Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rus asıllı Tatiana Müslüman oldu, ziynetlerini Çeçen yetimlere bağışladı

Aceace

Öne çıkan mesajlar

DSAfsadfasd

http://www.imkander.org.tr/?aType=haber&ArticleID=371

Rus Tatiana V. İslam’ı kabul ettikten sonra, Türkiye’ye gelerek ziynet eşyalarını ve Hristiyan olduğu dönemde boynunda taşıdığı aile yadigarı Haç’ı, Çeçen yetimler için kullanılmak üzere İMKANDER’e bağışladı.

Rus Tatiana V. İslam’ı kabul ettikten sonra, Türkiye’ye gelerek ziynet eşyalarını ve Hristiyan olduğu dönemde boynunda taşıdığı aile yadigarı Haç’ı, Çeçen yetimler için kullanılmak üzere İMKANDER’e bağışladı.
Yusuf Han Kardelen / İstanbul/Milli Gazete
Rusya vatandaşı Tatiana İslamiyeti kabul ettikten hemen sonra İstanbul’a gelerek, kendi ülkesi tarafından işgal edilen Çeçenistan ve Kafkasya’nın çocuklarına bağışta bulundu.
İMKANDERE bağışladı
Tatiana’nın Hıristiyan olduğu dönemde boynunda taşıdığı aile yadigarı haç’ı, alyansını ve birkaç parçadan oluşan ziynet eşyalarını Çeçen yetimlerin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere İMKANDER’e bağışladı. Tatiana’dan bu bağışları, İstanbul’da yaşayan ve derneğin kurucularından olan Çeçen gazi İmran Abdülazimov teslim aldı.
Çeçen Hamzat ile evlendi
Rusya’nın başkenti Moskova’da dünyaya gelen Tatiana V.’nin hayatı, 1944 yılında Kazakistan’a sürgün edilen bir Çeçen ailenin oğlu olan Hamzat V. ile tanışmasıyla değişti. Hıristiyan olduğu dönemde sürekli olarak bir arayış içerisinde olan Tatiana, Moskova’ya çalışmak için gelen Hamzat ile tanıştıktan sonra İslam ve Hıristiyanlık ile ilgili pek çok sorunun cevabını bulur. Çift, kısa süre sonra evlenmeye karar verir. Tatiana, Rusça’ya çevrilen İslami eserleri okumaya başlar.
Zalimlerle Mücadele Edeceğiz
Kendi ülkesi Rusya’nın Çeçenistan’ı işgal etmesi, 45 bini çocuk 250 bin Müslüman’ı katletmesini unutmadığını ifade eden genç Rus kadın, ziynetlerini Çeçen yetimlere bağışlarken yaptığı konuşmada “dünyadaki Müslümanlara birlik olunması, Rusya ve Suriye yönetimi başta olmak üzere İslam’ın düşmanı olan zalimlere karşı mücadele edilmesi” çağrısında bulundu.
“Eşim Suriye’de Allah yolunda aciz kadın ve çocuklar için cihat ediyor”
Tatiana ve Hamzat, Suriye’de yaşanan ve 70 bine yakın masum insanın can verdiği olaylardan, Esed rejiminin estirdiği terörden etkilenirler. Hamzat, Tatiana’ya Suriye gitmek istediğini, burada masum çocuklar için savaşmak istediğini söyler. Tatiana da Hamzat’ı “Allah yolunda aciz kadın ve çocuklar için savaşmak gerektiğini” söyleyerek teşvik eder. Hamzat’ı Suriye’ye savaşmak üzere gönderen Tatiana, elindeki küçük birikimini ve ziynet eşyalarını da yanına alarak İstanbul’a gelir.
Haberin linki:
http://www.milligazete.com.tr/haber/Rus_Tatiana_Musluman_oldu/275595#.UTG4SsE5ncd

Çipet öteki başlığa imkander.org'un linkini koymuş. Merak edip baktım. Ahanda orada gördüğüm bir haber. Hay allah senden razı olsun. Arada böyle haberleri bizimle paylaşsan gözümüz gönlümüz açılsa fena mı olur?
Sosyal ağlarda paylaş

Ayılık?

Senin paylaştığın bir siteden bir haber alıntıladım. Çok ciddi anlamda absürt bir haber ve resim buldum. Burada paylaştım. Ya bi mantıklı düşün ya. Yukarıdaki haber ve kullanılan resmin mantık sınırları çerçevesinde kritiğini yap.

Sonra da hakkatten komik olduğunu kabul et ve gülümse. Daha mutlu bir insan olacaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekler batar insanlara,buda seni rahatsız edip zoruna gitmiş işte ,o dernek öyle adb gibi bilmem ne gibi eline kağıt,bez alıp mezarları ziyaret etmiyor,fakire,yetime elinden ne geliyorsa yardım ediyor.o kadın fahişe olup fuhuş baskınında yakalansaydı emin ol burada haber olmazdı,ve salyalarını akıtarak bakardın ,demekli neymiş ,kapanmak gerçekten salya akıntılarından koruyormuş.iyi uyumalar herkese
Sosyal ağlarda paylaş

ya inancın sonuçları falan tartışılsın eyvallah. ama çipet gibi inanç fanatikliği görünce dayanamıyorum.

ya arkadaş hayatının boşluğunu doldurduğun bir mesele işte neye inanırsan inan. neyin mücadelesini veriyorsun çipet?

yazdıklarını okuyup senin dinine ısınacak insanlarda yok forumda. en çok dalga geçilen One bile gelip mantıklı şeyler falan yazıyor öyle kötü durumun ve postların.

senin karısızlığı doldurmaya çalışmanı bütün forum izlemek zorunda mı arkadaş?
Sosyal ağlarda paylaş

Chipetbeth said:

Gerçekler batar insanlara,buda seni rahatsız edip zoruna gitmiş işte ,o dernek öyle adb gibi bilmem ne gibi eline kağıt,bez alıp mezarları ziyaret etmiyor,fakire,yetime elinden ne geliyorsa yardım ediyor.o kadın fahişe olup fuhuş baskınında yakalansaydı emin ol burada haber olmazdı,ve salyalarını akıtarak bakardın ,demekli neymiş ,kapanmak gerçekten salya akıntılarından koruyormuş.iyi uyumalar herkese

hakikaten bu nasıl bi savunmadır ya. bana ne olur ileride kara çarşaflı biriyle evleniceğini söyle ve içime su serp.
Sosyal ağlarda paylaş

ya misyonerliğin bile bir adamı var? çipet'in derdi başka gerçekten. başka durumlar var. çünkü antipatikliğin ötesinde söylem ve davranışlarla dine çekemezsin yani hiçbir şey katmıyorsun kimseye de. eğer çok seviyosan dinini kendi dinin için sus. 10 tane müslüman var forumda onları da dinden soğutacan çipo
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...