Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

yalnız linç edionuz da adamı,
Fazıl sayın kasıtlı olarak reklam yaptığını sölemediki
bu siyasi fasa fisoları ona reklam oldu dedi.

arada fark var

Problem şu haklıyım işte, bu siyasi faso fisolar yerine Fazıl Say cuma namazında diye haber çıksaydı aynı tipler burda böyle sanatçı mı olur peh vs diye konuşacaktı halkın büyük bi kitlesi de ayy ne güzel adam müslüman namazını kılıyor diye sevecekti yine reklam olacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

DeathLord said:

Arkadaş bu adam tanınmıyordu ülkede doğru mu yanlış mı?

Tanınmıyor olmasının sebeplerini tartışmıyorum ben burda illa saçmalayacaksınız yani.

Adam apolitik sanatçı konumundan politik olarak kutuplaşarak daha tanınır oldu mu olmadı mı?

Ben bunu reklam kaygısı yaparak yaptı demiyorum. Öyle ya da böyle bu işin sonucu adama reklam olarak döndü mü dönmedi mi?

Belki memleketin gittiği yönden rahatsız olmuştur ve sanatçı olarak kendi elinden geldiği kadarıyla müdahale etme ihtiyacı duymuştur, ya da reklam yapmak için bu muhabbetleri kullanmıştır.

Benim dediğim gibi olmadığı yönünde elinde en ufak bir argümanın var mı?

Şu mesaja vericek cevabınız varsa verin yoksa bi susun oturun lütfen ya.

lan adam kamyonla ödül toplamış uluslararası platformda sen hala senin gibi yetersizler tanımıyordu diyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

Abi kaçırdığın nokta Fazıl Say zaten kendi değerini bilenler tarafından tanınıyordu. Bu ona yetiyordu, yurtdışındaki başarılarını da göz önüne alırsak daha fazla para kazanmak için böyle birşey yapacak olmasını düşünmek bile bana saçma geliyor.

Kendisinin arabesk müzik hakkında söylediklerine katılmıyorum ama zaten o laflarından kendisini tanımayanların bu olay ile onu tanıyıp tanımadığını pek umursamayan bir adam olduğu izlenimini veriyor.

Böylesi sanatçılar ender yetişir, bu insanların hayatı yaşayışları ve hayata bakışları farklıdır. Bu adamların bir zararı olmaz aksine fevkalade yararları olur. Bu güzelliği korumak varken neden kötülemeye ve baskı altına almaya çalışan zihniyete destek verilir ki?
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

Apr 15 // Reutlingen, Germany
Apr 16 // Erlangen, Germany
Apr 19 // Silivri, Türkiye
Apr 20 // Silivri, Türkiye
Apr 21 // Silivri, Türkiye
Apr 25 // Silivri, Türkiye
Apr 26 // Silivri, Türkiye

adam iyi ki türkiyede daha tanınır hale geldi, yoksa aç kalacak.

fixd
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

DeathLord said:

Arkadaş bu adam tanınmıyordu ülkede doğru mu yanlış mı?

Tanınmıyor olmasının sebeplerini tartışmıyorum ben burda illa saçmalayacaksınız yani.

Adam apolitik sanatçı konumundan politik olarak kutuplaşarak daha tanınır oldu mu olmadı mı?

Ben bunu reklam kaygısı yaparak yaptı demiyorum. Öyle ya da böyle bu işin sonucu adama reklam olarak döndü mü dönmedi mi?

Belki memleketin gittiği yönden rahatsız olmuştur ve sanatçı olarak kendi elinden geldiği kadarıyla müdahale etme ihtiyacı duymuştur, ya da reklam yapmak için bu muhabbetleri kullanmıştır.

Benim dediğim gibi olmadığı yönünde elinde en ufak bir argümanın var mı?

Şu mesaja vericek cevabınız varsa verin yoksa bi susun oturun lütfen ya.

senin destekleyecek kanıtın var mi, fazıl sayin imzaladıgı reklam anlaşmalarının dekont.jpg'lerini koy görelim madem adam reklam yapti..

bu ülkede yüzlerce iyi yazar var,sanatcı var (şarkıcı degil bak sanatci)ressamı,tiyatrocusu falan filan..

bu insanlar maddi kaygılarını bir kenara bırakarak bu işi yapıyorlar,hatta bu insanlar için bu iş degil,hayat amaclari, sen gidip bunca yılını sanata adamış bir insana, sadece kötü giden düzene sesini cıkarttı diye reklam yapıyor diyorsan cok büyük sıkıntı var ülkede, burda sen bunu diyorsan dısarda lesser seviyede milyonlarin kfasında ne shitstormlar dönüyordur
Sosyal ağlarda paylaş

abi nolur sus sınır tanımıyorsun şu an yanlış olmakta. Birazdan dünyanın düz olduğunu iddaa etçekmişsin gibi geliyor ya.

AKP faşizminin kol gezdiği memlekette muhalif olarak reklam yaptığını iddaa ediyorsun adamın ya inanılmaz. Sağda solda siyasi fikir belirterek burdaki konserlerinin sayısını azaltır sadece.
Tek amacı güçlü olana yamanmak olan ezikler konserlerini iptal ettirir falan.
Bu olaylardan önce tanımıyorduysan senin ayıbın ona da birşey demiyoruz ama nolursun saçmalamayı bırak ya.
Dünya çapında tanınan bir piyano virtüözünün nasıl 3. dünya ülkesinde reklama ihtiyacı olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Abi kaçırdığın nokta Fazıl Say zaten kendi değerini bilenler tarafından tanınıyordu. Bu ona yetiyordu, yurtdışındaki başarılarını da göz önüne alırsak daha fazla para kazanmak için böyle birşey yapacak olmasını düşünmek bile bana saçma geliyor.

Kendisinin arabesk müzik hakkında söylediklerine katılmıyorum ama zaten o laflarından kendisini tanımayanların bu olay ile onu tanıyıp tanımadığını pek umursamayan bir adam olduğu izlenimini veriyor.

Böylesi sanatçılar ender yetişir, bu insanların hayatı yaşayışları ve hayata bakışları farklıdır. Bu adamların bir zararı olmaz aksine fevkalade yararları olur. Bu güzelliği korumak varken neden kötülemeye ve baskı altına almaya çalışan zihniyete destek verilir ki?

Ben adam bunu reklam amaçlı yaptı demedim. Bu işler adama iyi reklam oldu dedim. Bunu kasıtlı mı yaptı kasıtsız mı yaptı bilmiyorum ama Fazıl Say Justin Bieber'ın yaşında değil. Adamın aklına sanatçının görevleri 2010 yılında mı geldi diyorum. Bu adamın politik kimlik ortaya koymasının üzerinden 3 yıl geçmedi.

Sezen Aksu da yetmez ama evet derken siz değil miydiniz bu forumda yerin dibine sokan kadını?
Sosyal ağlarda paylaş

@deathlord
Hala sokuyoruz rahat ol, ama bizim elimizde yargı gücü yok.

edit: Sen bizim kendi görüşlerimizi söylememize laf ediyorsun, biz devletin kendi görüşünü sanatçıya zorla kabul ettirmeye çalışmasına laf ediyoruz. Verdiğin Sezen Aksu örneği yakın gözüken ama aslında çok uzak olan bir örnek.
Sosyal ağlarda paylaş

http://fazilsay.com/en/2012-past-concerts/

incelersen fazıl say'ın türkiyede neden hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını anlarsın. ayrıca siteye girmişken 2-3 satır bir şeyler oku, bilgi edin. adam dünya tarafından kabul görmüş, yeteneği ile başarı üzerine başarı elde etmiş biri. türkiyedeki performans sayısı diğer ülkelerdekine oranla 1/10 falan. ayrıca bu adam 2 günde bir performans sergiliyor. o da şehir değiştirmek amaçlı.
Sosyal ağlarda paylaş

hee öyle evet adamın 2010 yılında aklına gelmiş sanatcı oldugu, o zamana kadar piyanist şantörlük yapıp nikah masasi söylüyormus, akp'ye giydirince ödüle bogmuslar adamı

Avrupa Birligi Piyano Yarışması, 1991
Genç Konser Solistleri Yarışması Avrupa Birinciliği, 1994
Genç Konser Solistleri Yarışması Dünya Birinciliği, 1995
Radio France/Beracasa Vakfi Ödülü, 1995
Paul A. Fish Vakfı Ödülü, 1995
Boston Metamorphosen Orkestrası Solist Ödülü, 1995
Maurice Clairmont Vakfı Ödülü, 1995
Telerama Ödülü, 1998, 2001
RTL Televizyonu Ödülü, 1998
Le Monde de la Musique Ödülü, 2000
Diapason d’Or ( Altın Plak ) Ödülü, 2000
Classica Ödülü, 2000
Le Monde Ödülü, 2000
Avusturya Radyo-TV Ödülü, 2001
Deutsche Phono Akademie ECHO Ödülü, 2001
Yılın Bestecisi Ödülü, Andante Klasik Müzik Ödülleri, 2010
Yılın Piyanisti Ödülü, Andante Klasik Müzik Ödülleri, 2010
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

abi nolur sus sınır tanımıyorsun şu an yanlış olmakta. Birazdan dünyanın düz olduğunu iddaa etçekmişsin gibi geliyor ya.

AKP faşizminin kol gezdiği memlekette muhalif olarak reklam yaptığını iddaa ediyorsun adamın ya inanılmaz. Sağda solda siyasi fikir belirterek burdaki konserlerinin sayısını azaltır sadece.
Tek amacı güçlü olana yamanmak olan ezikler konserlerini iptal ettirir falan.
Bu olaylardan önce tanımıyorduysan senin ayıbın ona da birşey demiyoruz ama nolursun saçmalamayı bırak ya.
Dünya çapında tanınan bir piyano virtüözünün nasıl 3. dünya ülkesinde reklama ihtiyacı olabilir.

Basit konuşuyorum ama anlamamakta ısrar ediyorsun. Politik sanatçı Zülfü Livaneli gibi olur. Adamın siyasi görüşü başından sonuna kadar bellidir, bu kendisine sevenler kazandırmıştır hem müziğiyle hem sanatçı karakteriyle saygı duyar bu ülkenin insanları o adama.

Bugüne kadar Zülfü Livaneli'nin konserleri mi azaldı?

Bu adam yıllardır piyano virtüözü ama yıllardır bu kadar tanınmıyordu. 2010-2011 de siyasi açıklamalar, politik sivri hareketler yaptığından beri çok daha fazla konuşulan adı anılan bir adam haline geldi.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

Bu adam yıllardır piyano virtüözü ama yıllardır bu kadar tanınmıyordu. 2010-2011 de siyasi açıklamalar, politik sivri hareketler yaptığından beri çok daha fazla konuşulan adı anılan bir adam haline geldi.

be amına koduğumun mandası. neyine yaradı adamın daha fazla konuşulması adının anılması? ihtiyacı var gibimi görünüyor orda türkiye gibi bok çukuru bi ülkede daha fazla tanınmaya
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

hee öyle evet adamın 2010 yılında aklına gelmiş sanatcı oldugu, o zamana kadar piyanist şantörlük yapıp nikah masasi söylüyormus, akp'ye giydirince ödüle bogmuslar adamı

Avrupa Birligi Piyano Yarışması, 1991
Genç Konser Solistleri Yarışması Avrupa Birinciliği, 1994
Genç Konser Solistleri Yarışması Dünya Birinciliği, 1995
Radio France/Beracasa Vakfi Ödülü, 1995
Paul A. Fish Vakfı Ödülü, 1995
Boston Metamorphosen Orkestrası Solist Ödülü, 1995
Maurice Clairmont Vakfı Ödülü, 1995
Telerama Ödülü, 1998, 2001
RTL Televizyonu Ödülü, 1998
Le Monde de la Musique Ödülü, 2000
Diapason d’Or ( Altın Plak ) Ödülü, 2000
Classica Ödülü, 2000