Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme #3

AthleT

Öne çıkan mesajlar

monoscope said:

http://www.simplyshredded.com/cardio-for-fat-loss-high-intensity-interval-training-cardio-vs-low-intensity-steady-state-cardio.html

şurda sırf yazının başını okudum da

we have tons of research studies proving that weight lifting is far more superior for fat loss and body compositional changes. But, even though we have these new findings, people still don’t get it and people still want to sit on the bikes reading magazines about Kim Kardashian’s divorce for hours and hours.

şurda demek istediği şeyi doğru mu anladım acaba.

cardio vakit kaybı diye çok yazdım da etkilenen olmadı
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

http://www.simplyshredded.com/cardio-for-fat-loss-high-intensity-interval-training-cardio-vs-low-intensity-steady-state-cardio.html

şurda sırf yazının başını okudum da

we have tons of research studies proving that weight lifting is far more superior for fat loss and body compositional changes. But, even though we have these new findings, people still don’t get it and people still want to sit on the bikes reading magazines about Kim Kardashian’s divorce for hours and hours.

şurda demek istediği şeyi doğru mu anladım acaba.

Cardio yağ yakmaya pek yaramiyor zaten ama yapmak lazım sağlıklı bir vücut için.

Hele Kilo vermek için ilk defa spora başlayanlarin bb çalışması çok çok daha iyi
Sosyal ağlarda paylaş

kardiyo düşmanı olduğum için dün bi hışımla öyle yazmışım ama kastettiğim buydu :)

dün sabah front squat, military press falan yaptım. 2 saat sonra falan otururken, hareket bile etmediğim halde belime bi ağrı girdi bi anda. öyle durduğum yerde sakatlandım. bu sefer fena ağrıyo.

squat bana uygun değil şunu bi unutmasam. her spora ara verdiğimde squatla başlıyorum geri dönüşte. sonra belimi sakatlayınca hatırlıyorum. bacaklar o yüzden ince.

tek bacaklı hareketlere de çok üşeniyorum. bi yandan core da gelişsin istiyorum. squat tam ihtiyacım olan şey ama bitiriyo beni.
üşenmeyip tek bacaklı hareketlerle bacakları, türlü türlü core hareketleriyle de oblikleri falan geliştirmem lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi stiffleg deadlift ve squat sakatlanmaya o kadar müsait hareketlerki kesinlikle rippetoe abinin yada 5x5 lifterların önerisi olan boş barla başlayıp her bir sonraki programına 2,5 ya da 5 kg ekleyerek devam etmek lazım.Bir anda ağırlıkla girilip bunları perfect mode yapmak imkansız yani bıraktıktan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

şunu sorucam;

benim yağ oranım %20 çıktı ama göğüs bölgesi aynı gibi olabilir ama göbek ve bel bölümü bu tablodaki %20 değil %25'lik olana benzer bir şekilde görünüyor bu nedendir ?

çalışırsam ama kilo vermezsem %20deki şekle girebilicek mi vücudum ?

http://forums.steroid.com/attachments/nutrition-resource-forum/142208d1375038221-i-just-wanna-grub-but-its-time-take-seriously-need-help-body-fat-percentage-men.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

monoscope said:

şunu sorucam;

benim yağ oranım %20 çıktı ama göğüs bölgesi aynı gibi olabilir ama göbek ve bel bölümü bu tablodaki %20 değil %25'lik olana benzer bir şekilde görünüyor bu nedendir ?

çalışırsam ama kilo vermezsem %20deki şekle girebilicek mi vücudum ?

http://forums.steroid.com/attachments/nutrition-resource-forum/142208d1375038221-i-just-wanna-grub-but-its-time-take-seriously-need-help-body-fat-percentage-men.jpg

Burdaki fotolarda referans kişiler aynı değil çok isabetli olmaz şunlara bakmak. Yani %4 olarak gösterdiği kişi %20 yağ oranında bulk fotosunu koysa yine hatlar gayet belli olacak. Prolari referans alabilirsin bu konuda çünkü adamlar sürekli bulking cutting yapıyorlar düzenli olarak.

Senin kas iskelet yapina genetiği göre değişir görüntün. Kimi insanın oblik karın çevresi ve göğüslerde daha yoğun yağlanma oluyor kimi insanda glutes ve bacaklarda daha çok yağ birikiyor. Karın ve oblikler yağlı olunca daha bulk bir görüntüsü okuyor vücudun hatların kaybolması daha kolay o bölgelerde. Kısacası standart birsey yok. Ama core bölgesini çok iyi çalışıp gelistirirsen tabiki yağ kaybetmeden de o bölgedeki hatlar daha belirgin hale gelir daha güzel olur.
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

Abi stiffleg deadlift ve squat sakatlanmaya o kadar müsait hareketlerki kesinlikle rippetoe abinin yada 5x5 lifterların önerisi olan boş barla başlayıp her bir sonraki programına 2,5 ya da 5 kg ekleyerek devam etmek lazım.Bir anda ağırlıkla girilip bunları perfect mode yapmak imkansız yani bıraktıktan sonra.

haklısın boş barla başlamak gerek. Ben öyle başladım 6 ay sonunda 100 yapıyordum squat. 3-4 ay bıraktım şimdide 90 çok rahat yapıyorum 5 tekrar. Ama şunu fark ettim ki cidden bu big five sporcular için. Açıkcası ben yogayada merak saldım sanırım sadece yoga + bodyweight takılıcam belki sadece tek gün bir lift yaparım. Oda tabiki deadlift olur.
Çünkü başka türlü olmuyor ikisinden birini seçmem gerekiyordu yogayı seçiyorum. Ama üst vücudumuda güçlendiricem tabi o ayrı. 105 kg bir adamın barfiks yapması ile 60 kg bir adamın yapması farklı tabiki onun için bu süreçte güçlenirim diye de düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...