Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ankarada domuz eti

Fakkoo

Öne çıkan mesajlar

goldbären said:

çetin abi domuz bokun içinde yuvarlanıyor lafı falan hep cemaat kışkırtması ama(:D

aynı şekilde yok efendim sindirim çevrimi düşükmüş de yedikleri mikroplar sindilirmiyomuş her yerinden parazit akıyomuş o parazitler insana ibnelik ve hristiyanlık bulaştırıyomuş vs. tavukların ineklerin artık aynı kötü koşullarda büyütüldüğü doğru.

hayatında canlı domuz gördün mü len ingilizce yağ
Sosyal ağlarda paylaş

ben gördüm avrupada çeşitli yerlerde. küçük çapta üretim yerlerinde ya da hayvan çiftliklerinde gayet yeşillik alanda çimde vs yetişiyorlar pis bir durum yok yani. kendi boklarını kusmuklarını yemek gibi bişey de yok.

ama mass productiona gelirsek onda nerdeyse her hayvan kötü. zaten bu tavuklara antibiyotik basa basa süperbakteriler de üretiyorlar dünyanın ağzına sıçacaklar yakında
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

o hayvanın yedi şey et hücrelerine gidene kadar moleküllerine ayrılıyor zaten, bok da deriden nüfuz edip hayvanın etine geçmiyor.

ayrıca köklerini de yiyorsun bitkilerin mesela havuç

ya içinde bok varken kesersen sağına soluna bulaşırsa, isterse lazerle yıkasınlar yimem :P dedim ama yedim yani, çin mahallesine gittik koca domuzu çevirme yapmışlar isteyene direk oradan kesip ekmek arası veriyorlar, insanlarda yiyor ve bu açık havada yani.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

aquila said:

bangladeste insanlarin yasadigi ortami da gordun mu?

bangladeşli de yemeyin zaten...bu mudur?
B)-

degildir. zaten boktan bi ortamda yetisen bi hayvanin tabi ki boktan bi ortami olucak, orda yeme mesela domuz, hatta domuzu birak orda hicbisey yeme. gerce artik seri uretimde her hayvan boktan ortamlarda yetisiyo, o yuzden zaten domuz pis ben yemem, tavuk var mi? sacma birsey.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Abi çoğunuz no-lifersınız, buradan başka arkadaşlarınız yok derecek kadar az. Her aktiviteyi buradan arkadaşlarınızla yapıyosunuz. Lokanta kültürünüz yok. Et'i tanıma kültürünüz yok. Yemek tanıma kültürünüz yok. Kafanız tek bakış, yemek çeşitliliğine hazır değilsiniz. Yedim diyeniz de tatava. Domuz'un her yerini yedim diyo, ara sokakta bir esnaf lokantasina uğramamıştır mesela. Duyulmuş ozenti yemekleri görmüştür.
Sosyal ağlarda paylaş

sene 2001...gassaray lisesi mezunu piyasadan yetişme müdürümle barcelonada ara sokaklardan birinde akşam yemeği yiyoruz...benim müdür domuzcu...çeşit çeşit domuz yemekleri yiyor her öğünde. ben ne yiyeceğimi bilemedim. bu bana "sana escalope söyleyeyim,çok beğeneceksin" dedi..."abi"dedim, "domuz olmasın o"...güldü,"yok lan olm,ne domuzu,etin en güzel yeri"dedi...birazdan geldi yemekler...lan benim yemek güzel görünüyor,güzel kokuyor ama rengi öyle bildiğimiz dana eti gibi değil...sarı et..."abi"ded,m,"yeme beni"...yine güldü gevrek gevrek,"olm deli misin lan,escalope domuz değil,şahane et"...çağırdım garsonu,"ıs this pork?"dedim...garson,"no,it is escalope"dedi...valla yedim,lezzetliydi de ama hala aklıma geldikçe "yedim mi lan domuzu?"derim...
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

ben gördüm avrupada çeşitli yerlerde. küçük çapta üretim yerlerinde ya da hayvan çiftliklerinde gayet yeşillik alanda çimde vs yetişiyorlar pis bir durum yok yani. kendi boklarını kusmuklarını yemek gibi bişey de yok.

ama mass productiona gelirsek onda nerdeyse her hayvan kötü. zaten bu tavuklara antibiyotik basa basa süperbakteriler de üretiyorlar dünyanın ağzına sıçacaklar yakında

işte onlar senin gördüklerin.

yeaaa. yaaaaa.

şu cevabı vermek için bekliyordum şimdi gidebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...