Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mısırda sokak ortasında hristiyan kadına tecavüz

Reflective

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

DeathLord said:

Evet senin istatistikten farki olmayan yerinden uydurdugun rakamlar daha önemli o istatistikten.

ahaha ben hiç bir yerde rakam yazmadım bir daha oku. ayrıca benim bildirdiğim bir görüşle internette tecavüz istatistikleri diye yayınlanan bir çalışma arasında dağlar kadar fark var. insanlar sonra bu istatistiklere bakıp "Avrupada daha çok tecavüz oluyomuş bakın islam ne güzel" falan diyorlar lol

Bak cidden senden baskasiyla muhatab olmak da istemiyorum surda da bunun islamla falan alakasi olmadigi gercegini bi kabullenmeniz lazim. Geri kalmis toplumlarda var bu olaylar dinle falan alakasi yok. Hindistandaki toplu tecavüzleri unuttunuz mu? Onlar da mi müslümandi?
E afrika bu olayin en fazla yasandigi yer, onlar da mi müslüman?

Islam medeniyetleri geri birakiyor o yüzden bu geri kalmis toplumlar böyle hayvanliklara yöneliyor dersen bi nebze anlayayim da müslüman toplum=hayvanlik dersen tepki gösteririm ki bu sakirt oldugumdan degil inanan ve sevdigim insanlar oldugu icin. Bu direk o insanlara da hakaret cünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

Bak cidden senden baskasiyla muhatab olmak da istemiyorum surda da bunun islamla falan alakasi olmadigi gercegini bi kabullenmeniz lazim. Geri kalmis toplumlarda var bu olaylar dinle falan alakasi yok. Hindistandaki toplu tecavüzleri unuttunuz mu? Onlar da mi müslümandi?

Islam medeniyetleri geri birakiyor o yüzden bu geri kalmis toplumlar böyle hayvanliklara yöneliyor dersen bi nebze anlayayim da müslüman toplum=hayvanlik dersen tepki gösteririm ki bu sakirt oldugumdan degil inanan ve sevdigim insanlar oldugu icin. Bu direk o insanlara da hakaret cünkü.

din dedim müslümanlık demedim
Sosyal ağlarda paylaş

scuba merakı yüzünden mısıra gidip geliyorum. Diğer arap ülkelerine de gittim. Araplardan adam olmaz. Her türlü hırsızlık yalancılık adamların genlerinde var. (belki gen değilde koşullardır, tartışılır).

Bu video da ne olup bittiği belli bile değil, kadın hristiyan mı? ne yapmış? (bunlarda hırsızlık, zina vs de böyle sokak ortasında cezalandırılabiliyor) ne zaman olmuş?

Orada salağın teki Allahu ekber diyor diye de islamiyete bağlanmasını doğru bulmuyorum.

Not: Mısıra araplar yüzünden gitmemeyi tercih edenlere el gouna yı öneririm. Surf, dalış, yemek için ideal bir yer.
Sosyal ağlarda paylaş

buarada dediğim az çok senin dediğine çıkıyor. bütün dediklerim dinin gerçekten nasıl olduğundan bağımsız.

din toplumları geri bırakıyor demek din + toplum = bu sonuç
demek. dinin gerçekten ne olduğunu tartışmıyoruz zaten dinin toplum üzerindeki sonuçlarını tartışıyoruz, özellikle bireysel değil de topluluk yasa ve kurallarını belirlerse ne olduğunu
Sosyal ağlarda paylaş

ya şey ben aslında tüm genellemere ve birilerinin fikrinin her sorunun kaynağı olduğu fikrine inanmıyorum.
1 ay önce umreye gittim geldim ben mesela. çok güzel bir deneyimdi benim için. ve hiç te öyle insanların abarttığı gibi bir toplum değil araplar ve o taraflar.
ama sırf beni bile bir kefeye koyarak ve yorumlarıma bakarak dinin ve bu tür inanışların birşeyleri fişeklemediğini görebilirsiniz.
ve yine bahsettiğim şeye geliyoruz yani insana. sorun insan kaynaklı başka birşey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

DeathLord said:

Bunun hic bir dinle alakasi yok. Insan eger yapabiliyorsa yapiyor bu hareketleri.
Yani mogollar hangi dine mensuptu da ele gecirdikleri her yerde kadinlara tecavüz ediyorlardi?
Yine rus askerleri neye tapiyorlardi? Bu hayvani icgüdüler her insanda var modern toplumlarda daha bastirilmis sekilde yer aldiklari icin daha az yasaniyor bu olaylar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Dworgian said:

bu rape istatistiklerinin ne kadar yetersiz olduğunu konuşuldu daha önce. bu istatistikler polise yapılan şikayetler ve davaların sonuçlarına göre belirleniyor. dolayısıyla önce ne kadar çok report edildiği önemli. daha sonra ise taciz ve tecavüz suçunun tanımı ülkeden ülkeye değişiyor ve avrupa ülkelerinde özellikle taciz çok daha geniş bir yelpazeyi kapsıyor mesela o yüzden taciz olaylarının fazla gözükme ihtimali artıyor.

malesef istatistik denen şeyin altında çok fazla beklenmedik sorun yatabiliyor yani iyi değerlendirmek lazım

Sadece ne kadar yaygın ve vahim bir durum var onu göstermek istemiştim. Uygar denilen yerlerde durum biraz farklı sadece. Tabii bir de bu buzdağının rapor edilmeyen bölümü var.
Sosyal ağlarda paylaş

sorun insan işte o yüzden insanların birlikte yaşayabilmesi adına bu sorunu giderici önlemler alınıyor yasaydı şuydu buydu. ben de diyorum ki din gibi olgular insan tarafından sömürülmeye çok müsait o yüzden bireyselleştirilsin. bu kadar basit. din insanı kötü yapıyor demiyorum, din yapısı gereği insan tarafından sömürülmeye çok müsait, öncelikle içinde hiyerarşi olduğu için ikincil sebep olarak da okuması anlaması kolay olmadığı ve genel olarak tembel olan insanın okumak yerine başkasına inanmayı seçtiği için.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

buarada dediğim az çok senin dediğine çıkıyor. bütün dediklerim dinin gerçekten nasıl olduğundan bağımsız.

din toplumları geri bırakıyor demek din + toplum = bu sonuç
demek. dinin gerçekten ne olduğunu tartışmıyoruz zaten dinin toplum üzerindeki sonuçlarını tartışıyoruz, özellikle bireysel değil de topluluk yasa ve kurallarını belirlerse ne olduğunu

Peki din olmasa ne olurdu bunu düsündün mü hic? Alt sinif insanlarin isyan etmesini engelleyen sistemdir din, yeniden dogdugunda üst sinif olacagina inanir, uslu durursa cennete gidecegine inanir vs. Toplumu uyusturmak sakin tutmak icin var din uygulamalari. Dünyada hic din olmasaydi emin ol cok daha fazla savas, isyan, tecavüz, cinayet yasanirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

Bunun hic bir dinle alakasi yok. Insan eger yapabiliyorsa yapiyor bu hareketleri.
Yani mogollar hangi dine mensuptu da ele gecirdikleri her yerde kadinlara tecavüz ediyorlardi?
Yine rus askerleri neye tapiyorlardi? Bu hayvani icgüdüler her insanda var modern toplumlarda daha bastirilmis sekilde yer aldiklari icin daha az yasaniyor bu olaylar.

öncelikle, "din insanları bu noktaya sürüklüyor" demek "insanları bu noktaya sürükleyen tek şey dindir" demek değil o yüzden dinden bağımsız örnekler vermen bu durumu çürütmüyor. eğer insanın doğasında böyle bir özellik varsa, medeniyet bunu bastıran bir unsurken din sömürülerek bu unsuru daha arttıran bir olgu haline geliyor. bugün çoğu ortadoğu ülkesinde din yorumlandığı haliyle erkeği kadından üstün gören, cinsel özgürlüklere karşı çok vahşi toplumsal tepkilere yartan bir olgu. demek ki insanın bu vahşi doğası ile sinerji yarattıracak bir olgu haline getirilebiliyor. o yüzden de toplumsal değil bireysel olarak kalmalı. bu kadar basit
Sosyal ağlarda paylaş

din doğası gereği bireysel, bireylerin birliktelikleri toplumunu oluşturuyor sadece. namaz tekte kılınıyor cemaatle de. bir zorunluluk yok.
din de birilerinin birilerini mevcut kurallarla korumasından çok kişilerin bu kuralları kendi hayatına uygulaması istenir. dolayısıyla şeriat denen şey bireyedir.
ama herşeyde olduğu gibi birileri bunu koz olarak kullanıp parmakların yumruğa dönüşmesini ister halbuki tokat daha çok acıtır.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

Din olmasa siyasetle olusturulacak bu topluluklar, o olmasa irk üzerinden o da olmasa futbol takimi üzerinden yesil gözlüler vs siyah gözlüler savasi dahi cikar dünyada. Hep sömüren akillilar ve sömürülen aptallar olacak cünkü.

işte bunların hepsi bireysel fikirlerin (gerek politik ideallerin, ki bu da yukardaki demokrasi örneğine ithafen), gerek dini ideallerin, gerekse nasyonal ideallerin toplumsal orgy meselelerine dönüştürülmesinden ileri geliyor. ama bence din ve "demokrasi götürmek" çağımızın bu açıdan en çok sömürülen iki olgusu ve bu yüzden bu iki meselenin çok acilen bireyselleştirilmesi gerekiyor. amerikaya baktığımızda daha kendi ülkesinde aslında demokrasi yokken ordusunun başka ülkelere demokrasi götürmesini destekleyen insanların durumu çok trajikomik.

bireyselleştirme isteği ise hiyerarşiyi zayıflatmak için. bütün bunlara olanak veren bir hiyerarşi olması ve hiyerarşide tepeden olan insanların aşağıda olanlara istediğini dikte edebileceğini düşünmesi, mesela demokrasisi olan devletin olmayan devlete istediği gibi müdahale edebileceğini düşünmesi (yada düşündürtmesi diyelim) gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

DeathLord said:

Ardeth said:

DeathLord said:

yalnız şu var bu örneklediklerinin sanmıyorum yaptıkları işi doğru göstermek için bişeye bağlıyacaklarını.vidyodaki adamlar sevap point kasıyo kafasında ama biyandan.ha dersinki haçlılar kadınları çocukları pişirip yemişler zamanında.dorudurda bin yıl olmuş be abi adamlar hala kadın çocuk pişirip yemiyo yani.ama araplar ve biçok müslüman ülke hala aynı kafa.hatta geri evriliyolar
Sosyal ağlarda paylaş

arap toplumu neden olmamışın cevabı islamiyetten önce de kız gömüyorlardı değil ama. ona bakarsan avrupalılar müslümanlık çıktığında ortaçağa yeni girmişlerdi. açıp deşsek kim bilir ne beyinsizlikler çıkar.

gerizekalı olmasına bütün ırklar ülkeler gerizekalıydı. o halde neden avrupa insanlaşırken orta doğu boka battı? işte burda dinin ne derece manipule edildiği ortaya çıkıyor.

islamiyetin içine güzel etmişler. ya da başka bir deyişle islamiyet içine edilmeye müsait bir dinmiş. ister kabul edin ister etmeyin.

madem kusursuzdu? madem kitap değiştirlemedi? o zaman nasıl içine etti bu insanlar?

şimdi bazı arkadaşlar e avrupa kitap bastı eğitim seviyesi bla bla diyecekler. böbürlenmeye gelince ibni sinadan bir giriyorsunuz çıkmak bilinmiyor. madem orta doğu daha gelişmişti neden ezildi?
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

abi bilim de yapısı gereği sömürülmeye ve abuse edilmeye uygun birşey.

yalnız bilim sömürüldüğü zaman bir motivasyon değil araç oluyor bu aradaki fark çok önemli. bilim götürmek için insanlara vahşet uygulanmıyor ama demokrasi ve din götürmek için uygulanıyor. bu aradaki fark baya kritik yani amaç olarak sömürülmeye yatkın olan şeyler, araç olarak sömürülmeye yatkın şeylerden çok daha zararlı. neden dersen amaç olarak sömürülmeye yatkın şeyler kitleleri de beraberinden sürüklüyor, araç ise her zaman bulunur amaç olduktan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...