Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şu aralar yeni bedelli askerlik çıkar mı?

Rewendor

Öne çıkan mesajlar

Vardır forumda bekleyen, yaşı son bedelliyi ucundan kıyısından kaçırmış eminim. Hala öyle midir bilinmez ama bir aralar forumun genel profili 83-88 arasıydı uzunca bir dönem.

Malumunuz, 2011'de çıkan 82 ve öncesini kapsayan bedelli yeterli talebi görmeyince 2013'te aynı koşullarla tekrar geldi. Sonuçlardan tatmin oldular mı bilinmez, ama sayıda çok bir değişme olmadı. En son Ocak'ta bir yaş düşecek söylentisi çıktı ama onu da yalanladı hükümet.

Bir yandan şu aralar hem ismi konmamış olsa da ekonomide arka planda bir krize döneminden geçildiği konuşuluyor, zaten biraz takip edenler de farkında, hem de son dönemde terör örgütüyle müzakere vb başlaması durumu dolayısıyla ortalık bir sakinleşti.

Öte yandan sosyal medyada hala bu konuda atışmalar sürse de resmi hiçbir şey yok, ne gazete haberi kaldı konuyla ilgili, ne en ufak bir lafı geçiyor. Pek çıkmayacak gibi bir görüntü hakim ortalığa (bir öncekinde de öyle gözüküyordu gerçi).

Var mıdır bu konuda düşüncesi, fikri olan?
Sosyal ağlarda paylaş

Potansiyeli olup biraz kilo alarak 30 000 liradan yırtanlar arttığı içindir sayının azlığı. >:D<

Çoğu bedelli ödeyebilecek adam şişmandı GATA'da. Yaşlar 27 üstüydü genelde.

Çürük domatesler ile mesleki başvurular sayısı benim gittiğim günlerde kafa kafayaydı diyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Çünkü diğer seçenek daha ucuz (:P)

30 000 lira yahu...

O değil de harbici asker sayısı da azalıyor. Harp okullarından ayrılış da fena düzeylerdeymiş.

http://www.odatv.com/n.php?n=harbiyeli-silivride-kariyer-yapmak-istemiyor-1404131200

Ondan sonra Hedef 2023, tabi tabi... :S
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında geçen sene olsa sınıra yaklaşmıştım, bir 12 kilo daha alırsam tecil erteletebiliyordum da temelli kurtarma olmuyordu sanırım. Şimdi zar zor vermişken o kilonun bi kısmını geri almamak lazım.

O yüzden mecbur bedelli bekliyoruz da, bilmiyorum pek ümit yok gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...