Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Order of the Stick #2

Dragonutopia

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Çizgi roman spoilersız açıklama

Redcloakla dalga geçmek için Xykonun taktığı lakap Wrong Eye, detaylı açıklaması diğer spoilerda.

Prequel spoiler - Start of Darkness tı sanırım ama tam hatırlamıyorum

Redcloakun kardeşi var, küçüklüğünde paladin saldırısında sol gözünü kaybettiği için Right Eye diyorlar. Onun da sol gözünde bant var işte. Bir süre Xykon için birlikte çalışıyorlar sonra Right Eye ayrılıyor.
Daha sonra Xykona karşı çıktığı için Redcloak onu öldürüyor ama pişmanlık duyuyor. Planları için Xykona ihtiyacı var, o yüzden kardeşini kurban ediyor gibi bi durumda yani.

Redcloak sağ gözünü kaybedip Xykon iyileştirmesine izin vermediği zaman onunla dalga geçmek için Redcloaka Wrong Eye diyorlar. Bant ters tarafta diye, ama daha çok ölü kardeşi üzerinden aşağılamak için.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
961

çok tırt geldi yalnız, benim anlamadığım bir gönderme filan mı var, yoksa ciddi ciddi kalitesiz mizahla mı bağladılar olayı? forced dumbness ı bu kadar bariz bir şekilde kullanmak yakışmadı bence. özellikle Roy un salak olmayan fighter karakterini inşa etmek için bu kadar uğraştıktan sonra çok sırıtmış.

ama belki farketmediğim bi gönderme filan vardır.
anlayan var mı?

Sosyal ağlarda paylaş

Altında bir espri, bir gönderme filan yoksa cidden çok rezil. Hiç yapmasın demiyorum, arada yapsın, ama bari son panel punchline'ı olarak yapmasın.

Hayır bir de Roy un onu hell no olarak anlamasına imkan yok.
1- int ve wis i de düşük değil, cahil değil, listen check i de fail olmadığı ortada sadece yanlış yerden dinlemeye başlıyor.
2- kendisi de northerner, Hel diye bir tanrı olduğunu bilmesi lazım, hem kültürel hem mitolojik olarak daha yakın olduğundan hell kelimesi hristiyan cehennemini değil iskandinav tanrısını çağrıştırmalı doğal olarak.
3- durkon un kaç yıllık arkadaşı, aksanını kullanmadığını farketmesi gerekmez mi?
-no yerine na veya nae demesi gerekmez mi? (gerçi bundan emin değilim, not yerine hep kullandığı dikkatimi çekmişti de, no yerine de kullanıyor mu bilmiyorum)
- know da yanlış. gerçi Roy un onu no diye anladı, geçelim bunu.
-ama o durumda da won't problemli. won't kullandığı yer aklıma gelmiyor, emin değilim ama imkanı yok onu kullanmıyordur ya. don't yerine dinnae kullandığından eminim mesela.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...