Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sürekli bir yorgunluk hali

monoscope

Öne çıkan mesajlar

- T3 ve T4 düzeylerine baktır.

- B12 seviyene baktır. B12 eksikliği neden olur bu anlattıklarına çok fazla.

- Yatağını değiştir.

Bende de var bu, psikolojik olarak başka hastalıkları da tetikliyor. Hele biraz beslenmeme dikkat etmezsem berbat oluyorum. Yataktan yorgun kalkıyorum fln.

Bende de B12 eksikliği var muhtemelen ama gidip ölçtüremedim. Bazen hapla, gerekirse iğne ile B12 takviyesi yapıyorlar, zımba gibi oluyorsun. Gerçi ben her gün 1 adet benexol içiyorum ama benim gastritle ilgili bi sorun olduğundan emiliminde bi sıkıntı var sanırım, hap işe yaramıyor gibi.

Git ölçtür hastanede.
Sosyal ağlarda paylaş

hareket ve sağlam psikoloji herşeyin başı

istanbulda aralıkta en son işi bıraktığımda 127 kiloydum, yerimden kalkıp bişi yapasım yoktu işten gelip az casual oyun bakıp yatıp donguye geri donuyordum, iş yerinde kemeri açıp direk dugmesini sokuyordum pantolon belimi sıkıyor diye.

patronda gurmeydi, surekli acayip iyi yerlere goturuyordu yemeğe oglen, kofteler, kebaplar, osmanlı mutfağı vs

ocakta hollandaya geldim, temiz hava, duşuk stress, gevşek ortam filan bide ustune tabak gibi ulke ve bsiklet birleşti bole.

Ilk ay surekli gurbetçi restoranlarından kebapla besendim nerdeyse, M&M's paket paket, nutella, oreolar, mountain dew filan derken iyice şiştim bi ara, partiler vs vs derken TR de alkol içmeyen adamı alkolik yaptılar burda

sonra yeter lan dedim bi duzene koydum herşeyi (Tek yaşadıgım için duzen bozanda yok, cillop), oturdum ne ne değildir araştırmamı yaptım filan, bir oturttum duzeni şu anda 96 kiloyum.

vitamin, supplement vs hiçbirşey almıyorum, ne yiyiceksem oturup kendim hazırlıyorum, guzelde bi yeme planı yaptım kendime, şekersiz bile olsa gazlı herşeyi kestim filan

senelerdir çektigim sedef gitti gibi, ayak parmağımda iltihaplı batık vardı geçmeyen liseden beri oda gitti. 13-14 yaşından beri talsit, lansor kardeşliğine mahkumdum, 2 aydır lansor içmedim ne yanma oluyor ne bişi. Keyif olarak hiç olmadığım kadar kıyak durumdayım bole. istanbulda minumum 9 saat uyurken ve gun boyu uyuklarken burda 6-7 saatte zımba gibi kalkabiliyorum yataktan.

modern hayata biz vucutlarımızdan daha hızlı geçtik, minumum 4000-5000 yıl filan sure boye radikal değişikliklere adapte olmak

hariket etmek ve dogru beslenmek çok önemli
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

Yaklaşık 1 senedir falan böyle yorgunluk halindeyim. Haftasonu gelsin de dinleniyim diyip haftasonu bomboş pc başında otursam dahi dinlenemiyorum. Ruhum ve bedenim yorgunluk modundan çıkmayı reddediyor. Var mıdır sizlerde de böyle durumlar yoksa ergenliğim mi tuttu bunca yıl sonra ?

askere git.

montla sıçın başka versiyonu. denendi onaylandı.
evden çıkmayan ben eve girmeye üşeniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

success story anlattık işte, dışarda buna benzer zırvaları okumak için para veren hıyarlar dolu dsffds

eve dondugumde 80 kilo civarında filan olucam, şimdiden yanımda getirdiğim kıyafetlerin çoğunu çöpe attım ahahah, aralıkta belı dar gelen pantalonun nisanda insanın uzerinde durmaması inanılmaz iyi bir duygu

hayır gelmeden 180 kağıt verip fiyaka bi deri kemer almıştım ona yazık oldu misal, neyse sağlık olsun (pun intended)
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

hareket ve sağlam psikoloji herşeyin başı

istanbulda aralıkta en son işi bıraktığımda 127 kiloydum, yerimden kalkıp bişi yapasım yoktu işten gelip az casual oyun bakıp yatıp donguye geri donuyordum, iş yerinde kemeri açıp direk dugmesini sokuyordum pantolon belimi sıkıyor diye.

patronda gurmeydi, surekli acayip iyi yerlere goturuyordu yemeğe oglen, kofteler, kebaplar, osmanlı mutfağı vs

ocakta hollandaya geldim, temiz hava, duşuk stress, gevşek ortam filan bide ustune tabak gibi ulke ve bsiklet birleşti bole.

Ilk ay surekli gurbetçi restoranlarından kebapla besendim nerdeyse, M&M's paket paket, nutella, oreolar, mountain dew filan derken iyice şiştim bi ara, partiler vs vs derken TR de alkol içmeyen adamı alkolik yaptılar burda

sonra yeter lan dedim bi duzene koydum herşeyi (Tek yaşadıgım için duzen bozanda yok, cillop), oturdum ne ne değildir araştırmamı yaptım filan, bir oturttum duzeni şu anda 96 kiloyum.

vitamin, supplement vs hiçbirşey almıyorum, ne yiyiceksem oturup kendim hazırlıyorum, guzelde bi yeme planı yaptım kendime, şekersiz bile olsa gazlı herşeyi kestim filan

senelerdir çektigim sedef gitti gibi, ayak parmağımda iltihaplı batık vardı geçmeyen liseden beri oda gitti. 13-14 yaşından beri talsit, lansor kardeşliğine mahkumdum, 2 aydır lansor içmedim ne yanma oluyor ne bişi. Keyif olarak hiç olmadığım kadar kıyak durumdayım bole. istanbulda minumum 9 saat uyurken ve gun boyu uyuklarken burda 6-7 saatte zımba gibi kalkabiliyorum yataktan.

modern hayata biz vucutlarımızdan daha hızlı geçtik, minumum 4000-5000 yıl filan sure boye radikal değişikliklere adapte olmak

hariket etmek ve dogru beslenmek çok önemli

sigara var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

-düzenli ve adam akıllı uyku (mümkünse en geç 1'de yatmak, erken kalkmak)
-düzenli beslenme ve yine adam akıllı kahvaltı
-hareket (en basitinden kalktıktan sonra yatağı düzeltmek bile biraz daha dinç bir hale getiriyor adamı, sabah sporunu saymıyorum bak)
-duş (uyuşukluğa birebir)

bunlar temel olarak aklıma gelenler, bu olayı ben de çok sık yaşıyorum tüm gün hiç bişey yapasım gelmiyor bazen, özellikle sıcaklar başlarken şu dönemde daha da beter oluyor. ama hareket ve vücuduna biraz saygı göstermek çok önemli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...