Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şehirlerarası otobüs firmaları

riza_calimbay

Öne çıkan mesajlar

istanbul-izmir için idobüs en iyisiydi ama anlaşma bitmiş yalan olmuş çok üzüldüm.
istanbul'dan otobüsle çıkana kadar 2 saat geçiyor feribot sırası da öyle kötü. daha da otobüse binmemeye gayret edicem ben de artık. önceden almak lazım işte uçak biletini.

idobüs varken istanbul'da evden çıkıp izmir'deki eve girmem toplam 6-6.30 saat sürüyordu (beşiktaş-karşıyaka) Uçakla da bu yaklaşık 5 saat zaten. O yüzden daha mantıklıydı idobüs benim için mesela
Sosyal ağlarda paylaş

ben konakta oturuyorum. burdan hava alanına gitmem trenle 30-40 dakika sürüyor. ki taksiyle gittiğim oluyor yani 20 dakika.

neyse 30-40 dakika tren. yarım saat önce orda olsan yetiyor zaten. 50 dakika havada. sabihadan suadiye'ye gitmem 40 dakika sürüyor ki otobüs bakın taksi falan değil. ekonomik olanını yazıyorum.

3.5-4 saat yapıyor bu. verdiğim para otobüs-tren falan dahil maksimum 120-130 tl falan oluyor gidiş dönüş bu.

gidiş dönüş 8 saat- 120-130tl.

otobüse bakalım. 90 tl otobüs. minimum 8-9 saat sırf gidişteki yol. üzerine yok otobüse git ordan eve git var yine buda otobüse git otobüsten eve git 1 saat en az. gidiş dönüşte bu 4 saat demek. yine minimum bakınca 16 saat sırf git-gel. üzerine 2-3 saat otobüste gidip ordan gideceğin gere gitmenin git geli. öeeeeh aradaki para farkı 40-50 tl.
Sosyal ağlarda paylaş

NaturalSpringWater said:

LathspeLL said:

İki koltuk birden alırdım rahat ediim diye.

bu biraz ayıp değil mi lan. fasdf

Başka türlü olmaz ya, yanımda yabancı biri. Hayvan gibi adamım zaten, sığmam mümkün değil. Tekli koltuklar da yetmiyor yani, en güzeli çift koltuk almak.

Uçakta denemedim çift koltuk olayını ama. Ona da lazım.
Bir londra uçuşum vardır ki fıkra gibi. Nefret ediyorum yabancı nesneyle yer paylaşmaktan!
Sosyal ağlarda paylaş

@finklor
120 130 liraya git gel iyiymiş o zaman mantıklıda(tabi uçak korkusu yoksa :D)

gidiş dönüş 300 lira fiyat çekiyorsa(geçen ist-izmir git gel yapacakken 2 gün sonrasına baktım bu fiyat çıktı en ucuz), otobüs de 100 lira gidiş dönüş + öyle bir yere yetişme amacın da yoksa otobüs mantıklı

12-15 saat falan ve üstü yolculuklar için iş değişir tabi
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu aralar sık sık gidip geliyorum istanbul-izmir arası otobüsle, nilüferin muavinler, hizmet ve bütün arabaların rahat otobüs olması + müşteri portföyü çok iyi

ama kamil koç, uludağ vs markalar aşırı kötü, osuruk kokusuna dayanamayıp uyumak zorunda kalıyom..
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Kojiroh said:

Havaalanına gidip gelme de giriyo bu sefer işin içine ama, daha da artıyo fiyat.

masrafının yanısıra süre olarak da çok etkiliyor. ankara-istanbul uçakla 1 saat ama havaalanına git bagaj bekle vs. 3 saat oluyor resmen. e otobüsle 5 bucuk saat

öğlen 2.10 uçağı 25 dakikada havaalanına gittim evden, 15 dakika falan bekledim havaalanında 50 dakikada indim 10 dakikada havataşa binmiştim ama oradan sabihadan kadıköye ne kadar sürede gittim bilmiyorum ama yarım saati geçmemiştir sanırım 3 hafta falan önce galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...