Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GSL 2013 season 1

Cuce

Öne çıkan mesajlar

Oymanq said:

innovation-roro maçı için spartacusten yorum bekliyorum.
Son maçını izleyebildim o serinin, onu kastediyorsun zaten sanırım. Banelinglerle 20 SCV öldürebbilecekken a-move verdiği için sadece 5 SCV alan, rakibinin elindeki tek seçeneğin hellbat drop olduğunu bilmesne rağmen ölen queen'lerini tekrar yapmayan, üç üssüne birer spore crawler yapmayı iş işten geçene kadar düşünemeyen bir Zerg, dünyanın en iyi oyuncusunu yenemiyor artık. WoL'ün aksne oyun gayet iyi bir durumda denge açısından demek ki.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam da 20 marine'i 3 bling ile almak diye bişi var. ha tabii pro gamer split'i diye bir şey var, o yüzden 10 bling'e 25 marine falan anca kaybediyor herifler. bizde o tür mikro falan yok :D

bu arada o kadar split'e maruz kalınca 20 muta'nın efekti de artmış oluyor baya, gelip temizliyorlar ufak marine gruplarını.

widow vs bling karşılaştırmak değil de amacım, bling baya muhteşem bir şey zerg için yani. hele şimdi mass muta yine revaçta iken.

çok fazla widow mine'ın imba olduğu maç seyretmedim galiba son dönemde ben. ya rastlamadım böle maçlara ya da bana izlerken o havayı vermedi. widow mine 2 saniye sonra mı ne ateş ediyor ya, bu çok fazla bilinmezlik katıyor olaya ve yeterince reliable değil gibi geliyor bana. belki de böyle düşündüğüm için sırf widow mine sayesinde kazanılan maçlarda bile ben böyle düşünemiyorum. bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

Oymanq said:

innovation-roro maçı için spartacusten yorum bekliyorum.
Son maçını izleyebildim o serinin, onu kastediyorsun zaten sanırım. Banelinglerle 20 SCV öldürebbilecekken a-move verdiği için sadece 5 SCV alan, rakibinin elindeki tek seçeneğin hellbat drop olduğunu bilmesne rağmen ölen queen'lerini tekrar yapmayan, üç üssüne birer spore crawler yapmayı iş işten geçene kadar düşünemeyen bir Zerg, dünyanın en iyi oyuncusunu yenemiyor artık. WoL'ün aksne oyun gayet iyi bir durumda denge açısından demek ki.

hep bu tarz savunmalar yapıyorsun ya oyun eşit olsa bile şu dediğini kabul etmem çünkü sen adama bunu da şunuda yapsaydı diyorken karşıdaki adamın yaptığını görmezden gelen bir bakış açısıyla oyun yorumlamak bana göre oldukça sığ bir bakış açısıdır.

bu şey gibi bir şey.

terran 1-1-1 allin yapıyor e abi ozaman protossta mass immo abassın probe'u kessin exp almasın. iyi hoş güzel. kesiyosun adam gelmiyor bu sefer exp alıp devam ediyor. burda mesele ırkının ne kadar değişken olabildiği. sen a taktiğini yaparken b'ye zart diye geçebiliyosana yada ünitelerin b'yide counterlıyorsa ama sen bunu anlayamamışsan ve milletle bronze'sun oyunu yorumlama diyosan esas sorun sendedir.
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğin bugün örnek verdiğin maçla zerre alakası yok. 1-1-1'in saçma bir şey olduğunu söyledim her zaman ve HotS'la birlikte oyundan çıktığına da çok memnunum. 1-1-1'i ezmek için diğer stratejilere karşı çok güçsüz kalacak şekilde oynamak gerekiyordu. Roro'nun queen ve spore crawler yapmamasının bunla hiçbir alakası yok. Rakibinin ne yapacağını %100 biliyordu. Rakibinin hellbatleri ve medivacleri vardı. 20'den az SCV'si vardı, a stratejisinden b stratejisine sittin sene geçemezdi. Roach baneling saldırısı biter bitmez queen'lerini yeniden yapmalıydı. Hadi onu geçtim droplar başladıktan sonra dakikalarca drone'larıu ve 3. üssü ölürken queen ve spore yapmayan bir oyuncu kusursuza yakın oynayan bir rakibe karşı kazanmayı hak etmez, kazanırsa asıl dengede sorun var diyebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

oyman _Spartacus_ sanki biraz haklı gibi....:S
evet bencede o noktada queene abanmalıydı. hem gazı toplamayı keser macroda terrana yetişirdi
zaten işçiside fazlaydı fazladan yapacağı queenlerin zararı olmazdı. o noktada hellbat dorptan başka çaresi kalmamış terrana belkide "gg" bile dedirtebilirdi. ,
Ama hiç kimse bilemez GM seviyesinden bile üstteki oyuncuların düşünce tarzlarını şimdi Roro'ya sorma imkanımız olsa "neden spine spor atmadın neden queen yapmadın desek eminim bizlerden daha mantıklı açıklama yapardı.
oyunun bitiminden saatler sonra dakikalarca düşünüp yaptığımız bu yorumları oyuncuların o saniye içinde düşünmek zorunda olduklarını unutmamalıyız.
Terran evet IMBA bana göre ama Roro sanki biraz pasif kaldı gibi. fakat bu pasifliğin sebebini anlayamadım. vod yayınlanır yayınlanmaz o maçı bir kaç kez izleyeceğim. hem casterlar ekranda görülmesi gereken yerleri kaçırdıklarını düşünüyorum saçma bir maç oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

ben roro inno 3. maçın özeline dahil birşey söylemedim onu siz çıkardınız. ben tartışacak olsam life innovation serisini tartışırım. ben genele dahil ırkların tech switchlerini ve avantajlarını konuşuyorum. o maça dair fikirlerini söylesin derken tüm maçları kast ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...