Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ankarada domuz eti

Fakkoo

Öne çıkan mesajlar

antibiyotik basmalarının sebebi de metre kareye 20 tavuk falan sıkıştırdıkları için biri hasta olduğu an chain lightning misali bütün çiftlik telef oluyor. ki o kadar tavuktan biri mutlaka hasta olur antibiyotik basmasan.

kısacası sorun insan popülasyonunun çok fazla olması. bu kadar tavuğa talep varsa sorun budur yani. 2den sonra üremek yasaklansın ne bu ak tavşan gibi
Sosyal ağlarda paylaş

Fakkoo said:

KuddusiMavra said:

pis hayvan olduğu için tüketmeyi hiç düşünmem domuz etini.

2 POST Yukarısına bak. Yediğin bitkilerde pis o zaman arkadaş.

aynı şey mi birader? bitkileri eğer bilinçli bir adamsan gerektiği gibi yıkayıp mümkün olduğu kadar arındırma imkanın var. benim kastettiğim domuzun pis bir hayvan oluşu ile ilgili.defalarca domuz görmüşlüğüm var.ne yediğini,nasıl bir karakteri olduğunu kafama kazımışım bir kere.ben o hayvanın o hallerini gördükten sonra canım onun etini yemeyi çekmiyor.genel olarak da böyle düşünürse insanlar şaşırmam.
Sosyal ağlarda paylaş

kötü abi bariz kötü ,hem bir boka benzemiyor hem kokusu ve tadı leş ,kötü işte yani amma özenti çıktınız lan

he aroması ,baharatı basılmış ,eşek eti bile olsa farketmeyecek işlenmiş ürünlerden örnek vermeyin ki en kralı bile bizim pastırma ,sucuğun yanına yaklaşamıyor
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Fakkoo said:

KuddusiMavra said:

aynı şey mi birader? bitkileri eğer bilinçli bir adamsan gerektiği gibi yıkayıp mümkün olduğu kadar arındırma imkanın var. benim kastettiğim domuzun pis bir hayvan oluşu ile ilgili.defalarca domuz görmüşlüğüm var.ne yediğini,nasıl bir karakteri olduğunu kafama kazımışım bir kere.ben o hayvanın o hallerini gördükten sonra canım onun etini yemeyi çekmiyor.genel olarak da böyle düşünürse insanlar şaşırmam.

çetin, abi bi ara seni ağırlamak isterim. götüreyim memlekete, orada doğal ortamda yetişen tavukları bi gör, neler yiyorlar nerelerde geziyorlar. ondan sonra domuz mu tavuk mu konuşalım :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Kac kere dedim, domuz pisirme tarzina gore guzel oluyor. En iyisi su:

Tavayi isit iyice, sonra uzerine jambon at. Sakin yag filan koyma ama. Sonra uzerine kafana gore yumurta kir. Iki-uc dakika sonra al sonra uzerine Kemal Kükrer'in acili sosundan ya da bildigin Acısso'dan filan dok seviyorsan.

Cok guzel oluyor. Cidden cok guzel oluyor. Cok da basit iste, kac kahvalti ya da geceyarisi yemegi yaptim ben boyle... Real'de var guzel jambonlar.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Kac kere dedim, domuz pisirme tarzina gore guzel oluyor. En iyisi su:

Tavayi isit iyice, sonra uzerine jambon at. Sakin yag filan koyma ama. Sonra uzerine kafana gore yumurta kir. Iki-uc dakika sonra al sonra uzerine Kemal Kükrer'in acili sosundan ya da bildigin Acısso'dan filan dok seviyorsan.

Kayserili dexter aramızda beyler..
Sosyal ağlarda paylaş

Seperate said:

kötü abi bariz kötü ,hem bir boka benzemiyor hem kokusu ve tadı leş ,kötü işte yani amma özenti çıktınız lan

he aroması ,baharatı basılmış ,eşek eti bile olsa farketmeyecek işlenmiş ürünlerden örnek vermeyin ki en kralı bile bizim pastırma ,sucuğun yanına yaklaşamıyor

kötü diyebileceğim tüketilen tek et muhtemelen hindi'dir eheh.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Fakkoo said:

KuddusiMavra said:

abi nası ya? Nasıl Etin içine giren boku arındıramayacağından bahsediyorsan Sebzenin içine giren boku nası arındırmayı planlayabildin ki? İkiside sebzenin etin içine protein vs olarak gidiyor. Ettekini ayıramadında bitkidekini mi ayırdın nası bi mantık hatası lan bu
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

bu olaya özenmek gibi yaklaşmak kadar salakça bi tavır yok hehe. adam yemiştir ve seviyordur ve yer. illa sizin kültürünüz dışı her hareketi özenti olarak nitelendirmek nasıl egoist bir davranış ya haha.

başlığı açan arkadaş domuz etine özendiğini ve merak ettiğini söyledi ,benim yazdıklarımın hepsi ona yönelik en azından.

bende yediğimi ve sevmediğimi söyledim ,yiyen yer yemeyen yemez beni zaten ırgalamaz,zaten dediğim gibi domuza özenmek ne la zz..
Sosyal ağlarda paylaş

@fucko

adam senin söylediğini söylememişki.

domuzun nasıl pis olduğunu gördüm yemek istemiyor canım demiş.

ayrıca domuz ve bitkide aynı oranda olduğunu söyleyemezsin bunun, bitkinin kökünü yemiyoruz biz, ama domuzu komple yiyorlar yani. biraz biyoloji bilgisiyle dahi senin düz mantığından uzaklaştırılabilir konu. kaldı ki domuz yedim bende öyle çok çok farklı bir tadı vs yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Seperate said:

Ardeth said:

bu olaya özenmek gibi yaklaşmak kadar salakça bi tavır yok hehe. adam yemiştir ve seviyordur ve yer. illa sizin kültürünüz dışı her hareketi özenti olarak nitelendirmek nasıl egoist bir davranış ya haha.

başlığı açan arkadaş domuz etine özendiğini ve merak ettiğini söyledi ,benim yazdıklarımın hepsi ona yönelik en azından.

bende yediğimi ve sevmediğimi söyledim ,yiyen yer yemeyen yemez beni zaten ırgalamaz,zaten dediğim gibi domuza özenmek ne la zz..

Özendiğimi nerde söylemişim? götünden birşeyler kılıf uydurup giydirme.

Lectre said:

@fucko

ayrıca domuz ve bitkide aynı oranda olduğunu söyleyemezsin bunun, bitkinin kökünü yemiyoruz biz, ama domuzu komple yiyorlar yani. biraz biyoloji bilgisiyle dahi senin düz mantığından uzaklaştırılabilir konu. kaldı ki domuz yedim bende öyle çok çok farklı bir tadı vs yok yani.

Ciddi değilsin di mi? Nasıl ya.Hani öteki türlü bile olsa, Bitkiler o kadar pislik içinden cıkartılıyor temizleniyor kalkıyorsun sen evde temizliyorsun ve temiz olduğuna inanıyorsun.Aynı şeyi ete de yapabilirsin gayet gayette temiz olabilir o hayvan. Bence siz mantık yürütmeyin. Biyolojiymiş falan boş iş.
Sosyal ağlarda paylaş

Fakkoo said:

abi hiç yemedim ve denemek istiyorum. Birde birşey dikkatimi cekti domuz eti yemeyen coğu ülke böyle pısırık kücücük dandik vücut yapılı.Domuz eti yiyen ülkelerde ise adamlar doğuştan bir Form kazanıyorlar gibi.Bilmem hiç dikkatinizi çekti mi bu olay? Almanlar özellikle ipi göğüsleyenler.

ehe buyur pardon gerçi domuz yiyen kaslı erkeklere özenmişsin vs vs.

neyse lan ne bayık konu harbi ,senelerdir eşek,at,köpek,kedi yiyoruz ,domuzun bakterisi falan laf bile değil
Sosyal ağlarda paylaş

Fakkoo said:

Seperate said:

Ardeth said:

Özendiğimi nerde söylemişim? götünden birşeyler kılıf uydurup giydirme.

Lectre said:

@fucko

Ciddi değilsin di mi? Nasıl ya.Hani öteki türlü bile olsa, Bitkiler o kadar pislik içinden cıkartılıyor temizleniyor kalkıyorsun sen evde temizliyorsun ve temiz olduğuna inanıyorsun.Aynı şeyi ete de yapabilirsin gayet gayette temiz olabilir o hayvan. Bence siz mantık yürütmeyin. Biyolojiymiş falan boş iş.

şimdi durumu sana şöyle açıklayayım, bitkinin kökündeki emici tüyler sadece belirli vitamin minarel ve suyu alıyor bitkinin sistemine, ki hani bunlarla birlikte büyüyor bu bitki, hani tutupta bokun içine sokmuyoruz, ha yerin altında büyüyen bitkiler var istisna olarak bunların üretim süreci hakkında bir bilgim yok söyleyeyim.

ama domuz dediğin hayvan, şehir efsanesi olmamakla birlikte bokunu direk yiyor, ne oluyor bu hayvanın midesine, sindirim sistemine, bağırsaklarına bilmemne heryerine gidiyor bok olarak. yani sonuçta sen bu domuzu öldürdüğünde neyi pis neyi temiz bilmiyorsun, ki hani şöylede bir sonuç var yurtdışındaki domuz eti satılan mekanlara vs bakarsan öyle eti temizleme gibi bir durum söz konusu değil, kesiliyor, kızartılıyor yeniyor.

hani böyle cahil cahil gelme bir daha ne olursun, biyolojiymiş falan boş iş yazmışsın ya, ardethi salarım üzerine, oda yetmez ne kadar senin gibi insan varsa toplar diri diri yakarım. hani yedim diyorum, müslüman falanda değilim ama saçma sapan savlarını savunmak için bitkiyle hayvanı bir tutmanda çok akıllıca bir tavır değil.

kes.
Sosyal ağlarda paylaş

Hani git ye abi yeme demiyorum, ama güvenme temizliğine vs, çin mahallesinde nasıl domuz satıldığını, ,insanların onu alıp nasıl yediğini/yedirdiğini görmüş biri olarak söylüyorum. tadıda dediğim gibi öyle aman aman bir fark hissetmeyeceksin, yani aynı şeyi danayla yap yine aşağı yukarı aynı olur tadı. soslarda falan güzel oluyor baya onuda söyleyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

tavuğın yetiştiriliş tarzı iyi değil işte öyle bir sorun var çok fazla hormon ve antibiyotik basılıyor. hormonu her yer yapıyor mu bilmem ama antibiyotik kesin. o da kesmeden 2 hafta önce vermeyi bırakıyoruz sistem atıyor diyor ama bilemiyorum

bişey olmz bende pislik içinde yaşıyorum iyi gelir belki hiç hastalanmadım 1,5 yıldır full tavuk eti yiyorum her hafta ama 15 kilo aldım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...