Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ikinci nukleer geliyor

GERGE

Öne çıkan mesajlar

BonePART said:

greenpeace gene başlıcak ağlamaya
geçen gün yolda çevirip gdo ya karşı mısınız dediler
hayır dedim
kız şok oldu bende arada kaçtım
garip bi örgüt

gdo biraz abartı, ona karşı olmamak zor da

nükleer konusunda gelmişti bana geçen sene mi 2 sene önce mi ne. dedim bence olması lazım nükleerin. çok şaşırdı falan böyle yanımda yürüdü 100 metre falan boyunca ikna etmeye çalıştı. dedim sen istanbulda yaşamıyor musun, devamlı bir yeniden yapılandırma çalışması, devamlı bir yetmezlikten kesinti olmuyor mu? düzgün bir şekilde işletilip, atıklar düzgün bir şekilde korununca gayet muhteşem bir şey olduğunun farkında değil misin? fransa'da 50 tane amerika'da 500 tane boşu boşuna mı var sence? falan diye sorular sorunca bön bön baktı böyle. "kısacası olmalı nükleer, bak eve gidince araştır gözü kör bir şekilde savunma" dedim gittim yanından.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

BonePART said:

greenpeace gene başlıcak ağlamaya
geçen gün yolda çevirip gdo ya karşı mısınız dediler
hayır dedim
kız şok oldu bende arada kaçtım
garip bi örgüt

gdo biraz abartı, ona karşı olmamak zor da

nükleer konusunda gelmişti bana geçen sene mi 2 sene önce mi ne. dedim bence olması lazım nükleerin. çok şaşırdı falan böyle yanımda yürüdü 100 metre falan boyunca ikna etmeye çalıştı. dedim sen istanbulda yaşamıyor musun, devamlı bir yeniden yapılandırma çalışması, devamlı bir yetmezlikten kesinti olmuyor mu? düzgün bir şekilde işletilip, atıklar düzgün bir şekilde korununca gayet muhteşem bir şey olduğunun farkında değil misin? fransa'da 50 tane amerika'da 500 tane boşu boşuna mı var sence? falan diye sorular sorunca bön bön baktı böyle. "kısacası olmalı nükleer, bak eve gidince araştır gözü kör bir şekilde savunma" dedim gittim yanından.

abi sorun GDO ile alakalı hiç bi açıklama yok
GDO ya karşımısınız
nesine karşı mıyım
fikren değilim
kötüye kullanılmasına karşıyım
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

istanbuldaki enerji sorununun çözümü nükleer yerine istanbulun nüfus yoğunluğunun azaltılması.
bütün türkiyeyi istanbula getirip avmlerde çalıştırmak istiyor hükümet ama, o yüzden şehir aptalca büyüyor.

25 milyon bile fazlayken su topraklara, 75 milyon olunca...
Sosyal ağlarda paylaş

tr de akp tarzı "cami cemaat + alışveriş merkezi gökdelen" bu tarz bir sosyal projeye alternatif proje yok üretecek bir irade organizasyon da yok her kafadan bir ses. yoksa nükleer ihtiyaç falan değil kendi açıkladı şu an bile enerji fazlası var. maksat rakam büyütüp bol bol manüpilasyon üzerinden siyasi rant, özal dan beri her zmanki terane
Sosyal ağlarda paylaş

Abi çoğunuz no-lifersınız, buradan başka arkadaşlarınız yok derecek kadar az. Her aktiviteyi buradan arkadaşlarınızla yapıyosunuz. Mühendslik kültürünüz yok. Termodinamik'i tanıma kültürünüz yok. Absolute Zero tanıma kültürünüz yok. Kafanız tek bakış, fizik çeşitliliğine hazır değilsiniz. Quantum fiziği hesapladım diyeniz de tatava. MAlzeme mekaniğinin'un her yerini yedim diyo, ara sokakta bir esnaf mühendisine uğramamıştır mesela. Duyulmuş ozenti teorileri görmüştür.
Sosyal ağlarda paylaş

lovecraft0Z said:

tr de akp tarzı "cami cemaat + alışveriş merkezi gökdelen" bu tarz bir sosyal projeye alternatif proje yok üretecek bir irade organizasyon da yok her kafadan bir ses. yoksa nükleer ihtiyaç falan değil kendi açıkladı şu an bile enerji fazlası var. maksat rakam büyütüp bol bol manüpilasyon üzerinden siyasi rant, özal dan beri her zmanki terane

enerji her zaman ihtiyaçtır
fazlan olursa satarsın
fazlan olursa boktan verimsiz çevrenin maguna koyan termkletini kaparsın
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

lovecraft0Z said:

fazlan olursa satarsın

değildir. o dediğin neo liberal politika argümanı. alternatiflerini araştır
Sosyal ağlarda paylaş

lovecraft0Z said:

BonePART said:

lovecraft0Z said:

fazlan olursa satarsın

değildir. o dediğin neo liberal politika argümanı. alternatiflerini araştır

abicim sen şu ülkede üretilen enerjinin ne kadarının dünyanın en kalitesiz linyitinden üretildiğini biliyo musun da geliyosun ki böle varsayımlarla?

cidden anlamış dğeilim
nükleerin alternatifi güneş rüzgar değil termiktir
al konu hakkında yazı

http://www.popsci.com/science/article/2013-04/departing-climate-warrior%E2%80%99s-latest-paper-nuke-power-less-deadly-petroleum
http://www.popsci.com/technology/article/2013-04/despite-disasters-nuclear-reactors-still-kill-fewer-fossil-fuels
http://www.power-eng.com/blogs/energy-matters/2013/04/fossils_more_dangero.html
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...