Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Orjinal MMO Fikri

imamizer

Öne çıkan mesajlar

Bir mmo yapabilecek bilgiye ve deneyime sahibim diyebilirim. Şu an elimde bir kaç projem var ondan sonra ise (2-3 ay belki) mmo projesi üzerinde çalışmayı düşünüyorum.

Ha şimdi tek kişi mmo yapılmaz diyebilirsiniz. yapılır. zaman alır. grafik model kısmını paslayabileceğim arkadaşım var. olmadı parasıyla gerekli gördüğüm şeyleri yaptırma niyetim de var. zaten milyon dolarlık bir yapım da olmayacak yaptığım orası da kesin.

neyse konu o değil.

asıl başlık açma amacım nasıl bir mmo isterdiniz diye sormak.

klasik mmoların dışında orjinal bir fikriniz var mı? yani işte hausing, taming, siege mass pvp olan wow gibi veya uo klon gibi klişe şeyler değilde, orjinal bir fikriniz var mı?

klasik kalkan kılıç yaratık kesme dışında neyin mmosu yapılabilir? daha doğrusu denememiş, farklı, orjinal, ilginç nasıl bir mmo konsepti olabilir?

a tale in the desert şu an aklıma gelen anlatmaya çalıştığım sıradışı örneklerden.

hani ne bileyim her oyuncunun bir hücreyi canlandırdığı bir mmo neden olmasın? küçük canlıyı yakaladığımız büyüğünden kaçtığımız bi ekosistemin mmo su mu olabilir?

ne bileyim işte var mı böyle ilginç fikirleriniz.
Sosyal ağlarda paylaş

benim en önem verdiğim şeylerin başında gelen karakterlerin unique olması. mesela bi mmo'ya giriyorsunuz diyelim 5 klass var bütün aynı klasslar böyle aynı tip aynı şekil aynı davranışlar. çok bayık abi.

tabi buradan yola çıkınca herşey ultima'ya varıyor ama ne yapalım.

şu uo'nun süper özelliklerini yeni teknolojilerle yediremedi gitti kimse.
Sosyal ağlarda paylaş

Tek basina girisecegin icin grafik konusunda sikinti cekeceksin gibi görünüyor. Ama bunu avantaja cevirebilirsin. Mesela bir örnek olarak verilemez ancak Ogame gibi seni oyuna baglamasi ve emeklerini bir cirpida kaybetmek beni her zaman etkilemistir online oyunlarda. Ultimanin da özgürlügü güzeldi. Sana tavsiyem kilic kalkan büyüyü aklindan cikart. Söylemesi kolay deme :)
Sosyal ağlarda paylaş

imamizer said:

Bir mmo yapabilecek bilgiye ve deneyime sahibim diyebilirim. Şu an elimde bir kaç projem var ondan sonra ise (2-3 ay belki) mmo projesi üzerinde çalışmayı düşünüyorum.

Ha şimdi tek kişi mmo yapılmaz diyebilirsiniz. yapılır. zaman alır. grafik model kısmını paslayabileceğim arkadaşım var. olmadı parasıyla gerekli gördüğüm şeyleri yaptırma niyetim de var. zaten milyon dolarlık bir yapım da olmayacak yaptığım orası da kesin.

neyse konu o değil.

asıl başlık açma amacım nasıl bir mmo isterdiniz diye sormak.

klasik mmoların dışında orjinal bir fikriniz var mı? yani işte hausing, taming, siege mass pvp olan wow gibi veya uo klon gibi klişe şeyler değilde, orjinal bir fikriniz var mı?

klasik kalkan kılıç yaratık kesme dışında neyin mmosu yapılabilir? daha doğrusu denememiş, farklı, orjinal, ilginç nasıl bir mmo konsepti olabilir?

a tale in the desert şu an aklıma gelen anlatmaya çalıştığım sıradışı örneklerden.

hani ne bileyim her oyuncunun bir hücreyi canlandırdığı bir mmo neden olmasın? küçük canlıyı yakaladığımız büyüğünden kaçtığımız bi ekosistemin mmo su mu olabilir?

ne bileyim işte var mı böyle ilginç fikirleriniz.

ya hacı al şu darkfallı düzelt, zenginsin bak sölim asdf
Sosyal ağlarda paylaş

grafik olarak kaldırabileceksen adrenalin salgılatan mmo yap.

norveçte uçurum kıyısında bisiklete binilsin. pasifikte köpek balıklarıyla yüzülsün. rafting yapılsın.

ama zor olur bu. rafting kısmında küreği yanlış çeken botu devirecek. atıyorum skydivingde havada kenetlenilecek, plana göre yapılamayınca reward alınamayacak. okyanus dibine dalan adamın ipi teknedekilerin elinde olacak falan.

tabi single questler de olur. eşşek gibi dalgalarda sörf yarışları, bisiklet ile downhill.

fame, fatigue, salgılanan adrenalinin combata etkisi, personality, cılkı çıkmasın diye real time travel system de koydun mu.. ama zor dediğim gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ren said:

grafik olarak kaldırabileceksen adrenalin salgılatan mmo yap.

dediğin gibi işin grafik kısmının ağır olması beni aşar. üstelik adrenalin salgılatmaz. ha nasıl salgılatır düşünce bir kaybı olacaksa salgılatır veya gerçekçilikle salgılatır.

onun dışında gerçeklilikle o hissi vermek için grafik de yetmez. şu avmlerde 6d-7d falan olan kabinler falan zor bela veriyor o hissi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada sandbox, oyuncuların şekillendirdiği bir dünyada MMO yapmak çok zor tam sandbox değil piyasada çoğu mmo, full loot değil yani sadece.

EVE bile bakıyorsun herşeyi oyuncular üretiyor satıyor ediyor inanılmaz market var ama bi yandan bir kişinin yarattığı birşey yok.

Yaratcılık olmalı abi bence, tabi bunun için verilen sınırlar derin olmalı.

Sınırsız yaratıcılığın olduğu bir sistemde denge sorunları olmaya başlıyor işte.

Grafik olarak bence izometrik bişiler yapabilirisin
Sosyal ağlarda paylaş

ortaçağ'da geçen bir mmo yap. büyü müyü olmasın kılıç , topuz balta, kalkan, ok ve yay olsun. şifacılar sadece bitkilerden yaraları iyileştirebilsinler. open world olsun ve küçük feodal gruplar/aileler birbirleriyle hakimiyet için savaşsın. şehir, kasaba işgal edilebilsin vergiye bağlansın... KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE BÜYÜ ve İNSAN HARİCİ IRKLAR OLMASIN! BÜYÜ YOK! ELF YOK!

war of the roses çok oynuyorum bu ara onun etkisindeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Killer said:

istanbuldaysan konuşalım

değilim malesef. ucundan bi fikri koklat bakalım sen anlaşırız elbet ^^

reampage said:

Yaratcılık olmalı abi bence, tabi bunun için verilen sınırlar derin olmalı.
Sınırsız yaratıcılığın olduğu bir sistemde denge sorunları olmaya başlıyor işte.
Grafik olarak bence izometrik bişiler yapabilirisin

takip ettiysen camelot unchained bunu vaad etti. minecraft gibi tek tek tuğla koyabildiğin housing sistemi ve playerların inşa ettiği şehirler. bu tip şeyler renk katar evet. izometrik olayını ben de çok düşündüm. detayların daha az görünmesi de işime gelir. çoğu modeli lowpoly, low res texture ile kotarman mümkün hem.

bombilo said:

abi malasef tek kişi elle tutulur bir mmo yapamazsın

yapılır o sıkıntı değil. kaldıki tek de yapmam zaten. ama konu da o değil. ilginç farklı fikir var mı diye soruyorum. neden illa kılıç, kalkan, ork elf oynuyoruz. niye illa birbirimizi öldürüyoruz ya da.

Mortis said:

adam kesince bunu facebooktan paylaşabildiğin arkadaşlarının da comment edebildiği bir oyun olmalı

DAS

mmo'da sosal ağ iletişimine ne kadar ihtiyaç duyulur bilemiyorum ama bu da güzel fikir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...