Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2012 - 2013 Playoff

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

yok o konuda kesinlikle katılıyorum. Hatta takas olmadan önce duyum okuyup, burada destekleyenlerin başında geliyordum. Lakin abi cap açmak uğruna dahi olsa öyle ya da böyle işine yaraması gereken adamlara kumar oynaman gerek. Prince nedir abi, senin Prince'e ihtiyacın mı var? Çok ufak parlama şansı olsa da Daye mi gerçekten ihtiyacı vardı. Sırf Daye içinde Gay gibi bir kozu elinden yok pahasına çıkartmak büyük hatadır.

Hani lazım olmasa bile şu takasta Calderon'u alsalardı mesela daha çok kârlı olurlardı. Tamam şuan tam bir savunma takımı oldular ama sayı atman gerek abi sayı, senin saf skorere ihtiyacın var.

Hani hep şeyle karşılaştırıyorum. Reddick, Ayon ve Ish Smith'e Udrih, Harris, Lamb verildi. Bu adamların üçü bir Reddick etmezken Guy'ı verip Reddick'i tek başına çok rahat alırdın.

La bari Barbosa'yı alaydınız, o bile beni keserdi.

Nitekim benim derdim bunaydı işte, skorer lazım bu takıma öyle ya da böyle. Saf bir skorer olması çok daha önemli, Reddick çok iş yapardı.

Edit:

Gerçi Orlando'da cap açmaya çalışıyor sanırım, onlarda Gay'ı reddedebilirlerdi ve belki de reddetmişlerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Gay'i o cap ile kim ne yapsın? Üstelik temiz biten bir konrat da değil. Memphis değil tüm takımlar yapıyor cap boşaltmak için bunları, rakip güçlendirme çok umurlarında değil çünkü organizasyonun dengesini sağlayan "salary cap" hususu var , o yüzden yeniden yapılanmaya gidilirken gözü kapalı vazgeçiliyor yıldızlardan.

Hatırlarsınız Lebron, Bosh, West, Deron vb. bir ton yıldızın kontratının bittiği bir yaz vardı, o yazın gelmesine 2 sene kala New York kim var kim yok boşaltmıştı kadroyu, her hafta yeni bir oyuncu şutlanıyordu bir ton sübyana. Ha ne oldu istediklerini alamadılar fakat en azından isim olarak bakarsak Melo ve Amare'ye sahipler
Sosyal ağlarda paylaş

abi öyle döneme kaç yılda bir denk geliyorsun ki. Ayrıca NYK'nin o yaptığı çok doğruydu çünkü zaten takımın potansiyeli göz önüne alındığında resmen diptelerdi. Hani çıkış için tek bir top mermisi atacaklardı, bir yaz imzalatacakları kontratlar ile en kötü tekrar zirve adayı olacaklardı. Yaptılar, zaten ligin en zengin takımlarından biri ve plan programla resmen reset attılar.

Ama Memphis'in durumu bu değil. Rakip güçlendirmek onların umurlarında bile değil ama sen öyle ya da böyle takımdaki en önemli skorerini bir hiç uğruna harcamamalısın. Playoff oynayacaksın abi sen, dipte değilsin ki... Takımın revizyona ihtiyacı yok, skorere/lere ihtiyacı var.

Yaşlı Prince bu sorunu ne kadar çözdü? Memphis ligin en isabetsiz oynayan takımlarından biri ama sayı imkanı vermiyorlar diye maç kazanabiliyorlar. Misal ligin en kötü üçlük atan takımı, üçlük katkısı diye bir şey yok. Pota altı desen gereğinden çok az sayıda katkı var. He gerçi yeterli oluyor ama işte olay tamamen oyun anlayışlarından kaynaklı. Bunla olmaz yani,

Play-off oynamak tamam önemli ama en azından 1-2 tur atlamaya kasmak gerek. Ha gerçi kendi aralarında bu sezonu habisie et, yazın bakarız dedilerse bilemeyiz.

Birde Reddick yazın serbest kalacak aslında, tekrar alınabilir tabii Memphis'e de bu yazın Free Agent'ları pek iyi değil skorer açısından. Yani olanları da zati Memphis'e yar etmezler.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok Gay'e karşı alabileceğin öyle bir skorer. Ciddi anlamda over-rate'in kralı hem oyun anlayışı hem kontratıyla, kontratı bitmeye yakın adamı almayı zaten unut. Kontratı kafa kafaya olan adamlar da (salary+yıl) emin ol Gay'den daha iyidir asdsdfsdf. Çaresiz ve zorlu bir trade süreciydi o, Gasol olayı gibi değil
Sosyal ağlarda paylaş

Gay'in kontratı konusunda kesinlikle haklısınız ama adamı itin götüne sokmayın ya. Adam öyle veya böyle iyi bir skorer. Oyun sıkıştığı anda çıkıp sayı olarak takımı rahatlatacak bir adam.

Takas konusunda başta yanlış yaptıklarını düşünmüştüm ama takımdaki diğer adamlara çok faydası oldu Gay'in gidişinin. O olmadan da skor üretebileceklerini gösterdiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Clippers serisinde sezon ortalamasının üstüne çıktılar ve Clippers gibi skorer bir takımı ortalamalarının aşağısına çektiler. Miss-match sorunu yaşanan bir eşleşme için gayet iç açıcı bir durum. Onun dışında Zachary ve Gasol ikilisi şu an playoffta toplamda 40 sayı atıyorlar neredeyse maç başına. Hal böyle olunca dış şut ihtiyacı minimum düzeye iniyor ki Mike Conley ve Tony Allen ikilisi çok da fena değil şu ana kadar. Ha iki takım da birbirlerinin zayıf olduğu konularda avantajlı, o yüzden özellikle Zach-Gasol ikilisinin hücum performansı yanıltıcı olabilir. Gay'i arayacakları durumlar illa olacaktır daha ileri giderlerse, ama çok değil

DarKRideR said:

Bilmiyorum abi, ben nedense çaresizliği az da olsa pozitif olarak kullanabilirlerdi diye düşünüyorum. Hani bu kadar kötü olması gerekmiyordu :D

Kötü dediğin takasta hayvan gibi cap boşaldı Dark. Conley-Zach-Gasol üçlüsünün salary'si hariç 1 maximum (hani 20'lik değil tabi de 16-17 Milyon Dolar) 1 veteran-max kontrat bağlayabilecekler seneye, ayrıca sana belki de Clippers serisini getirecek ön alan savunmasını yapabilen Tayshaun alındı. Win-Win bana kalırsa
Sosyal ağlarda paylaş

ellerinde sf olsa başka, gay verip sg alabilirlerdi skorer jamal crawford, redick, mayo tadında. ama başka ilk 5 kalitesinde sf yokken öle bir şey yapamazlardı.

matt barnes, dorell wright, wilson chandler, brewer tadında bir adam alabilirlerdi belki 3'lük atan da... tabi olay gay ile kimin ilgilendiği, muhtemelen tek raptors ilgileniyordu, onlar da calderon veriyordu, calderon ile ilgilenen de bi tek detroit vardı :D
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

nash %100 dönemedi, sonra nash-meeks-blake'i kaybettiler üstüne. sen ne bekliyordun d-league oyuncularını ilk 5'e koyduklarında. temiz 2 maç alabilecek kapasitesi vardı takımın ama sakatlıklar çok sağlam vurdu.

Al işte attığın mesaj. Arkadaş tam kadro olsa Lakers 2 maç alırdı falan demiş, değil tam kadro Lakers'a +1 transfer yapıversen süperstar olmayan max 1 maç alırdı o seride o da SAS sevinsinler diye verirse işte.

Diyorum ya keşke kitap,kılavuz bişey olsa satın alıp dağıtıcam size.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...