Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hatay da patlama

lovecraft0Z

Öne çıkan mesajlar

Olay çok karışık. Ancak Esad'ın şu anda zaten işi başından aşkın, kendi ülkesiyle uğraşırken tutup böyle bir saldırı yapma ihtimali pek yok. Olay ortada, bir nevi Alman zırhlılarının Osmanlı bayrağı çekip Sivastopol'u bombalaması olayı gibi işte 1. dünya savaşındaki.

Mülteci olayına gelince, kusura bakmayın, ama sınırdan geçenlerin, kamplarda bulunanların çok büyük bir kısmı zaten mülteci değildi.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Olay çok karışık. Ancak Esad'ın şu anda zaten işi başından aşkın, kendi ülkesiyle uğraşırken tutup böyle bir saldırı yapma ihtimali pek yok. Olay ortada, bir nevi Alman zırhlılarının Osmanlı bayrağı çekip Sivastopol'u bombalaması olayı gibi işte 1. dünya savaşındaki.

Mülteci olayına gelince, kusura bakmayın, ama sınırdan geçenlerin, kamplarda bulunanların çok büyük bir kısmı zaten mülteci değildi.

abi devlet yönetenlerin multi task özellikleri kapanmıyor. aynı anda bir çok işle uğraşabiliyorsun. adamın istihbarat örgütleri var. hizbullah suriye ordusunun yanında savaşmak için suriye'ye geldi. savaş zaten türkiye sınırında oluyor. muhaberat güçlü bir istihbarat örgütü. şu 400 bin kişi içinde ajanlarının olmama ihtimali var mı? zaten sınırdan giren çıkan belli değil. şu anda bu bomba türkiye'yi karıştırdı mı karıştırdı. kamuoyunda halkın suriye'ye verdiği desteği azalttı mı azalttı. insanlar sokakta esad'a değil tayyip erdoğan'a bağırıyor bunu bizim başımıza sen sardın diye. bu işten en karlı çıkan kim? suriye.

ee neden geri zekalı oluyor bunu esad yapmıştır diye düşünen?

suriye 20 sene boyunca pkk'yı destekledi. şimdi kandilde olan kamp o zaman bekaa vadisindeydi. apo'yu terörün en şiddetli olduğu yıllarda destekledi. esat türk dostuymuş gibi konuşuyorsunuz.

şu tayyip'in ilk 3-5 senesi dışında suriye ile ilişkilerimizin iyi olduğu bir yıl yok 90 senedir.
Sosyal ağlarda paylaş

abi te 1.sayfa da demiş mani üstad savaş bizi çağırıyor diye.(çok da doğru söylemiş) zati el-kaide,pkk taşeronluğu tescillenmiş örgütler..

zati bu reyhanlı da öso nun ilk kampları hatta karargahları cephanelikleri vardı bunlar bile patlatmış olabilir bombaları baktılar tr suriye ye girmiyor işlerin hızlandırdılar..

hayır o da bişey değil 9/11 de ki gibi 2 ucu yanık nüfüus cüzdanına bakar her şey..
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

şu anda hükümete yönelik her tarafta oluşan bu tepki gayet iyi ve yeterli bir neden bence. ki reyhanlı çerkez arap ve türkmenlerden oluşan bir ilçe. milliyetçi damarı da var.

suriye için maliyeti çok düşük etkisi çok çok büyük bir eylem.

gözüm, ne tepkisi?

al bak adamlar bu akşam düğün bile yaptılar...

Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

ahmedinejad said:

şu anda hükümete yönelik her tarafta oluşan bu tepki gayet iyi ve yeterli bir neden bence. ki reyhanlı çerkez arap ve türkmenlerden oluşan bir ilçe. milliyetçi damarı da var.

gözüm, ne tepkisi?

abi çok basit muhalefet bu ya. sen kendin söyle bugün oğlunun düğünü olsa iptal eder miydin? burhan kuzu dediğin adam sıradan millet vekili. bakan değil bir şey değil.

haberde adama bakan demişler bir de. haber yapıyorsun düzgün yap bari.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

ahmedinejad said:

gözüm, ne tepkisi?

ne yapsın adam düğünü mü iptal etsin? sessiz sakin nikahı kıyıp bitirmişlerdir. davul zurna falan mı çaldırmışlar?
Sosyal ağlarda paylaş

bak ahmedinejat.
bu soru ciddi ise benim cevabım evet,ben düğünümü tabii ki iptal ederdim. burada buna inanmamanız çok normal. bunu ancak beni gerçek hayatta tanıyanlar bilir.
ama beni geç...

bu adam bakan. bu ülkenin bakanı bugün bu düğünü yaptırmamalı.
yakışmıyor. hadi bu bakan saçmaladı, düğünü yaptı...bülent arınç, egemen bağış ve bilimum bakanlar, akepeliler oraya gitmemeliydi.

edit: heee, benimkine ucuz muhalefet diyorsun ya.
ve her fırsatta da tayyiple,akepe ile ilgin yokmuş gibi yazıyorsun ya...bu yukarıda bana yazdığın mesaj da çok hem de çok ucuz bir hükümet savunması dostum.

edit2: wyand, bu yazdıklarım senin için de geçerli.
Sosyal ağlarda paylaş

Esad'ın bu olaydan çıkarı okadar az ki cidden yapması için intihar etmeye niyetli olması gerekir. Bu olayı Esad yapmış olsa ve cidden kanıtlansa bu yönde Türkiye'nin savaşa girmesi gerekir. Başka misillemesi yok çünkü bu saldırının. Başka bir cevabı yok. Türkiye'nin Suriye'ye girmesi demek Esad'ın çok kısa bir sürede ya ölü ya canlı ele geçirilmesi demek. Kaçamaz Esad. Bukadar tanınan, bilinen bir adam saklanamaz, kimse sınırlarında saklayamaz zaten. Ne Rusya arkasında durabilir ne Çin.

Esad'ı çok sevdiğimizden savunmuyoruz hatta savunmuyoruz bile sebebi ne olursa olsun. Ama olayı Esad'ın üzerine yıkmaya çalışmak, hele hele bulduk tespit ettik demek kimse kusura bakmasın insanları aptal yerine koymaktır. Bukadar kısa sürede ulaşamazlar zanlılara. Geçiniz. Hani İstanbul'un göbeği olur 100lerce kamera sistemi olur anlarım. Reyhanlı'da patlama sonrası hangi delile ne hızla ulaştın da tespit ettin kimlikleri.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

sen fotoğrafı anlamadın galiba.
araca bakır telle bağlı bir ceset farkedilmiş PTTnin önünde.
Yani ya canlı bomba kendini araca bağlamış ya da birisini bomba ile donatmışlar ve zorla araca bağlamışlar...

Hasar gücü yüksek bir patlayıcıdan bahsediyoruz. Sence o cesedin orada o şekilde kalabilmesi mümkün mü?

Daha farklı şeyler olmuş. Ama ulusal basına bu kadar detayın yansıyacağını pek zannetmiyorum.

Bir de ek olarak bu kadar güçlü bir patlayıcıyı zannedersem canlı bomba ile patlatamazlar. Ya arabanın içine falan yerleştirildi, yada çöp konteynerine falan koydular.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

Rewendor said:

abi devlet yönetenlerin multi task özellikleri kapanmıyor. aynı anda bir çok işle uğraşabiliyorsun. adamın istihbarat örgütleri var. hizbullah suriye ordusunun yanında savaşmak için suriye'ye geldi. savaş zaten türkiye sınırında oluyor. muhaberat güçlü bir istihbarat örgütü. şu 400 bin kişi içinde ajanlarının olmama ihtimali var mı? zaten sınırdan giren çıkan belli değil. şu anda bu bomba türkiye'yi karıştırdı mı karıştırdı. kamuoyunda halkın suriye'ye verdiği desteği azalttı mı azalttı. insanlar sokakta esad'a değil tayyip erdoğan'a bağırıyor bunu bizim başımıza sen sardın diye. bu işten en karlı çıkan kim? suriye.

ee neden geri zekalı oluyor bunu esad yapmıştır diye düşünen?

suriye 20 sene boyunca pkk'yı destekledi. şimdi kandilde olan kamp o zaman bekaa vadisindeydi. apo'yu terörün en şiddetli olduğu yıllarda destekledi. esat türk dostuymuş gibi konuşuyorsunuz.

şu tayyip'in ilk 3-5 senesi dışında suriye ile ilişkilerimizin iyi olduğu bir yıl yok 90 senedir.

Esad Türk dostu demiyorum ki, nereden çıkardın onu söylediğimi?

Bombalama onun işi değildir diyorum, ama bunu Türk dostu diye değil kendi için yanlış hamle diye diyorum. Halkın ne dediği çok farketmiyor, uluslararası alanda "haklılık için" bir savaşa girme sebebi gerekliydi, bahane gerekliydi, onları sağlıyorlar işte azar azar.

Mülteciler arasında elbette casusu da vardır ajanı da. Ama zaten büyük kısmı sivil değil o mültecilerin, onu diyorum.

Ayrıca o mültecilere devletin gösterdiği tutum da ayrı tartışma konusu
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

bak ahmedinejat.
bu soru ciddi ise benim cevabım evet,ben düğünümü tabii ki iptal ederdim. burada buna inanmamanız çok normal. bunu ancak beni gerçek hayatta tanıyanlar bilir.
ama beni geç...

bu adam bakan. bu ülkenin bakanı bugün bu düğünü yaptırmamalı.
yakışmıyor. hadi bu bakan saçmaladı, düğünü yaptı...bülent arınç, egemen bağış ve bilimum bakanlar, akepeliler oraya gitmemeliydi.

edit: heee, benimkine ucuz muhalefet diyorsun ya.
ve her fırsatta da tayyiple,akepe ile ilgin yokmuş gibi yazıyorsun ya...bu yukarıda bana yazdığın mesaj da çok hem de çok ucuz bir hükümet savunması dostum.

abi adam bakan değil. + ben kesinlikle eminim düğünü iptal etmeyeceğine. yakınlarından birileri ölse belki neyse, ama şu olayda aylar önce hazırlığı yapılmış düğünü son dakikada iptal etmezdin edemezdin.

dur tekrar yazayım. abi adam bakan değil.

+ akp ile hiç bir organik bağım yok benim. sen mitingden mitinge koşuyorsun ben akp içinde resmi görevli tek bir adamı bile tanımıyorum. mhp içinde tanıdıklarım var genelde.

şu düğün mevzusu üzerinden konuşmak bunu çok aptalca kusura bakma.

al mesela şu anda ulusal kanal'da ceviz kabuğunda genetik tartışıyorlar. böyle bir günde genetik mi tartışılır mı diyeyim çıkıp.

ki bunların yaptığı dinci düğünü çalgı çengi falan olmaz kimse göbek atmaz. yemek yiyip dağılır adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...