Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Olay var Ceviz Kabuğu'nda-AKP çatırdıyor mu lan sonunda?

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Az önce telefonla yayına katılan hükümetin en sıkı destekçilerinden Hasan Celal Güzel-ki karısı halen AKP milletvekilidir, kendisi de Sabah gazetesi yazarıdır, Başbakanı yere göğe sığdıramayan bir adamdır-şunları söyledi:

-Bu akil adamların çoğu Kürtçüdür,eski Marksistlerin ve bir kısım dindarların liberal makyajıdır.
-Bu barış süreci denen şey yanlıştır.
-Anayasadan Türklük çıkartılırsa elime silahı alır dağa çıkarım.
-Olan bitenden rahatsız olan pek çok AKPli var, beni gördükleri yerde etrafımı çevirip durumdan rahatsızlıklarını söylüyorlar.
-Hükümet 2 ay daha dayanıp PKK'yı silah bırakma noktasına getirecekken tuttu Kandil'i siyasi muhatap haline getirdi.
-Bu ülkede Türk'üm demeyi suç haline getirip, diğer etnik kökenleri öne çıkartırsanız barış falan gelmez, çok kısa sürede bu ülke parçalanır...

Daha çok şey söyledi ama stüdyoda bulunan kişilerden AKPli olanlar şaşkına döndü. Bir tanesi "YUH"dedi Hasan Celal Güzel'e. Bu arada programın diğer konuklarından bir gazeteci TBMM başkanı Cemil Çiçek'in 40 kadar AKPli milletvekilini geçtiğimiz günlerde bir araya getirip,"Anayasadan Türklüğü çıkarıyorlar, vaziyet iyi değil"dediğini, bu durumdan diğer milletvekillerinin de rahatsız olduğunu söylediğini anlattı. Hatta bu nedenle Tayyip Erdoğan, Cemil Çiçek'in TBMM başkanlığı görevini uzatmaktan vazgeçmiş,çok kızmış.

Böyle gidiyor daha mevzu...

Ancak ben bu tartışmanın gerçekten önemli olduğuna inanıyorum.
Bunu bu işlerle ilgili olanlar yazsın bir yere.
Çünkü AKP'nin aldığı oyların temelinde milliyetçi muhafazakar oylar vardır. Bakmayın siz dinci-liberal-cemaatçi makyaja. ANAP ve DYP gibi toplamı 30-35% olan partiler eridi gitti.Onların tabanı nerede? Tabii ki AKP'nin içinde. O tabanı temsil eden Cemil Çiçek,Hasan Celal Güzel ve AKP içindeki onlarca milletvekili şu an açık açık baş kaldırı noktasında.

Umarım bu baş kaldırı daha da artarak devam eder. Çünkü bu AKP'den bu ülkenin kurtulmasının yegane yolu demokrasidir ve demokratik yoldan bu adamlardan bu ülkeyi kurtarmanın yolu parti içindeki milliyetçilerin akıllarının başlarına gelmesi ve dolayısıyla AKP'ye oy veren MİLLİYETÇİ vatandaşların akıllarının başlarına gelmesidir.

Hadi bakalım...Hayırlısı...
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Ancak ben bu tartışmanın gerçekten önemli olduğuna inanıyorum.
Bunu bu işlerle ilgili olanlar yazsın bir yere.
Çünkü AKP'nin aldığı oyların temelinde milliyetçi muhafazakar oylar vardır. Bakmayın siz dinci-liberal-cemaatçi makyaja. ANAP ve DYP gibi toplamı 30-35% olan partiler eridi gitti.Onların tabanı nerede? Tabii ki AKP'nin içinde. O tabanı temsil eden Cemil Çiçek,Hasan Celal Güzel ve AKP içindeki onlarca milletvekili şu an açık açık baş kaldırı noktasında.

Ya ülkücü takılan tiplerin de alayı akpye veriyor 2002'den beri de abi bugüne kadar o boyunduruk altında kalmayı kendine yedirmiş adamlar bundan sonrasını da yedirir. Hiç umutlanmamak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Akp'nin oyunun ana kismi merkez sag dedigimiz kitle, bu kitle ayni zamanda milliyetcidir de zaten ama suanki mhp o cizgiden cok uzak ve alakasiz bi resim veriyor.

AKP'nin oy yüzdesi suan sadece merkez sagda ciddi bir rakip cikarsa karsisina bölünür onun disinda cok zor. Bununla beraber zaten bu olayi RTE ve ekibi bizden cok daha iyi bildiginden bu potansiyele sahip adami ve kadrosunu direk kendi tabanina,partisine katti.

PKK konusunda ciddi adimlar atiliyor, tavizler cok abarti olmadigi sürece bu millet yutar o tavizleri ve savas biterse doguda, cok fazla oyunu arttirir akp. %60'lari ve bununla beraber baskanlik sistemini görürüz kisa zamanda. Bunu istemeyen insanlar, örgütler ülkeler harekete gecti zaten coktan bu tarz cikislar da bunun parcasi.

Neyse lafin özü RTE ve ekibinden kurtulmak icin tek ihtimal pkk'nin hortlamasi ve merkez siyasetinden halkin cabuk isinacagi iyi bir lider cikmasi. MHP kötüye gidiyor, CHP zaten alabilecegi max oylarda geziyor Kilicdaroglu yetosuna ragmen kisaca cok zor biseyler olmasi.

Türkiye birlesik devletleri kurulur yakinda, biraz da güneyden toprak katarlar federasyona bitti gitti iste.
Sosyal ağlarda paylaş

hersey turkluk kurtluk zaten

ben su an new yorktayim, hayatimda akp ye hic oy vermedim ama sezarin hakki sezara

burada sokaktaki adam bile tayyip e saygi duyuyorsa, almanyada turkiye dedin mi herkes ya siz cok iyi gidiyorsunuz diyorsa.

ben new york ta godiva ya girdigimde, ya turkler bizi satin aldi biz turkiyeyi cok merak ediyoruz istanbul cok guzelmis diyorsa(godiva nin karizmasi ayridir)

ben tayyip erdogana su yonden saygi duyuyorum, ole yada boyle butun siyasi kariyerini risk etti birseylere girdi. eger bu isin altindan kalkamazsa biter, halbuki herkes gibi senede 1000 tane asker sehit etmeyi kabul edip pkk nin devamina kassaydi boyle olmazdi.
Sosyal ağlarda paylaş

matama ona medyanın gücü diyoruz sezarın hakkından ziyade.

ben de avrupa'da yaşarken takip ediyordum yabancı basını, nasıl yalan dolan belli değil. bitik ekonomiyi şaha kaldırdı, israil'e posta koydu, ortadoğu'nun yükselen gücü vs diye kral yaptılar adamı. konuştuğumuz insanlar niye sevmiyorsunuz ki adam size refah sağladı falan diyorlardı, haberleri yok gerçeklerden.

istanbul olayı başka bir hikaye zaten, yabancılar bi bok zannediyorlar bu lağım çukurunu. akp'den bağımsız yani o olay. gelin yaşayın 1 ay görün diyordum sadece cevap olarak
Sosyal ağlarda paylaş

Trias said:

globalleşmenin bu hızıyla, 10-15 yıl sonra milliyetçilik mi kalacak zannediyorsunuz?

This

Milliyetçilikhortlamaz artık daha küçük gruplaşmalar var ve bireyselleşme çok herkes kendi çıkarında
Hareketlerde sürekli artış var etik değer ülke kavramı milli düşünce falan içi boş tabirler oluyor hep

Çıktıkları özleri ile alakaları kalmadı hep bir bireyin yada grubun çıkarı üstüne temellenmiş bişey globaleşme dediğinde aynısı işte
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

Trias said:

globalleşmenin bu hızıyla, 10-15 yıl sonra milliyetçilik mi kalacak zannediyorsunuz?

This

Milliyetçilikhortlamaz artık daha küçük gruplaşmalar var ve bireyselleşme çok herkes kendi çıkarında
Hareketlerde sürekli artış var etik değer ülke kavramı milli düşünce falan içi boş tabirler oluyor hep

Çıktıkları özleri ile alakaları kalmadı hep bir bireyin yada grubun çıkarı üstüne temellenmiş bişey globaleşme dediğinde aynısı işte

Globallaşme "petrol zirvesine" çarptı yalnız, sonuçları da fena olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Gencecik insanlar hic yoktan olmeyecek sakat kalmayacaksa, tonla milyar dolar orada savunma harcamasi diye yokolmayacaksa ve turk-kurt gerilimi olmayacaksa, gayette desteklenir bu surec.

Takim tutar gibi milliyet tutmanin bi faydasinimi gorduk 80 senedir?
1930un Italyasi kafasinda ulusalci olacagima bu cozumu desteklerim.

Hasan Celal de kimbilir ne sebepten dondu? Dune kadar en sacma seylerini bile desteklerdi Tayyibin, vardir bir karin agrisi veya zarari, cunku akilla hareket eden biri degil saksakcinin teki sadece, bugun bunu yarin onu alkislar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...