Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fire Emblem Awakening (3DS)

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

bakarım ona da ebay'de birinci elden satılıyorsa ne ala, ikinci elle uğraşmak istemiyorum çünkü birşey yanlış giderse düzeltebilecek durumum yok yani direkt çöp olur. o yüzden eshop'u soruyorum devamlı heh.

eu region almakla yanlış ettim sanırım ama neyse 2-3 oyunla ve demolarla başlarım şimdilik yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Avalon Code oyna ama, cok farkli bir konsept, oyundan yaraticilik akiyor. Soma Bringer cok cok iyi ama korsan oynamalisin, Ingilizce'si yok, fan translation var.

Sonra su oyun var, ben bu listeyi yaptiktan sonra cikti, 2. siraya oturur direk. Radiant Historia:

GERGE said:

Oyun DS için ama emüle edilebiliyor rahatlıkla, nasıl olduğunu bilmiyorum ama. Oyunu Shin Megami Tensei ekibi yapmış ve kesinlikle en iyi işleri.

Konusunu bile anlatmak istemiyorum aslında, ilk bir saatte olanları anlatayım: İki çocuk görünüyor yine dünyayı kurtaramadık ama tekrar bir deneyelim bakalım diyen, esas oğlana geçiyor sahne ve savaş bölgesinden bir casus kurtarmaya gidiyoruz, beceremiyoruz ve hepimiz ölüyoruz. Sonra ilk çıkan iki çocukla karşılaşıyoruz sürreal bir ortamda, geçmişteki güçlü anılar ve kararlar taşıyan noktalara (zamanı değiştirebileceğiniz 236 nokta var) geri dönüp tarihi değiştirebileceğimizi söylüyorlar, geçmişe gidip hepimizi kurtarıyoruz olayları tekrar yaşayarak.

Oyun böyle başlıyor.

Dövüş sistem epey yaratıcı ve güzel. Srpg tarzı dövüşler ama ilk kez bu tarz bir oyunda sıraların tamamen değiştirilebildiğini gördüm. İsterseniz sıranızı düşmanla bile değiştirebiliyorsunuz (düşman sırası değiştiği anda saldırıyor ama) kendi karakterlerinizle kombolar yapmak için. Sırf dövüş sistemi için bile denenebilir aslında.

Müzikler kesinlikle inanılmaz. Shimomura Yoku yapmış ama Uematsu Nobuo seviyesinde direk. Final Fantasy ile, Chrono Trigger ile yarışır müzikleriyle.

Öykü ise öyle bir içine çekiyorki oyuncuyu direk god tier yapıyor oyunu. Bu daha önce JRPG'ler arasından arasında sadece Chrono Trigger, The World Ends with You, Earthbound ve Persona 3 verebileceğim bir ünvandı. Son nesilin en iyi JRPG'si (hatta RPG'si) The World Ends with You derdim hatta hep, artık değil. Zaman yolculuğu kavramını daha önce hiç görmediğim bir yere taşımışlar ve çok iyi kotarmayı da becermişler. Özellikle karakterle aşırı empati kurabiliyorsunuz, oynarken direk alignment change olayını yaşadım yani, resmen duygusal olarak kayıyorsunuz saatlerce oynayınca. Normalde düşünmeyeceğiniz şeyler yapıyorsunuz.

Oynanış genel olarak çok iyi. geleneksel ölmeyen bosslar gibi öğeler var ama modern öğeler de var. Modern JRPG ile klasiğin birleşimini iyi kotarmışlar. Olabildiğince non-linear ayrıca.

Atlus gerçekten kendini aşmış, zirveye çıkmış. Atlus gibi imba bir firma için bunu söylemek ne kadar zor olur tahmin edebilirsiniz.

Oynayın diyorum, oynamayını dövüyorlarmış.

http://www.youtube.com/watch?v=xD9FevMw1_o
Sosyal ağlarda paylaş

evet hatırlıyorum senin ve viktor'un önceden yazdıklarını sonra aratıp bakacağım, sadece dediğim gibi aklıma takılan bir olay bu indirilen oyunları pc'de saklayıp aktarabiliyor muyuz? usb çıkışı filan yok gördüğüm kadarıyla.

4gb hafıza doldukça silecek miyim oyunları? :/

hmm sd kartı tak-çıkart yapıyormuşuz sanırım, neyse o da birşeydir.
Sosyal ağlarda paylaş

SD kart dunyanın en ucuz şeyi ya ki SDHC destekliyo, 4gb la niye yetiniosun ehuehu, sony gibi memory karttan sokmuyor kazıgı (ki sırf psp deki kartı geçirme diye yeni kart zorlıyor adamlar ahahahah)

oyun cogh iyi bu arada

şu hayatta zaten bir tane fatal weaknessim var, onuda somuren somurene oldu artık

http://soluce.jeuxactu.com/IMG/jpg/fire-emblem-awakening-cordelia-mini.jpg

keşke biyoverden ders alıp same sex koysalardı dicemde çocuk olayına aykırı, neyse artık bi kerede sırf cordelia için male karakterle bitiricez oyunu euheu
Sosyal ağlarda paylaş

evet nintendo ısrarla çocuklara yönelik şirket imajını sürdürmeye çalışıyor çocukların pazar payı azalan bir dünyada maalesef.

ülke seçerken irlanda seçin, hem store ingilizce hem fiyatlar euro demişler. mantıklı geldi, deneyen oldu mu hiç irlanda?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Icimden geldi Sam, adresini ver, Advance War'i yollayacagim sana. Tasiniyorum su an, kolilerin birinde duruyor, buldugumda kargolarim.

Karsiliginda Chromo Trigger oyna, guzelce tartisalim bir ara grafik-afmosfer-immersion olaylarini. Bu oyun acik ara Skyrim'den filan daha iyi diyorum uc alanda da.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Chrono Trigger ve Radiant Historia zaten konsol RPG'nin zirvelerinden bence, PC'de BG2, Planescape gibi oyunlarla kafa kafaya giderler. Onlari oynamak sart.

Advance Wars da TBS alaninda oyle.

Bir de sen SRPG oynar miydin? Nintendo'ya ozgu bir tur neredeyse buyuk oranda, Sony konsollarina da cikiyorlar ama sayica azlar epey. Eger bana en sevdigim turu sorarsan SRPG derim, daha once kac kere soyledim gibi. Sunu da oyna derim o nedenle, en iyi SPRG'lerden ama zor da cok: http://www.rpgfan.com/reviews/valkyrieprofile-ds/

Tamamen moral tercihlerle dolu (moral tercih konusunda ustunu gormedigim daha, benzerleri cok var ama daha iyisi yok gibi) ve zor bir oyun (kotu olursan nispeten kolay ama). SRPG'ye giris olarak suna da bakabilirsin ama zorlugu nedeniyle: http://www.rpgfan.com/reviews/ffta2/

Nintendo aldiysan bu super RPG'lerden sonra kesinlikle bakman gerektigini soyledigim sey SRPG. Apayri bir dunya, benzeri yok PC'de. Yakin oyun bile yok sanirim, Elven Legacy filan benzer sadece biraz ama o da cok softcore yani.

Bu arada hep DS oneriyorum cunku daha 3DS almadim. Daha yeterince oyun birikmedi ve bir de belki Shin Megami Tensei ozel surumu cikar diye bekletiyorum. Bu konsollar aldiktan sonra 30 yil bile acip acip oynayacagin seyler ne de olsa, bekleyebilir biraz. Sony'den en buyuk farklarindan biri de bu.
Sosyal ağlarda paylaş

sadece ve sadece srpg için (fire emblem ikna etti ki jeanne d'arc ikna etmişti psp için de) alıyorum zaten bu aleti, psp alma nedenim de oydu ve çok tatmin etti beni psp. jeanne d'arc, tactics ogre, disgaea 1&2, valkyria chronicles 2, final fantasy tactics gibi hepsi birbirinden iyi srpg'ler vardı. 600-700 saat filan played vardır sadece bunlarda.

covenant of the plume kesin oynayacağım zaten, ds'te en çok merak ettiğim oyundu.

sanırım sen ve ben srpg yayma kürsüsü başkanlarıyız forumdaki ehu

işte pc'de x-com, spiritual successor'ları, ja2 ve spiritual successor'ları, silent storm'lar filan ne varsa hepsini tükettim bitirdim, konsolda da kalburüstü olanların hepsini oynadım gibi nintendo'dakiler hariç. şimdi orayı da fethedince içimdeki açlıkla nasıl başedeceğim hiç bilmiyorum, benim tüketme hızıma yetişecek bir üretim kalmadı srpg endüstrisinde. :/
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten genel olarak iyi jrpg cikmiyor artik.son 5 seneye bakiyorsun;

xenoblade chronicles
ni no kuni (tam anlamiyla AAA diyebilcegimiz TEK jrpg belki de)
fire emblem

AAA kalitesinde diyebilcegimiz oyunlar bu kadar.bunlar haricinde iyi oyunlar yok mu var tabii de ya senaryosu kotu veya karakterler bayik ya da combat kotu vs bunlar sinifta kalanlar,tier'i var.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

Viktor said:
http://soluce.jeuxactu.com/IMG/jpg/fire-emblem-awakening-cordelia-mini.jpg

ama CAN NOT HAVE zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

olsun, gen ustunlugu var. Ana karakter chrom ile evlenince oyunun iki en imba karakterine galeforce bırakabiliyorum

said:
Galeforce (Lightning Speed in the Japanese version) allows the user another full action after they defeat an enemy (only once per turn). It is a skill for the Dark Flier class and is learned at level 15.

iki galeforce useri pairlıyınca 2 oluyor limit, biçer dover gibi geziyorum haritada nıahahahah

cordelia yıda gaylord ono d ile evlendirdim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...