Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say

Mayhem

Öne çıkan mesajlar

yamulmuyosam
ömer hayyam quoteladı

"ırmaklarından şaraplar akacak diyorsun,
cennet-i ala meyhane midir?
her mümin'e iki huri vereceğim diyorsun,
cennet-i ala kerhane midir?"

sonra goygoycular saldırdı.
geri döndü memlekete
işte bu cezada şu,
"biz iki tarafında gazını almayı iyi biliriz!"
heh.
Sosyal ağlarda paylaş

dini değerlere hakaret derken?

ben budistim misal, yada işte falanca dinine adamışım kendini.

müslümanlar her kestiği inekle benim inancıma hakaret ediyor?

ya da daha kolay geçeyim, her müslüman, ISA ALLAHIN OĞLU DEĞİL LOL LAMERLER! dediklerinde bir katoliğin inancına hakaret ediyor?

dini inanca hakaretten suçlu bulunmak çok çok tehlikeli bir karar işin ucu şeriyat mahkemelerine kadar gider bu kafa ile devam ederse.
Sosyal ağlarda paylaş

Karari dogru bulmamakla beraber, insanlarin istedigi seye inanma veya inanmama hakki oldugunu düsünüyorum.
Kimse baskasinin önemsedigi seylere hakaret etme, dalga gecme hakkina sahip degil benim fikrim bu.

Bununla beraber Fazil Say'in yaptigi hareket ciddi sekilde toplumu tahrik etmeye giriyor, ayni seyleri tartismayalim lütfen dedigimi tam anlayin. Tahrik olanlar bence de aptal ama bunun olacagini bile bile bu isi yapan adama da cok fazla saygi göstermem ben, cünkü o da cok akilli sayilmaz belli ki.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da işte fazıl bunu yaptı diye insanlar ayıplar, yuhlar, tepki gösterir hakaret eder vs.

bu fazıl sayın yaptığı düşünce özgürlüğünün 1-1 karşılığıdır.

ama devlet bu işe girerse, davanın açılmasına göz yumarsa (hadi açıldı, düşünce özgürlüğü diye davayı düşürmez ise) işte orada bir sıkıntı oluşur.

sen bir şekilde adamı tüm halkın gözünde suçlu ilan edersin, yarın öbürgün konseri olsa konserinde bu adamı koruması gerekenler korumaz, linç edilebilir vs.

senin devlet olarak görevin, düzeltiyorum laik demokratik bir cumhuriyet olarak görevin beğensen de beğenmesende senin koyduğun "kurallar çerçevesinde" hareket eden her vatandaşının yaşam güvenliğini vs. sağlamak. bunun yerine resmen o linç isteyenlerden biri olmuşsan sen artık Türkiye Cumhuriyet'inin anayasasına aykırı davranıyor olursun ve işler sarpa sarar küçük küçük bu tarz kanunları çiğneyerek damlalalarla göl oluşur sonrasını tahmin edersiniz zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

Karari dogru bulmamakla beraber, insanlarin istedigi seye inanma veya inanmama hakki oldugunu düsünüyorum.
Kimse baskasinin önemsedigi seylere hakaret etme, dalga gecme hakkina sahip degil benim fikrim bu.

müslümanım diye gezinenler aynı boku yiyince 10 ay hapis cezası verilmiyor kimsey yalnız
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

tamam da işte fazıl bunu yaptı diye insanlar ayıplar, yuhlar, tepki gösterir hakaret eder vs.

bu fazıl sayın yaptığı düşünce özgürlüğünün 1-1 karşılığıdır.

ama devlet bu işe girerse, davanın açılmasına göz yumarsa (hadi açıldı, düşünce özgürlüğü diye davayı düşürmez ise) işte orada bir sıkıntı oluşur.

sen bir şekilde adamı tüm halkın gözünde suçlu ilan edersin, yarın öbürgün konseri olsa konserinde bu adamı koruması gerekenler korumaz, linç edilebilir vs.

senin devlet olarak görevin, düzeltiyorum laik demokratik bir cumhuriyet olarak görevin beğensen de beğenmesende senin koyduğun "kurallar çerçevesinde" hareket eden her vatandaşının yaşam güvenliğini vs. sağlamak. bunun yerine resmen o linç isteyenlerden biri olmuşsan sen artık Türkiye Cumhuriyet'inin anayasasına aykırı davranıyor olursun ve işler sarpa sarar küçük küçük bu tarz kanunları çiğneyerek damlalalarla göl oluşur sonrasını tahmin edersiniz zaten.

Kararı yanlış bulduğumu ilk cümlede söylüyorum zaten. Rica da ettim adam gibi okuyun boş tartışmalara sokmayın beni diye ama insanların gerçekten okumuyor anlaşılan.

Linç falan istemiyorum ben, diyorum ki Fazıl Say da saygısız bir adam, çok da göklere çıkarmanın alemi yok. Sen inanmayabilirsin ama bu inanan insanlara saygı göstermen gerektiği gerçeğini değiştirmez. Sen inanabilirsin ama bu senin inanmayan insanlara saygı göstermen gerektiği gerçeğini değiştirmez.

Sen Galatasaray forması giyer Fenerbahçe stadına gidersen seni orda linç ederler. Doğru, olmaması gereken bişey ama sen de yapma yani böyle bi hareket.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bugün yaşananların büyük çoğunluğu da zamanında inanmayan insanların, inanan insanlara saygı göstermemesinden dolayı oluyor.

Kin, nefret, yasak bu tarz duygular toplumları karanlığa sürükler. Yarın ülkede güç el değiştirir ve inanmayanların eline geçerse bu sefer de onlar intikam duygularıyla rahat nefes aldırmayacak insanlara.
Sosyal ağlarda paylaş

kim neden sayghı gostersın baskasının ınancına.

yahu muslimanlık direk hristiyanlığa hakaret ediyo.. saygı göstermiyo. müsliman olmak direk hristiyanlığa hakaret. aynı sekilde hristiyanlıkda muslimanlığa. bu kitaplar "ben tek tanrıyım diğer bütün hersey yalancı, kafir hepsi" diye baslıyo.

bir dinin baska bir dine saygı gostermesı cok nadir bir durum. Zoroastrianism falan gibi bi avuc örneği var tarihte.

üzgünüm yani, yok böle bir saygı gosterme zorunluluğu.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

kim neden sayghı gostersın baskasının ınancına.

yahu muslimanlık direk hristiyanlığa hakaret ediyo.. saygı göstermiyo. müsliman olmak direk hristiyanlığa hakaret. aynı sekilde hristiyanlıkda muslimanlığa. bu kitaplar "ben tek tanrıyım diğer bütün hersey yalancı, kafir hepsi" diye baslıyo.

bir dinin baska bir dine saygı gostermesı cok nadir bir durum. Zoroastrianism falan gibi bi avuc örneği var tarihte.

üzgünüm yani, yok böle bir saygı gosterme zorunluluğu.

E saygı gösteremedikleri için sürekli savaştılar zaten, hala da savaşıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...