Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Klonlama yöntemiyle ilk insan kök hücresi 16. Mayıs.2013

yildirimokur

Öne çıkan mesajlar

biyolojiyle alakalı topik açınca altına gelip dallamanın biri evrim yok falan yazıyor. hep konu oralara kayıyor.

feysbukta falan paylaşıyorum. ekmek gelip altına feyk yazıyor bundan ibaret

ciddi ilgilenen okusun şurdan

http://www.the-scientist.com/?articles.view/articleNo/35567/title/New-Stem-Cells-on-the-Block/
Sosyal ağlarda paylaş

son üç ayımı insan derisi yapmaya harcadım tam konum bu aralar bunlar.

fare fibrolast matriksi üzerine ciddi ciddi insan derisi yaptık ya lan. bayadır uğraşıyorum kaç kere fail oldum falan ona bile seviniyorum kaç yıldır yapılan birşey aslında deri transplantında kullanılıyor. tabi biz transplant edilebilecek kadar bir deri yapmadık ama şu araştırma ekibinde olsaydım sonuç aldığım anda sokaklarda çıplak koşuyordum sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

yildirimokur said:

Ne insan derisi mi yapmaya çalışıyorsun ? Malzeme listesini alabilir miyim, ben de deniyim bi.

o öyle birşey değil lan sdfhksdf

yaptım bu arada. ama maksimum sünnet derisi artığı kadardır şu anda. amacım olayı öğrenmekti öğrendim doku kültürü olayın genel adı. hayatımı vermek istediğim alan direk
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle. birincisi her hücrenin bir bölünebilme sayısı var ve belli. mesela random biyerden hücre aldın normalde diyelim 50 bölünme geçirecek. sen onu 30. bölünmede almış oluyosun ve sen kültürü elde edene kadar ölebiliyor yada kültürün devamlılığı olmuyor hemde farklılaşmış hücre.

kök hücre farklılaşmamış ve çok az bölünmüş hücre gibi anlatayım. yani hem elde ettiğin kültürün ömrü uzun hemde maniple edebiliyorsun. farklılaştırabiliyorsun yani
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

kök hücersini bu kadar önemli yapan ne

kök hücre diğer bütün hücrelerin geldiği ana hücre gibi, onlara dönüşebiliyor, bunu yapabilen başka hücre yok.

dolayısı ile vücuttaki hemen herşeyi yapabilirsin high tech actıysan teknoloji ağacında, bozuk hücreleri/organları da yeniliyor ayrıca :p
Sosyal ağlarda paylaş

Finklorpeyniri said:

yildirimokur said:

Ne insan derisi mi yapmaya çalışıyorsun ? Malzeme listesini alabilir miyim, ben de deniyim bi.

o öyle birşey değil lan sdfhksdf

yaptım bu arada. ama maksimum sünnet derisi artığı kadardır şu anda. amacım olayı öğrenmekti öğrendim doku kültürü olayın genel adı. hayatımı vermek istediğim alan direk

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...