Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

harvırttaki pröösörler açıklamış, alkol insanı mutsuz yapıyor

chrome

Öne çıkan mesajlar

Soris said:

Siz doğru nefes almayı öğrenseniz düzenli yoga veya tai chi filan yapsanız düzenli spor yapsanız alkol filan kullanmanıza gerek kalmaz.
Sürekli alkol içen adamın hayatla ilgili problemleri vardır. Biz mesela lisede başladık sevmediğimiz dersten kaçıp kaçıp içki içmeye başladık. 2-3 sene çok alkol içtim. Spora yogaya nefes egzersizlerine başlayınca kendiliğimden içmemeye başladım gerek görmedim hiç.

boş kafanın clean mind state'i gibisi yok. tüm kafalar geçici , elinde sonunda insan kendi haline dönüyor. kendisini kaldıramayanlar ya alkolik ya da başka şeylerin bağımlısı oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Asteroth said:

Baştan sona okudum, şu yazıdan anladığın şeyin sadece başlık kısmı olması için bayağı kısıtlı imkanlara sahip olmak gerekiyor.

anne ile ilgili olan kısmı için aynı çalışma ile ilgli daha önce ya ben ya bir başkası konu açmıştı daha bilim ve teknikteydi sanırım önce. ben biraz da sabah geyik olsun diye alkole bağladım. çünkü alkol konuşulsun istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

chrome said:

Asteroth said:

Baştan sona okudum, şu yazıdan anladığın şeyin sadece başlık kısmı olması için bayağı kısıtlı imkanlara sahip olmak gerekiyor.

anne ile ilgili olan kısmı için aynı çalışma ile ilgli daha önce ya ben ya bir başkası konu açmıştı daha bilim ve teknikteydi sanırım önce. ben biraz da sabah geyik olsun diye alkole bağladım. çünkü alkol konuşulsun istedim.

Sonuçta alkol de bir anne : tüm kötülüklerin anası
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da şöyle bir savunma vardır hep ben sosyal içiciyim keyiflendiğim zaman alkol içerim. Tamam da neden?
Alkole ihtiyacın varsa zaten yeterince keyifli değilsin demektir kimse kusura bakmasın. Hayır aynı bahaneleri bende ürettim. Biliyorum yani ne kadar saçma olduğunu.
İçmek isteyen adam içsin tabi taşkınlık yapmadan kimse ona karışamaz. Taşkınlık yaptığı zaman yasalar gerekeni yapar. Açıkcası noyzura nın dediği gibi alkole, anti depresanlara şekere tütüne ona buna şuna bağımlı kısacası bağımlı insanları görmek üzüyor.
Spor yararlı olmasına rağmen ona bile bağımlı olursan over train olma şansın artıyor. Onun bile dengesi ayarlanmalı.

everything in moderation including moderation
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Tamam da şöyle bir savunma vardır hep ben sosyal içiciyim keyiflendiğim zaman alkol içerim. Tamam da neden?
Alkole ihtiyacın varsa zaten yeterince keyifli değilsin demektir kimse kusura bakmasın. Hayır aynı bahaneleri bende ürettim. Biliyorum yani ne kadar saçma olduğunu.
İçmek isteyen adam içsin tabi taşkınlık yapmadan kimse ona karışamaz. Taşkınlık yaptığı zaman yasalar gerekeni yapar. Açıkcası noyzura nın dediği gibi alkole, anti depresanlara şekere tütüne ona buna şuna bağımlı kısacası bağımlı insanları görmek üzüyor.
Spor yararlı olmasına rağmen ona bile bağımlı olursan over train olma şansın artıyor. Onun bile dengesi ayarlanmalı.

everything in moderation including moderation
Oha dediğim bunları çıkarttıysan senin kafan zaten alkolü kaldırmaz. Çok daha yukarıda bir yerlerdesin.

Arkadaşlarınla sosyalleşmek için içersin, tadını sevdiğin içersin, çakırkeyf olma halini sevdiğin için içersin vs.

Ama derdim var içip unuturum diyen adam alkoliktir veya ileride olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kimseye cevap olarak yazmadım. Kendi düşüncelerimi yazdım. Sosyalleşmek için alkol bir ön gereklilik değil bu arada. Zamanında elektronik müzik çok dinlediğim için hobi olarak mixing ile uğraştığım zamanlar da içmediğim alkol yoktu. Gece hayatında aktiftim.
Mutluyken de içmem üzüntülüyken de.
Gece hayatından hevesimi de aldım bir dönem 7-8 ay londra da kaldım her ay bir fabric bir ministry of sound yapınca insan bıkıyor gece hayatından. Artık daha sakin daha huzurlu bir hayat arıyor. Bu hayat da da alkole yer yok.
Ben açıkcası alkol ile sosyalleşmeye çalışanlara kızmıyorum acımıyorum da onları öyle kabul ettim. Akşamları cafelere publara filan gittiğimizde arkadaşlarım içiyor benim pek çekmiyor canım alkol. Sanırım biraz da öz disiplinle alakalı bu konu. Aynısı şeker için de geçerli önceden şeker de çok yerdim şimdi o da yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...