Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme #3

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Claiborne said:

bu incline ile declineın tam olarak nereleri geliştirdiğini söyleyebilir misiniz? farkı nedir yani

gogusun alt ve ust kısımlarina oranla daha fazla guc uygulatmak amac.
upper pecs, lower pecs seklinde duyabilirsin bunlar.

cok duzgun bir resim bulamadim ama incline da surda highlighted olan kisim hareketin yukunu daha cok ustleniyor ornegin

Soris said:

Hızır idi yunus idi gibi düşün

hahahah cok guldum lan
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

anladığım kadarıyla body building'de kesin ve net doğrular yok çoğu zaman. ama bana 10 sene falan çalışan 2 arkadaşın dediği "3 seti tamamlayacağın kilolarla çalış" idi. egoya yenik düşmemek lazım. 5 kilo ile çalışırken ilk sette hafif geliyor diye baştan 10'a çıkarıp sonra 3. seti yapamamak çok mantıklı değil. Egoyu spor salonuna girerken kapıda bırakmak gerekiyor

5 KİLO NE LAN AHAHAHAHHAHAHAHA
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

Claiborne said:

bu incline ile declineın tam olarak nereleri geliştirdiğini söyleyebilir misiniz? farkı nedir yani

gogusun alt ve ust kısımlarina oranla daha fazla guc uygulatmak amac.
upper pecs, lower pecs seklinde duyabilirsin bunlar.

cok duzgun bir resim bulamadim ama incline da surda highlighted olan kisim hareketin yukunu daha cok ustleniyor ornegin

Soris said:

Hızır idi yunus idi gibi düşün

hahahah cok guldum lan

tamam teşekkürler. bunları yaparken orta taraf boş kalmaz umarım sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bilgili arkadaşlara soruyorum.

bir kası büyütebilmenin dışında birde uzatabiliyoruz değil mi? Yani esnetebiliyoruz?

Peki sadece kası büyütmeye yönelik çalışmak kası aynı zamanda esnetmeye çalışan birisi için dezavantaj mı?

mesela bunu şundan soruyorum normal halter squat yaptığımda mesela ertesi gün yoga dersinde bacak hareketlerinde iyice kütük gibi kalıyorum. ama mesela vücut ağırlığı ile çalıştığımda öyle bir sıkıntı olmuyor. mesela destek alarak tek ayak squat yaptığım zaman öyle bir sıkıntı yok. ama ne zamanki halterle yapayım direk kütük gibi oluyor ayaklar bel filan.
Sosyal ağlarda paylaş

Calisirken hareketleri tam yapınca stretching yapmaya gerek olmuyor. Yani söyle biceps curl yapıyorsun en sonuna kadar indirip kapanana kadar kaldiriyorsun şeklinde.

Bu şekilde calismiyorsan antrenman sonrası sicakken yapmak ta fayda var. Ama kesinlikle antrenman oncesi yapma performans kaybi yasattigi bilenen bir gerçek.

Kası Uzattigina dair bir kaynak görmedim hiç tecrübe de etmedim.

Yani özet olarak stretching kasmamak için hareketleri kası sonuna kadar gerecek şekilde yap
Sosyal ağlarda paylaş

razzo said:

Sayıları sallıyorum ama 5kg ile 3 seti (10 tekrar) az zorlanarak yapmak mı daha verimli 10kg ile yapıp 2. setin sonunda bitip 3. sette anca 1-2 tekrar yapabilmek mi daha verimli?

"you need to do two things to get stronger: add weight and do more reps. the answer has never been: lift light weights for high reps, or lift heavy weights for few reps. the answer remains: lift heavy weights for high reps."
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Yani illa izole mi çalışmam gerek kas eklemem için üst vücuda?

" Rep targeting " ile çok kolay geliştirebilirsin kendini. Basitçe tekrar sayısını hedef olarak koyuyorsun. Bu tekrar sayısına erişinceye kadar 3 er tekrarlar halinde setlere bölüyorsun ve her set arası 30 saniye ara veriyorsun. Örnek vermek gerekirse; 50 tekrar yapmak istiyorsun diyelim, ilk set 8 tekrar yaptın, 30 saniye ara verdin, 5 tekrar yaptın, 30 saniye ara verdin, 3 tekrar yaptın, 30 saniye ara verdin bundan sonrası aynı şekilde 50 tekrar yapıncaya kadar devam ediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

O zaman perfect sana da sorayım

http://www.fitness666.com/2012/06/pull-up-progression.html

şurdaki aşamaları takip etsem bende pullup yapabilme aşamasına gelirmiyim?

Abi inverted row ve lat pull down ile deneme yaptık 2 ay boyunca 2 kişide neredeyse chin/pull up a katkısı 0 diyebilirim.Ben bar aldığımda 3-4 tane yapabiliyordum max şuan sanırım bir defada standart haliyle 15-20 (3 ay falan oldu) aralığında çekebiliyorum.
Demem oki chin/pull yaparak geliştiriyorsun emin ol.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...