve zaten kacınıyoruz ki. Senelerdir ülker'in ürünlerini almam. Fransız mallarını keza öyle ama birşey olduğu yok... Ayrıca fakir fukara bakmaz öyle markaymış suymuş buymuş hangisi hesapli ve kaliteli ise onu alır. Yapıcak birşey yok
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...