Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fire Emblem Awakening (3DS)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

said:
There is no New Game+ option in Fire Emblem: Awakening. Once you beat the game, you have the option to save your progress, which allows you to return to the point right before the final boss fight.

öeeehhhhhhh

yeni gördüm bunu, tam karakterleri geliştirmeye başlayayım derken bütün esprisi gitti bir anda. meh yani, bütün planıma ve hevesime limon sıkıldı şimdi. bu kadar grind odaklı bir class sisteminde son derece saçma olmuş sıfırdan başlamak.
said:
Speaking with Spanish site Hobby Consola, Yamagami said, “Truth be told, sales are dropping. The sales manager of Nintendo, Mr. Hatano, told us that this could be the last Fire Emblem. Due to this progressive descent in sales, they told us that if the sales of this episode stayed below 250,000 copies, we’d stop working on the saga.

“I remember when I came back from the meeting and told the team, ‘My God, what are we gonna do?! The end has come!’ Our reaction was clear: If this was going to be the last Fire Emblem, we had to put everything we always wanted to include.”

Not to worry though fans, Awakening has utterly smashed that target into tiny little pieces, having sold over 400,000 units in Japan alone since June, and a further 240,000 since it launched in America. The UK launch has also proved fruitful.

tam koticik kafası olmuş nintendo ya, maryo/luyci basacaklarmış paso.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Mario&Luigi demiyorlar abi, bunlarin bir suru Nintendo franchises var. Ama 250k cidden cok az bir rakam Nintendo icin.

Custom Robo. Animal Crossing, Zelda, Pokemon, Golden Sun, Advance Wars...

Animal Crossing'in DS oyunu mesela 10m satti, yeni oyun icin de bekliyorum ben boyle bir rakam. Bu Fire Emblem simdiden onceki oyunu gecti zaten satislarda, olur da 250k olmazsa diye yapilan bir yorum o.

Yeni Advance Wars ve Golden Sun oyunlarinin duyurulmasini bekliyorum ben simdi.
Sosyal ağlarda paylaş

E advance wars da çıkarmıyorlar işte kağıt maryo filan ile uğraştırıyorlar şirketi. Çocukları hedefleyen banko oyunlara gidiyor eforun çoğu bariz. Kaliteli oyun yapınca satıyor işte yoksa.

Viralini bilemem de dlc ile acayip sömürmüşler zaten bu oyunu, sanmıyorum maryo oynayan çocukları böyle sömürebildiklerini.

Sahi bu arada, her cuma günü bonus box force update demeyi unutmayın, yeni içerik geldi bugün gene.

İkinci not: tharja'nın poposunu örtmemişler eu sürümünde. Derin bir nefes aldım. #direntharja
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç grind yapmadan ilerleyip bitirebilirsin hızlıca, evet normale easy filan diyebilirlermiş. Hoş gerçi bazı sınıflar eriyor normalde bile. Healerlar filan.

Bir de istediğin gibi support linkleri geliştirip hikayeleri görebiliyorsun, oyun zorken onu yapma fırsatın olmuyor sadece max support kullanman gerekeceği için.
Sosyal ağlarda paylaş

Barracks süper bu arada, karakterler doğumgünlerinde event pakedi alıyor. Bugün anna,nın doğumgünü mesela. Ayrıca altta çıkan charın söyledikleri de günün saatine göre değişiyor lol

Flavia da major'mış bu arada (tu)

Yalnız xp gelmiyor ikinci reclasstan sonra bir türlü, anlaşıldı neden xp farm dlc'sini parayla sattıkları lol.
Sosyal ağlarda paylaş

ne oldu hiç konuşmaz oldunuz oyunu? :p

dün bitirdim, 85 saat olmuş save file. support log açmaya uğraştım en çok ortalardan sonra. çok güzel oyun ama işte dediğim gibi biraz sade geldi. olsun ama, devamını gene 3ds'te yaparlar umarım çok bekletmeden. karakterler ve sohbetleri süper özellikle.

oyun bittikten sonra extras'da support log açılıyor, oradan herşeyi tekrar görebiliyorsunuz. en son dün gelen harita ve yeni char'ı da ekledikten sonra iki tane daha karakter kaldı gelecek benim mchar'ın support log'undaki gölgelere göre. onları da eklerler herhalde önümüzdeki aya kadar.

dediğim gibi newgame+ yok, endgame bölümünden önceki yere dönüyorsunuz. risen encounter veya dlc bölümleri tekrar edilebiliyor. büyük yazık olmuş doğrusu, bütün o grinding'i sıfırdan yapasım gelmiyor hiç ve oyun efektif olarak tamamlamış oldu kendini o nedenle benim açımdan şimdilik gibi.

oyunda zorluk çeken varsa bir tüyo: brave weapon satan spotpass karakterleri var. endgame öncesini beklemenize kalmıyor o silahlar için. daha ilk vuruşu yapınca yancı karakter hemen iki kere vuruyor, belini doğrultamadan yokoluyor düşman.
Sosyal ağlarda paylaş

gerge zorlaşmıyor, yeniden başlayabilirsin ama şöyle diyeyim: oyunun tek challenge noktası düşmanların focus fire olayı. saldırabildikleri en zayıf birimine abanıyorlar turn onlara geçince, dolayısıyla en güçlü halde tutmadığın birimlerini kullanmayı unut yani yüksek zorluklarda böyle galeforce çiftleştirme ile menziline giren herşeyi yoketmeye filan kasmıyorsan. ilişkilerini s lvl yapıp devamlı öyle kullanman lazım, "dur ya şu ikisinin sohbetini merak ediyorum ne diyorlarmış" diye birilerini kullanman için düşük seviye map'lerde reeking box ile auto'ya bırakacaksın ya da.

her 1-2 map'ten sonra o sohbetleri seyretmeyince de oyunun bayağı esprisi azalıyor, böyle disgaea gibi safi gameplay üzerinden eğlendirebilen bir derinliği yok oyunu maalesef. move & attack yani xcom eu gibi. skill kullanayım, yanımdakiyle kombo yapayım (pair up'a dahil zaten) filan olayları yok malum. bunu oyunu yermek için söylemiyorum, objektif görüşüm.

perma-death ile oynamamışım iyi ki çünkü bazen yapılabilecek hiçbirşey yok çünkü öldürene kadar focusluyorlar aynı karaktere. sol skill'i veya aegis/pavise filan yoksa çıkış olmayan noktalar var. tek bir hayat kurtarıcı skill almak için bile komik miktarda grinding gerektiriyor oyun reclass üzerine kurulu olduğu için sistem.

bu arada main quest'te 26 chapter var ama side story'lerde de 22 var şu ana kadar, hala ekliyorlar. chapter 13 yolun yarısı sanıyordum ama öyle değilmiş, side story'lerin çoğu oradan itibaren açılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Oyunu biliyorum abi, bu oncekilere gore daha kolay ama, tek derdim bu. Permadeath acik oynuyorum, olen karakterlerin oldu hep. Donnel, Sully ile evlenir evlenmez olmustu' nasil uzulmustum ona =( Bu sabah da Miriel'i oldurdum, Kellam tek kaldi. Ama olenler olsa da oyun kolay gidiyor oncekilere gore.

Shining Force: The Sword of Hajya'ya baslayacagim, onun cok zor olmasi gerek. Acisini cikartirim bunun, sonra Lunatic de oynarim zaten tekrar baslamazsam. Kararsizim iste. Ama taktiksel olarak AI iyilesmiyor diyorsan boyle devam ederim. Farkli farkli support dialoglari acarim en azindan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...