Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme #3

AthleT

Öne çıkan mesajlar

ankara balgattayım.

makinesiz squat çok riskli giremem yani.

leg press olan bir yer var orda da leg presın kablosu kopmuş, zaten tek kablo tutuyor yapmayın dıyordu şimdi o da kopmuş. yok yani. cuk gıbı kaldım ortada salon yok resmen gidecek.

edit :

ad3m said:

Barbell versionunu engelleyen bir durum mu var? Yada smith en kötü? hepsini geçtim de millet neyle bacak çalışıyor o salonda?

abi amele team, bacak calısmıyorki hiçbirisi, büyük bacak kötüdür, bacağı snra yaparız, neyse bari barbell squat yapak bacak boş kalmasıncı hepsi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yere normalde de eğilemiyorum bunu keşfettim :D Ufakken alafranga tuvalette sıçamazdım okulda falan hala da işim olmaz mesela :D

90kg + uzun barla deadlift yaptım bugün. Normalde kısa barla yapıyorum ama bi saçma oluyo kısa bar. Uzun bar daha iyi geldi. Eldivenim olmadığı için ellerimin acısından 3 tekrar yapabildim, kemerim de yok zaten zorlamak istemiyom. Gitarist eli alışkın değil, şimdi kremledim mesela yumuşacık ^^

antremana deadliftle başlıyorum artık. Set arası dips atıyorum sırt günümde de olsa. Sonra barfiks. Ondan sonra programa başlıyorum. Sizin farmer walku yaptım geçen 24kg luk kettlebag le, güzel hareketmiş. Bizim salonda 50kg ya kadar dambıl var zaten daha da geliştiririm kendimi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi o pic sacma geldi bana biraz. Hani anlatilan dogru olabilir. Bahsettigi vucut tipleri squat ı daha rahat veya daha bagil olarak daha zor yapabiliyor olabilir de o en sondaki cizim hic dogru gelmedi. Kalcayi geri-ileri pozisyonlara sokup agirlik merkezini ikinci resimdeki gibi neden yapamayasin ?

hadi bunu gectim smith machine var onu da gectim hack squat var serbest yapamiyorsaniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

abi o pic sacma geldi bana biraz. Hani anlatilan dogru olabilir. Bahsettigi vucut tipleri squat ı daha rahat veya daha bagil olarak daha zor yapabiliyor olabilir de o en sondaki cizim hic dogru gelmedi. Kalcayi geri-ileri pozisyonlara sokup agirlik merkezini ikinci resimdeki gibi neden yapamayasin ?

hadi bunu gectim smith machine var onu da gectim hack squat var serbest yapamiyorsaniz.

ağırlık ayakla aynı eksende olmak zorunda. femuru uzattığın zaman ağırlığın aynı yerde kalabilmesi için torsoyu da uzatman lazım. torso kısa, femur uzunsa torsoyu öne eğerek ağırlığı ayakla aynı eksene getirirsin. resimden anlaşılıyo yeterince
Sosyal ağlarda paylaş

Abi siz şakamısınız bizim salonda squat rack i götürdülerdi sabah grubundan sadece ben ve antrenman yaptığım arkadaş kullanıyor olmamıza rağmen olay çıkarttık 1 ayda getirdik. Squat rack siz bir salonun önünden geçmem ben. Gerçi ağırlığı kestim ama yazık günah.

samaella antrenmanın güzel olmuş kardeş bence hep böyle devam et.

tili de haklı bence benim mesela vücut yapım squat a müsait baya. sevdiğim de bir hareket. ama yoga da belimi ve ayaklarımı esnetemiyorum squat ve deadlift yüzünden kütük gibi oldu iyice.
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadını baya seviyorum ya neghar fonooni

Fly said:

balgat degil de cukurambara dogru, migrostan devam edip muhsin yazicioglu cad'den yukari cikinca iki tane daha var

sportif yasam mi ne oyle biseydi biri
az yukarisinda da bir tane daha var

--

armadada acilan (acildi mi ?) macfitin fiyatlari ne civarda, biliyor musuuz ?

o ikisini kastettim ben de
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...