Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 MAYIS İŞÇİNİN VE EMEKÇİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN.

yildirimokur

Öne çıkan mesajlar

Turkiyede sabah oglen 1er saatini haber sitelerinde, arka planda surekli sosyal paylasim sitelerinde gezip tatilden yakinan insanlar var ya.

Cetin abi sen bile tum gun patidesin, sen yakinma tatilsizlikten lutfen. Saat olarak cok calisiyoruz ama toplamda 1 saat tam verimde calismiyoruz ulke olarak. Kurban ramazan ve arefeleri zaten 10 gunden fazla oluyor surekli. Diger tatiller fln ohoo.

Atam izindeyiz kavramini cok yanlis anlamisiz.
Sosyal ağlarda paylaş

lovecraft0Z said:

Viktor said:

KuddusiMavra said:

:) ya viktor...kardeş...oraları ben de biliyorum. bilmeyen arkadaşları özendirmeye çalışmayı bırak. bu kadar ısrarla konuyu yine rayından çıkartıyorsun madem iki çift laf edeyim,ister anla,ister anlama.

senin o hollandalıların ve fransızlar,ingilizler,italyanlar ve hatta almanlar hep sömürü gelirlerinin üzerinde ekonomilerini inşa eden adamlar. aslında son derece tembel adamlar. hele senin o hollandalılar var ya, eğer bir konuda herhangi bir iş biraz karışsın, biraz çetrefilleşsin, biraz kıçını sıkıp fazla mesai yapmak gereksin, biraz fazla kafa yormak gereksin hemen çirkefleşir,hemen depresifleşirler.

bu ülkede elbette VERİMLİ ÇALIŞMAnın önemi öğretilmeli. Ama bu ülke insanına hiç kimse tembel diyemez. kaç kişinin mesai saatleri içinde eline feysbuk,tvitır kullanma imkanı geçiyor sanıyorsun?

neyse...polisimiz herkese eşit davranmış. ayırmadan herkese gazını,suyunu sıkmış. yaşasın polis.

bi halt bildiğin yok, adamlar hap kadar ulke ve kısıtlı nufus ile dunyanın en zengin ulkelerine oynıyabiliyor, somurge ile filan zerre alakası yok, tamamen bilimsel yaklaşıyorlar meseleye

kahrolsun sermaye, kahrolsun kapitalizm yaşasın proleterya ayakları yok, kazan/kazan herşey, işçi çok çalışınca patronda daha çok hak veriyor bu devam etsin diye, dinlenmek ve sosyal aktiviteler iş kulturunun çok onemli bir parçası

profosyenel yoentim ile saglıyorlar burda bunu, işletme okulları banka memuru değil yonetici ve girişimci yetiştiriyor, toplumun her kesiminde girişimcilik hakim ki universiteden başlıyor geniş teşvikler

turkiyede bu zşhnyetin oturabilmesi için 200 yıl filan geçmesi lazım ki zaten turk milletine ters bu kadar sistematik bir yaklaşım, tuvalete giderken bile utanmasalar belli bir proseduru izlemeni istiycekler, her şey belli bir sistematige baglanmış ve sureçler oturmuş

zaman algısı yuzunden bu

ortadogu toplumlarının zaman algısı daireseldir, içinde bulundukları anı gorurler, yuksek oranda kadercilik vardır

batı toplumunun zaman yaklaşımı ise cizgisel, 100 sene 200 sene sonrası duşunulerek planlar yapıyor adamlar

ha bide 1 maysıa baglıyalım bari

marjinal fayda denen lanet bişi var misal, protestolarda ozellikle, burdaki fikrini aldıgım heriflerin bu konuya yaklaşımı şuydu "biz çok nadir protestoya çıkarız ancak çıktığımzı zaman cidden ters giden bişeyler var demektir ve hemen yetkililer onlem almak zorunda kalır"

bizde her hafta miğfer dibi yaşanınca tabi kimse sallamıyor, başbakanın misal " aydınlıkçılar gene şurada vandalizm yaptı" temalı haftada 2-3 kere çıkan haberleri okuduğunu bile sanmıyorum lol

boş boş konuşma, benim amcam hollanda da işçi, ben belçikadayım şu anda bir ton insan tanıyorum belçikalı- flaman ve valon. ögrenci, sanatçı, beyaz yakalılar. Burada seni it gibi çalıştırdıktan sonra verdikleri para belli bir sistemin ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir. nedir ev fatura çocuklar, çocukların sosyal ihityaçları ev masrafı ve tatilde işte diyleim hersene 2 haftalık başka bi ülkeye tatil (fazla açılmadan tabi) neredeyse tüm maaşlar tüm sistem buna göre organize edilmiştir, orta sınıf (genel müdür - üst düzey yönetici ve bürokratlardan bahsetmiyorum) orta sınıf beyaz yakalı ve işçi sınıfı kıçını da yırtsa geliri, yapacakları, geleceği bellidir. Burda insanlar yaşlanmayı bekliyor sadece. yahu ben burdayım gözümle görüyorum, konuşuyoruz tartışıyoruz

Batı toplumu dediğin şey kocaman devasa ve sarsılmaz bir tüketim toplumu, ve insan burda konuştugum yabancıların en az yarısı bıkmış vaziyette ve toplumdaki bu yanlızlaşma ve insanlıktan uzaklaşmadan acayip derecede rahatsızlar, tanıştıklarım arasında gencecik insanlar, gaziantep te ısparta da ege de gelip yaşamış olanlar var ve tekrar dönüp türkiyeye yerleşmeyi düşünenler

O yok batı düz gider doğu dairesel falan onların hepsi ezber hepsi boş beleş teoriler. işin içine gerçeğine girdigin zaman inanılmaz ters bi durum var. Yok verimmiş yok çalışkanlıkmış o kadar boş konuşuyosunki :) yahu arkadaş, belçikayı inşa eden göçmen ve türk işçiler yıllarca köpek gibi çalışıp , evine ailesine dil ögrenmeye vakti kalmadan İTler gibi çalışıp almanyayı belçikayı bu begenmedigin ortadogulular inşa etti, ve bugün bu adamların ne entegrasyona ne dil ögrenmeye ne egitime vakti kaldıgı için it gibi sömürüldükleri için, çocukları sonraki kuşaklar uyum saglayamıyo diye faşistler burda örgütleniyor ve yabancılar gitsin bize uymuyor diyebilyorlar, Ve polis artı hukuk sistemi içinde inanılmaz örgütlenmişler, hukuk onları koruyor, ben kendim dahi durup dururken faşist bir polisin saldırısına ugruyodum nerdeyse alttan aldıgım için darp edilmekten kurtuldum iki tane irti yarı ırkçı polis tarafından. daha anlatılacak çok şey var, hiç bir şey gözüktügü gibi değil onu söyliyim.

Ha Şu var sadece, batı insanı oturmasını kalkmasını biliyor kadınlara baskı yok, aşağılık kompleksi olan insanlar degiller genelde, dedikodu çekememezlik pek yok. dolayısıyla insanı yormuyorlar. Bizim buradan alabileceğimiz kendimize katmamız gereken sadece bu özellikler

gözünü seveyim...sen ve senin gibi arkadaşlar şuraya daha sık yazın. benim adım çıkmış 8e,inmez 7ye...bari sizler yaşadıklarınızı gelin anlatın da bu hem demokrat, hem avrupacı-amerikancı, hem liberal, hem çok şey biliyorum benci arkadaşlar biraz daha sakinleşsinler...
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Turkiyede sabah oglen 1er saatini haber sitelerinde, arka planda surekli sosyal paylasim sitelerinde gezip tatilden yakinan insanlar var ya.

Cetin abi sen bile tum gun patidesin, sen yakinma tatilsizlikten lutfen. Saat olarak cok calisiyoruz ama toplamda 1 saat tam verimde calismiyoruz ulke olarak. Kurban ramazan ve arefeleri zaten 10 gunden fazla oluyor surekli. Diger tatiller fln ohoo.

Atam izindeyiz kavramini cok yanlis anlamisiz.

oğlum ben müdür adamım. benim çalışma şeklimi sen pek çok kişiyle karşılaştıramazsın. ben 1 hafta türkiyede yan gelir yatarım, aldığım siparişlerin lojistik departmanı tarafından yüklenmesini, kalite kontrol ve arge departmanları tarafından getirdiğim numunelerin adam gibi analizini ve kontrolünü takip ederim. elemanların sorumlu oldukları ülkelerde ne yaptıklarını takip ederim. ondan sonra bir giderim hindistan-pakistan-bangaldeşe 15 gün,20 gün...gidiş o gidiş...yani sen benim internete çok girmemi falan örnek alma. normal şartlarda işi verimli yapmak lazım. ben her gün sabah işe gidince öncelikle acil cevaplanması gereken epostalarımı cevaplarım,acil yapılması gereken işlerimi yaparım. sonra kendimi bildiğim için açar biraz patiye,biraz feysbuka bakarım.verimli çalışmaktan kasıt budur.ben asla-üniversite hayatımda bile aralıksız 3 saat ders çalıştığımı hatırlamıyoıum.sık sık ve uzun aralar veririm. ama tüm işlerimi eksiksiz yaparım.
Sosyal ağlarda paylaş

Senin islerini eksiksiz yapiyor olman tum turkiyenin eksiksiz is yaptigi anlamina gelmiyor ama.

Sen isini bu sekilde de verimli yapiyor olabilirsin, ki bu kisisel ozelliginmis zaten uni hayatinda da ayni olduguna gore.

Ama sadece kendine bakip tatil az demek, sadece nufus cuzdanina bakip %99 musluman demek oluyor.

edit: qwerty klavye =
Sosyal ağlarda paylaş

DİSK,TÜRKİŞ ve kuyruklarındaki sendikaların hepsi hikaye...Akil Adam olmaya gelince itiraz etme...364 gün hükümete köpeklik et,yalakalık yap...Ondan sonra senede bir gün, o da 1 Mayıs'ta insanlara hedef şaşırt. Ben de aslında kızıyorum bu Taksim ısrarına. En akıllı TKP çıktı. Adamlar gittiler,efendi gibi Kadıköy'de eylemlerini yaptılar. Bu DİSK,TÜRKİŞ ve diğer sendikalar yüzünden onlara uyan İP,CHP,HKP,DSP,BCP,ADD ve diğer sivil dernekler ve sivil toplum kuruluşları da 1 Mayıs'ı kutlayamadı. Oysa ki amaç 1 Mayıs'ı kutlamak ise hükümetle gereksiz restleşmenin anlamı yok. Madem Taksim verilmiyor o zaman adam gibi yer istenecek. Hee, hükümetin gösterdiği yere hep beraber tıkışmanın da anlamı yok. İP,CHP,DSP,BCP,ADD ve bu partilere yakın sivil toplum kuruluşlarına vereceksin bir yer, orada yapacaklar kutlamalarını,gösterilerini. Meydana "KAH-ROL-SUN!KE-MA-LİST!FA-ŞİST!DİK-TA-TÖR-LÜK!"diye bağırrarak giren geri zekalılarla yukarıda saydığım parti ve derneklerin bir arada kutlama yapmasına imkan yok çünkü. O denyolarda ille bir şey kutlayacaklarsa onlara da bir yer verilsin...

Ne oldu şimdi? Bu kadar insan sabahın köründe istanbulun dört bir yanından yollara düştü, bir araya gelinemediği için bir güç merkezi yaratılamadı. Güç merkezi yaratılamadığı için polis keklik gibi herkesi avladı. Oysa bizzat yaşayanlar bilir. Geçen sene ki 19 Mayıs, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 10 Kasım, 13 Aralık ve Nisan Silivri toplantıları hep GÜCÜ BİR MERKEZE TOPLAMA stratejisi sayesinde başarılı eylemler oldu. Böylece biber gazı,tazyikli su ve hatta 3-4 sıra bariyerler bile engel olamadı insan seline.

Ya atıp tutmayacaksın,"taksime mutlaka çıkacağız" diye ve bu şekilde insanlarda gereksiz umut oluşturmayacaksın ve bu ısrardan vazgeçip 1 Mayıs'ı hakkı ile emekçiye ve emekten yana olanlara kutlatmanın zeminini yaratacaksın veya madem böyle diyorsun, o zaman gerçekten Taksim'de 1 Mayıs'ı kutlamak için gerekeni yapacaksın.

Sonra biber gazı yemiş gözlerle televizyona çıkıp,"bu hükümet kaka,bu hükümet pis,mızıkçılık yaptılar" diye ağlamayacaksın...

Siyasi partiler de bu 1 Mayıs'tan çok ders çıkartmalılar. Özellikle en başta dikkat edilmesi ve kesinlikle yapılması gereken bu türden toplantılar için bundan sonra toplanma bölgesi oluşturulmalı ve o toplanma bölgesinden asıl miting alanına HEP BİRLİKTE yürünmeli.

edit: her türlü provokasyon ortamının oluşmasını gören İP yönetimi saat 11:00 itibariyle zaten bir araya getiremediği partililerine dağılma çağrısı yapmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Tamam tarihi açıdan önemli sembolik zart zurt onu biliyoruz. Ama sendikaların devlet ile inatlaşması ne kadar mantıklı? Abi devletin sana diyor ki, al şu meydanı, 1 milyon kişi doldur, istediğin gibi kutla.

http://3.bp.blogspot.com/-K9yJ1xnGdL4/TttG9_JorCI/AAAAAAAAE4c/Qwd8nst7seU/s1600/Funny+sheep_3.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Senin islerini eksiksiz yapiyor olman tum turkiyenin eksiksiz is yaptigi anlamina gelmiyor ama.

Sen isini bu sekilde de verimli yapiyor olabilirsin, ki bu kisisel ozelliginmis zaten uni hayatinda da ayni olduguna gore.

Ama sadece kendine bakip tatil az demek, sadece nufus cuzdanina bakip %99 musluman demek oluyor.

edit: qwerty klavye =

sap ve saman kolay karışıyor patide bir şey tartışırken. tartışılan konu türkiyede çok tatil yapıldığı idi. ben de dedim ki,"hayır kardeşim, türkiye dünyada en az tatil yapılan ülke".bunu isteyene de hemen ispatlarım...

hee,türkiyede verimli çalışılıyor-çalışılmıyor konusu apayrı tartışma konuları. ben bazılarının iddia ettiği gibi avrupalıların da çok verimli çalıştıklarına inanmıyorum. aradaki fark oralarda bir sömürü sistemi kurulmuş, yani emeğin sömürülme işlemi tıkır tıkır işliyor. yani pis işleri, zor işleri, emek yoğun işleri yapan genelde zaten o ülkenin kendi vatandaşları ya da o ülkenin çoğunluğunu oluşturan halkı değil. yurtdışından gelen işçiler işgücünü oluşturuyor.

bunu o kadar rahat iddia edebilirim ki...hem kendi işim ve hem de eşimin işi nedeniyle belki 200 e yakın avrupa seyahatimiz oldu. yüzlerce avrupalı(özellikle alman,hollandalı,fransız,belçikalı)ile çalışma inmkanımız oldu. çok hem de çok tembel olduklarını, rahatlarına aşırı düşkün olduklarını defalarca gördük-yaşadık ve hala da görüp yaşıyoruz.

en basiti...bir hollandalı için benim cuma günü buradan gönderdiğim ve hem de acilen pazartesi öğlene kadar eline ulaşması gereken DHL kargosunu amsterdamdaki DHL dağıtım merkezine sordurup gidip yerinden aldırmak çok büyük iştir. yapmazlar, benim zorumla yaparlarsa da illa ki kafamıza kalkarlar birkaç kez. daha çok örnek var yaşadığım.
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbul'da ortalığı savaş alanına çeviren marjinal grupları yönlendirenlerin "Sapan için taş kırın" talimatı verdiği kameralarca görüntülendi.

Ayrıca megafonla anons yaparak bir kişi, "Elinde taş olanlar öne geçsin" diye bağırdı.

http://www.trthaber.com/haber/gundem/bayram-kutlamaya-gelmise-benzemiyorlar-84415.html
Sosyal ağlarda paylaş

tüm dünyanın anasını ağlat

git güney amerikayı,afrikayı,ortadoguyu,uzak asyayı yıllarca sömür

koskoca amerika kıtalarındaki halkları öldür

madenlerini al,yer üstü zenginliklerini al

öldürmediklerini köleleştir, bedava iş gücü yap

2 tane dünya savaşı başlat

sonra medeniyiz türkiye rererö, siktirsin gitsin batılılar
Sosyal ağlarda paylaş

EVIL_DeaD said:

İstanbul'da ortalığı savaş alanına çeviren marjinal grupları yönlendirenlerin "Sapan için taş kırın" talimatı verdiği kameralarca görüntülendi.

Ayrıca megafonla anons yaparak bir kişi, "Elinde taş olanlar öne geçsin" diye bağırdı.

http://www.trthaber.com/haber/gundem/bayram-kutlamaya-gelmise-benzemiyorlar-84415.html

ahahhaha, abi direk badem bıyık söylemi

"bayram kutlamaya gelmise benzemiyorlar"

dingil o polis orada halkın güvenligini saglamak icin gelmise benziyor mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...