Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 MAYIS İŞÇİNİN VE EMEKÇİNİN BAYRAMI KUTLU OLSUN.

yildirimokur

Öne çıkan mesajlar

@yav

Tamam tarihi açıdan önemli sembolik zart zurt onu biliyoruz. Ama sendikaların devlet ile inatlaşması ne kadar mantıklı? Abi devletin sana diyor ki, al şu meydanı, 1 milyon kişi doldur, istediğin gibi kutla.

Sen mi karar veriyorsun taksim meydanı nın bayrama uygun olduğunu?

Mesela olay çıksa ve itiş kakış olsa, inşaat alanına girse insanlar o çukurlara 1 kişi düşüp ölse sorumluluğu senin yani?

Yüzbinlerce çok da elit olmayan insanın olay çıkarmadan 1 mayıs kutlayacağını düşünüyorsan ise çok kötü haberlerim var.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

en son kaç sene önce tamam abi yanlış biliyormuşum dedin?

ulan heyecanlı heyecanlı BAKIN ARKADAŞLAR BURDA CUMHURİYET SÖZCÜ GASTELERİ ÇETİNTAŞI MORARTTIM HEHEHEHEH dedin maskara oldun foruma, orda bile haksız olduğunu kabul etmedin.

ben şimdi burda sana ne anlatsam ikna olursun?

sana acıdım.

give me a hug.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Abi biri beni aydınlatabilir mi acaba.

Taksimde hayvan gibi inşaat var, 30 metreye kadar falan çukurlar var diye duydum.

Bu kalabalıkta arbade çıkmayacağını kim garanti ediyor da bu sendikalar taksimde ısrarcı?

Dün vali konuşuyordu, bir tane meydan varmış taksimin bilmemkaç katı, oraya 1 milyon kişi getirsinler kutlasınlar taksime izin vermiyoruz diye.

Var mı bunun bir mantığı?

Yani benim gördüğüm kimse kutlanmasın demiyor ama çeto gibi ajan provakatörler 1 MAYISI ENGOLOUORLAR falan kafasında.

Yanlış biliyorsam düzeltebilir misiniz?

taksimin 5te birinde insaat var.

var mantığı her yönüyle taksimde kutlanılmasının.

Anzaklara "canakkalaede insaat var bu sefer konyada yapıcaksınız anmanızı, bakın sızei dümdüz bi sürü yer verdik" diyomusun.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

@yav

Tamam tarihi açıdan önemli sembolik zart zurt onu biliyoruz. Ama sendikaların devlet ile inatlaşması ne kadar mantıklı? Abi devletin sana diyor ki, al şu meydanı, 1 milyon kişi doldur, istediğin gibi kutla.

Sen mi karar veriyorsun taksim meydanı nın bayrama uygun olduğunu?

işte sonra insanlar sana neden laf anlatmaktan çekiniyor diye mırınkırın ediyosun

ben karar vermiyorum şehirle ilgili bilimsel verilerle açıkladılar bunu
bir sürü fotoğraf da var kuş bakışı durumu anlatan
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mesela olay çıksa ve itiş kakış olsa, inşaat alanına girse insanlar o çukurlara 1 kişi düşüp ölse sorumluluğu senin yani?

Yüzbinlerce çok da elit olmayan insanın olay çıkarmadan 1 mayıs kutlayacağını düşünüyorsan ise çok kötü haberlerim var.

LOOOOOOOOOOOOOOOOL
of tam müdür kafası be.

çıkmıyor arkadaş olay molay, 1 mayıs taksimde olduğu sürece olay molay çıkmıyor. daha önce yapıldı gördük tertemiz geçti
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam abi size niye laf anlatmaya çalışıyorsam, gerek yok yani.

Evet devlet orası uygun değil burası uygun dediğinde gidip olay çıkarıp polisle çatışıp yasak olan meydana girmek lazım.

Bütün Avrupa ülkelerinde bu böyle, haklısınız. Mesela İngiltere'de bu meydanda değil şu meydanda lütfen dendiğinde insanlar hemen gidip polisle çatışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

sipeyskeyk said:

tavırlara bak ya, lord sanıyo adam kendini

işçisin sende bilmem farkında mısın.
Lordum lan ben sen ne biliyorsun, iskoçya da 1 m2 arsam var. Ezik, lol.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

@yav

yoo dsevlet böle bişey demiyo. devlet al sana göstermelik yer verdim ama oraya gitmen de yasak, cünkü ulasmanı yasaklıyorum.

Ciddiye alınmıycak kadar düşünmeden, boş konusmaya basladın spacecake
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Abi polisi savunduğum hangi mesajımdan çıktı acaba?

söylediklerin sonucu polis'in insanların taksim'e çıkmasını engellemesini doğru bulduğun neticesi çıkıyor

polisin bu engellemeleri sonucunda da olup biten nispi zararı anlatıyorum ben sana

çukura düşebilirlermiş diyosun da bu kadar şiddetten bir sürü insanın çok daha fazla zarar gördüğünü anlayamıyosun
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

sipeyskeyk said:

@yav

yoo dsevlet böle bişey demiyo. devlet al sana göstermelik yer verdim ama oraya gitmen de yasak, cünkü ulasmanı yasaklıyorum.

Ciddiye alınmıycak kadar düşünmeden, boş konusmaya basladın spacecake
Abi toplu taşıma sendikalar ne olursa olsun taksim deyiz devletin verdiği yere gitmiyoruz diye toplu açıklama yaptıktan sonra yasaklanmış olmasın sanki?

O meydanda yapmayı kabul etselerdi toplu taşıma falan yasaklanmayacaktı, gidip 1 mayıs ı adam gibi kutlayacaklardı.
Ama kesmiyor tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...