Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

NBA 2012 - 2013 Playoff

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

nordhen said:

nyk baya tırt, yarım yamalak hücum yapabilen celtics'e bile nerdeyse evlerinde maç vereceklerdi. o taraftan konferans finaline pacers bile gelebilir, şaşırmam. 12-0 çok rahat yapabilirler, hatta finalleri bile süpürebilirler. bireysel olarak nba'in en iyisi olmaları yetmiyormuş gibi, takım olarak da müthişler. genel olarak oyuncu kararlarıyla ve tempo ayarlayabilmeyle nba'in çok üstündeler şu an. batıdan da umarım sas gelir, okc hala aynı kafada çünkü. en azından dedeler adam gibi final izletir.

Yok abi ben cidden biraz uzaklaştım NBA'den, düzenli uyku saatlerine göre yaşamaya başlayınca üniversite sonrası. Fakat Miami bu ligin üstünde falan değil, en iyi onlar şu an kabul ama bunun sebepleri biraz rekabet ve karşı organizasyonlarla da ilgili ya da ben bu işten anlamıyorum artık. Misal 2000'lerin başında SAS, Phoenix, Dallas, Detroit, Lakers, Miami dönem dönem NOH ve Denver taş gibi takımlardı. 60+ win çeken regularda 3 takım bile çıkardı ve hangisi şampiyon olamazsa yazık olurdu. Detroit sadece 1 kez şampiyon olabilidi, Phoenix onu bile yapamadı kaç sene gürleyip inanılmaz kadrolarla
Sosyal ağlarda paylaş

Miami ligin üstünde değil kesinlikle bende katılıyorum. Hani Doğu'yu alıp TSL'ye koysan küme düşecek 5-6 takım çıkarırsın ama o kadar kötü bir bölümde yer alıyorlar. Adamların şu inanılmaz diye adlandırılan serilerinde iyi takımlara karşı maçlar kazanmış olsalarda çoğu Doğu'nun saçma sapan takımlarına karşı alınmış galibiyetlerdi.

Adamlar zorlanmadan, ter atmadan birinci oldular ve NBA finaline ter bile atmadan gelecekler. Seride karşı koyabilecek tek takım var onlarda Indıana, ama Miami'ye karşı seri istikrarı yakalamaları bana göre imkansız. Yine de sonuna kadar giderler.

NYK'i bu sezon çok izledim. Hani şutları giriyorsa yenilmeleri çok zor, her yolu dene yenemezsin ama atamadılar mı yoksa başla opsiyonları kalmıyor. Arkadaş adamların tek oyun düzeni şut lan... Üçlük değil sadece, orta mesafe kısa mesafe her şekilde şut, şut, şut...

Birde Orkun Çolakoğlu diyordu yanılmıyorsam. Adamınların tek B planı var o da JR Smith. Utanmasalar Tyson'ın rotasyonuna bile onu sokacaklar. Jr Smith günündeyse o da NYK için potansiyel galibiyet oluyor.

Lige denge şart artık, süper starlarda çoğunlukla Batı'da en iyi organizasyonlarda ...
Sosyal ağlarda paylaş

Abi Spurs'e dedeler demeyin yalnız, duncan'ın yüzüne bakamazsınız. Kariyer sezonuyla bu sezonun rakamları aynı dakikalara oranlandığında istatistikleri aynı herifin. Ginobili hiçbirşey olmamış gibi kaldığı yerden devam eder gibi döndü sezonboyu doğru düzgün oynamadan. Şu reklam spurs organizasyonunun özeti resmen, profesyonelliğin zirvesi.

http://www.youtube.com/watch?v=uUmuEDO2gFA
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

kobe'siz lakers cska'ya yenilir? WTF? full sağlıklı olursa yine de lakers yener yani bence.

metta sakatlandı, meeks-blake-nash sakatlandılar. guard rotasyonu diye bişi kalmadı adamlarda.

CSKA işin şakası. Nash-Kobe-Gasol-D12 4lüsü hatta Nash'i çıkar Kobe-Gasol-D12 3lüsü kaç maç sağlıklı bir şekilde beraber oynadı bir ilkokul kesişim kümesi diyagramı çıkarsak ortaya çıkar bazı şeyler. Bence Lakers bazı şeylerin diyetini de ödüyor. Zamanında yapılan imba Gasol takası ligin dengelerini altüst etmişti, ekmeği güzel yendi. Hoş o takasta çerez olan Marc Gasol NBA'in en iyi yardım savunmacısı ve hücum gücü de gayet potansiyel fakat bunun ekmeği 5 sene sonra falan yeniyor Memphis tarafından
Sosyal ağlarda paylaş

pau gasol aldılar, 1 takımın alabileceği en iyi 2. silahtı belki de nba'deki. karşılığında nba'de hiç oynamamış, 50. sırada mı ne seçilen, ne olacağı hiç belli olmayan bir uzun aldılar.

ha cap space aldılar bolcana ve sonra yeniden yapılandılar da, resmen genç yetenek almadan yaptılar o takası yani, şaka gibiydi. Garnett takasında mesela en azından Al Jefferson aldı Minnesota, Denver da Gallo ve bir sürü parça aldı.

ama yok Memphis resmen sadece cap space ve ne olacağı belirsiz bir avrupalı almıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

memphis'te öyle bir fetişlik var zaten ya, hani ne kadar desteklemesem de sırf cap için bu sene yapılan Rudy Gay takası mesela ...

hani aldığın adamlar senin ilacın değil, belki yazın hepsini göndereceksin bir şekilde ama yok. Sırf sayı attırmayarak Avrupa'da bile başarılı olamazsın artık...

hani gay'i gönderirsin ne bileyim Reddick'i alırsın, tamam harika olur işte o ama yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Gasol draftının baş aktörü de GM Chris Wallace'dı, Boston efsanesi bir adamın ezeli rakibine yarayan bir draft yapması da işin saçma tarafı. Kwame Brown, McKie falan alınıp serbest bırakılmıştı.

Hani güçlü takımı daha da güçlendirse bir derece diyeceğim ama o sene şampiyonluk şansı olmayan Lakers'ın Gasol'ü alması ölüyü diriltmekti resmen. Rudy Gay olayına gelirsek Memphis'ten ayrı bir takımdı eleman, sayı bulmakta zorlansalarda NBA'in en iyi savunmasına sahipler Tayshaun'ın gelmesiyle
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...