Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

19 Mayıs kutlamaları iptal edildi

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

"Tatar Ramazan" said:

Kuddusi, guvenlik gerekcesiyle iptal olmus olabilecegine yetemiyorsun degilmi.
Her sehirde buyuk kalabaliklarin olmasi her sehirde bombacilar icin yeni hedefler demektir.
Ayrica sen ama oylo ocoklomodolor demeden soyleyeyim, guvenlik icin iptal ettik diye aciklanmaz kamuoyuna.
devletin gorevi o kalabaliklari korumak, olabilecek olaylari onlemektir
nasil su fikri savunabiliyorsunuz anlayamiyorum gercekten
muz cumhuriyeti vatandaslari
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

imamizer said:

yayın yasağını eleştiriyorsun bir yandan da eğlence programı yayınlamayı neden yasaklamıyorlar diye sitem ediyorsun.

ironi desem bu başka bir şey oldu artık.

kafan güzelmiş güle güle kullan abi.

yok, senin kafan güzel. okuduğunu anlamıyorsun çünkü. bir daha oku bakayım, anlayacaksın.

kuddusi senin yazdıklarını okuyorumda tartışma ulusal yas eksenine son mesajında geldi farkındaysan. ilk mesajında TELEVÖZYÖNLARDA EĞLENCE VARR!! diye yakınmışsın anca. ben de sakince vatandaş tepkisini versin, illa devlet yasaklamasın diyorum. ulusal yas ilan edilmesine benim de lafım yok zaten.
devletin ulusal yas ilan etmemesi farklı, 19 mayıs konserlerini iptal etmesi farklı bir konu.

kendince yazdığını kabul edip kenarda gönder tuşuna tıklamanı bekleyen mesajlar üzerinden tartışacaksan imamin_kü[email protected]' u ekle oradan devam et.
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Kuddusi, guvenlik gerekcesiyle iptal olmus olabilecegine yetemiyorsun degilmi.
Her sehirde buyuk kalabaliklarin olmasi her sehirde bombacilar icin yeni hedefler demektir.
Ayrica sen ama oylo ocoklomodolor demeden soyleyeyim, guvenlik icin iptal ettik diye aciklanmaz kamuoyuna.

vatandaşlarının güvenliğini sağlayamayan devlet nasıl olabilir? sağlayacak kardeşim.
o zaman tüm spor karşılaşmaları süresiz bir şekilde iptal edilsin. 30-40 bin kişi stadyumlara dolduktan sonra mazallah nasıl güvenliğini sağlar bu hükümet? ya da başbakan ve parti liderleri miting yapmasınlar bundan sonra.

sen o kadar çok yetiyorsun ki taşıyor patiden sokaklara doğru.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de birçok arkadaş belli ki gündemi takip etmiyor.
bu hükümet zaten 19 mayıs törenlerinin stadyumlarda kutlanmasını yasakladı. yani öyle benim ya da yaşı 30un üzerindeki patidaşların gençliklerindeki gibi (ankara dışında)stadyuma okulca gidip kutlama falan yok geçen seneden beri. ankarada devlet yetkililerin katılımıyla stadyumda resmi tören yapılıyor. o kadar. hükümetin <> yaptığı anıtkabir ziyareti var. mecliste laf olsun diye yapılan bir ufak kutlama töreni var. bunun haricinde ağırlıklı olarak chpli belediyelerin bulunduğu illerde,ilçelerde bu belediyelerin inisiyatifleri ile düzenlenen konser ağırlıklı etkinlikler var.
şu an 40 konser iptal.
edit: şimdi ankaradaki stadyum töreninin iptal haberinin de eli kulağındadır.
Sosyal ağlarda paylaş

amaç yas filan değil, öyle olsa ulusal yas ilan edilirdi,

adamlar aynı gün gittiler düğün dernek yaptılar ,

19 mayısta akp'ye karşı olabilecek protestoları engellemek için bahane edildi işte, bunu görmek zor mu?

he ne olacak yine insanlar sokaklara çıkacak pardon yani marjinal gruplar :) sonra sevgili polisimiz yine milli gazımız biber gazını yedirecek olacak bitecek.

valla benim bünye artık alıştı,
önce 1 mayıs sonra beşiktaş maçı sırada 19 mayıs var, bir şey değil alışkanlık yapacak 10 günde bir biber gazı yemeden duramıyacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

boyle boyle cagdaslasmanin bile ne oldugunu kavrayamayacak kadar yozlasmis beyinleriniz sayesinde tepki gosterenler sineye cekilmeye calisiyor ama cagdaslasmis toplumlarin 15-16 yasindaki genclerinin essek kadar adam olmaniza ragmeb, internette paylastiklari resim ve videolari paylasip guluyor ve ozeniyorsunuz
kendi kendinizi kuculttugunuz yetmedigi gibi, yasadiginiz ulkeyi de batiriyorsunuz, ustune bir de asagiliyorsunuz, haberiniz olmadan.
Sosyal ağlarda paylaş

devlet ulusal yas ilan etse en güzeli olacaktı, bunda hem fikiriz galiba.

onun dışında, konserlerin iptali de hiç saçma değil. protokol yine gerçekleşecek, yani devletin bayramı ANMA kısmında bi sıkıntı yok.

"konserleri iptal ediyorlar niye düğün yapıyorlar" düşüncesi de çok saçma bence, bireysel eğlence programı farklı bi şey, devletin eğlence amaçlı programı çok farklı. ayrıca eminim patlamadan şu güne kadar 100lerce düğün olmuştur, max 1-2 tanesi iptal edilmiştir, reyhanlılı olanlar varsa falan.

kısaca imamizer haklı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...