Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

DeathLord said:

Düzelteyim o zaman adamı sadece o müzik türüyle ilgilenen az sayıda insan tanıyordu. Artık bütün ülkede sevenleri ve nefret edenleri var. Bence baya işine yaradı bu muhabbetler.

Aynen kardeş. Ben mesela türkü dinlemeden yapamam. Müziksiz yapamam yani. Ama o entel işi klasik müzik dinlemediğim için tanımıyordum Fazıl Say'ı.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

Oha tiplere gel fake açıp küfür falan etmiş bir de.

Ben siz tanımıyordunuz demiyorum ki, çoğu insan tanımıyordu dedim.

Adam iyi reklam yaptı dedim ki bu olay değil Fazıl Say ismi zaten politik yorumlar yapmaya olaya dahil olmaya başladığında duyuldu, haber oldu.

abi işte cogu insanın tanımaması onlarin hatası diyorum ben de, yolda cık sor bizim milletimizin %80i darwin kim ne bilmez,büyük fizikciler kimyacılar kim tanımaz etmez..
cok önemli sanatcıları, fazıl say gibi hayatını buna adamış insanlari bilmez.. ama hülya avsarlar,ibo'lar yada 10 sene boyunca oynamıs futbolculari ezbere sayarlar, bu işte o insanlarin ayibi degil diyorum, bilmeyen kısımın ayıbı..

insanların cogunun bunlari bilmemesi o insanlari degersizleştrmez, adamın böyle bir şey ile gündeme gelmesi de reklam kaygısı oldugunu göstermez, adam dun baslamadı müzik yapmaya..

elma ile armut baya karışmaya basladı
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

applev0dka said:

adam oldboyz abi, baya bir oooooooooollllllllllld ama 1453-1900'ler arasında

2010 öncesinde 2 tane gazete haberi göstersene bana Fazıl Say hakkında. Ne enteresan tiplersiniz gerçekten bazen anlamak zorlaşıyor.

abicim adam sanatci ya bak SANATÇI..
ünlü degil sanatci...
gazete haberine neden ihtiyaci olsun adamın, takdir ediliyor mu ediliyor, müzigin kralını yapıyor mu yapıyor, ajdar'in daha cok haberi var diye ajdar>fazıl say mi sana göre.. bu mu yani mantalite ?
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaş bu adam tanınmıyordu ülkede doğru mu yanlış mı?

Tanınmıyor olmasının sebeplerini tartışmıyorum ben burda illa saçmalayacaksınız yani.

Adam apolitik sanatçı konumundan politik olarak kutuplaşarak daha tanınır oldu mu olmadı mı?

Ben bunu reklam kaygısı yaparak yaptı demiyorum. Öyle ya da böyle bu işin sonucu adama reklam olarak döndü mü dönmedi mi?

Belki memleketin gittiği yönden rahatsız olmuştur ve sanatçı olarak kendi elinden geldiği kadarıyla müdahale etme ihtiyacı duymuştur, ya da reklam yapmak için bu muhabbetleri kullanmıştır.

Benim dediğim gibi olmadığı yönünde elinde en ufak bir argümanın var mı?

Bana oldboyz diyince bi haklı mı oldun sen şimdi? Ad hominemden başka bi bok bildiğiniz yok gerçekten.
Sosyal ağlarda paylaş

ajdar > fazıl say diyorsun yani ok

hala sunu atliyorsun, tanınmaması adamın sucu degil, sen tanımıyorsun da dünya taniyor,

ülkede kim tanıyordu abi darwin'i söylesene ?
newton ? ünlü kimyagerler, bu adamlarin dünya mirasına verdikleri katkının haddi hesabi var mi ?

bizim yeto halkımız tanımıyor diye degersiz mi bu insanlar
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

DeathLord said:

applev0dka said:

2010 öncesinde 2 tane gazete haberi göstersene bana Fazıl Say hakkında. Ne enteresan tiplersiniz gerçekten bazen anlamak zorlaşıyor.

ünlü degil sanatci...
gazete haberine neden ihtiyaci olsun adamın, takdir ediliyor mu ediliyor, müzigin kralını yapıyor mu yapıyor, ajdar'in daha cok haberi var diye ajdar>fazıl say mi sana göre.. bu mu yani mantalite ?

PARA KAZANMIYOR LAN PARA. Adam artık daha çok para kazanıyor, tv programlarına katılıyor, hakkında haber yapılıyor ,reklam değeri artıyor.

Ajdar ile ne alakası var? Ben Fazıl Say'ın sanatçılığını mı tartıştım?
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

applev0dka said:

DeathLord said:

applev0dka said:

ünlü degil sanatci...

PARA KAZANMIYOR LAN PARA. Adam artık daha çok para kazanıyor, tv programlarına katılıyor, hakkında haber yapılıyor ,reklam değeri artıyor.

reklam yapıcak adam gider sevgili ile bilmem nerde yakalanir, su olur bu olur,

ülkenin boktan halini görüp buna karsı cıkmak söz söylemek ''reklam yapmak'' olduysa.

padişah işini iyi yapmış demektir gercekten
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

öküzlük baki sende
Sosyal ağlarda paylaş

Demek ki reklam yapmışım. Burda soru şu benim bu işten bi çıkarım oldu mu? Aket-Atum beni tanıdığında ben daha mutlu bir insan oldum mu?

Sanatçı dediğin adamın en çok aradığı şey alkıştır hayatta. Fazıl Say bu hareketleriyle ciddi miktarda alkış aldı.

Adam reklamını yaptı işte, yarın öbür gün siyasete atılır milletvekili maaşını da alır mis gibi işte.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

Arkadaş bu adam tanınmıyordu ülkede doğru mu yanlış mı?

Tanınmıyor olmasının sebeplerini tartışmıyorum ben burda illa saçmalayacaksınız yani.

Adam apolitik sanatçı konumundan politik olarak kutuplaşarak daha tanınır oldu mu olmadı mı?

Ben bunu reklam kaygısı yaparak yaptı demiyorum. Öyle ya da böyle bu işin sonucu adama reklam olarak döndü mü dönmedi mi?

Belki memleketin gittiği yönden rahatsız olmuştur ve sanatçı olarak kendi elinden geldiği kadarıyla müdahale etme ihtiyacı duymuştur, ya da reklam yapmak için bu muhabbetleri kullanmıştır.

Benim dediğim gibi olmadığı yönünde elinde en ufak bir argümanın var mı?

Şu mesaja vericek cevabınız varsa verin yoksa bi susun oturun lütfen ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...