Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearthstone [Beta Key Giveaway]

Wyand

Öne çıkan mesajlar

dreagloth said:

lvl4 priest im le, legendary ler rare ler epic ler çıkaran pala yı yendim inanılmaz zevkliydi, %80 şsna diyen ateistler bunu açıklasın.
Şans kavramı elbet mevcut ama bahsettiğiniz oranlar çok yüksek %50 ler %60 lar vs.

Adamın elinde seni counterlayacak kart sayısını düşünüp (capleri olduğu için az çok en kötü seneryoyu tahmin edebiliyorsun) onun elinde olma şansını hesaplayıp ona göre oynamak gerekiyor.

Oyun bu açıdan tavlaya benziyor biraz.

Örnek olarak tavlada taşını öyle bir noktaya çekersinki adamın kırması için 9 atması gerekir, Bunun zardaki olasılığı 36 da 5 tir (5-4 4-5 6-3 3-6 3-3) kısacası risk almaya değer bir orandır. Ancak taşını kırması için adamın 4 atması gerekiyorsa bunun oranı 36 da 16dır(2-2 1-1 1-3 3-1 ve 4 lü diğer kombinasyonları kattığında) buda risk almaya değmeyebilir.

Olay birazda hangi kartı ne zaman oynayacağını kime attack vereceğini veya vermeyeceğini seçmekten ziyade değermi değmezmi sorularını doğru sormandan ibaret gibi.

Diğer oyunlara kıyasla daha az şans içeriyor yada daha çok şans içeriyor demiyorum asla. O konuya değinebilecek hadde sahip değilim. Ancak Tavla gibi dışardan her ne kadar kolay bir oyun gibi,şans var gibi gözüksede büyük resime baktığında şans faktörü bahsettiğiniz gibi büyük oranlarda değil.

Kısacası bir tavla oyunu 5'te biter, Bu oyunda sen 3 lose aldığında bitiyor. Şanssızlık yüzünden tabiki bir oyunu kaybedebilirsin ama sen o 3 lose a ulaştığında kaç win aldığında ki şans faktörü %3'ü 5'i geçmez diye düşünüyorum

(Arena'dan bahsediyorum)
Sosyal ağlarda paylaş

Çok feci qq yapmaya geldim.

Lan millet summon a random beastten gider okuz gibi 6/5 + deathrattle olan bir beast çeker.
Bana o kartın kendisi bile gelmez.

Ya ayıp lan. Sabonis'e de anlatmıştım. Mage ile arenadayım. Karşıma 2 oyun 2 farklı priest geldi. Adamlar coin'i de kullanarak ahan bunu çıkarttılar:

Lan 5 turn boyunca elime ne silence ne direct damage ne polymorph.. Hiç bişe gelmedi. Ööyle yenildim.

Daily Quest: Win 2 match with druid

Tamam yapalım. Deck'te toplam 6 spell kartım var. İlk 5 turn sadece spell kartları geldi. Ööyle minionsız minionsız takıldım. Board control gitti tabii de.. Direniyorum en azından. Sonra 20 manalık Molten giant gelsin. Utanmasın sonrasında da aptal aptal 1 manalık kartlar gelsin. Ya hakkatten bu oyun bazen benim sabrımı deniyomuş gibi hissediyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Ozan said:

Sinir oldum, sürekli gelen kullanamadığım flamstrike bir türlü gelmedi, karşımdaki tüm alana adam dizip yendi. Hepsi 2-3 health...

flamestrike en sevdiğim kart. başlangıçta gelse bile değişmiyorum çünkü çok op bir kart ve şansa bırakamıyorsun ileride gelip gelmeyeceğini.

karşımdaki bir heyecan diziyor böyle tam oyunu bitirecek, çat temizleniyor ortalık.
Sosyal ağlarda paylaş

flamestrike'ı elinde tutmayı benden mi öğrendin :P her seferinde gerektiğinde atıyordum sana bu sayede :D

kart mage'in her şeyi fala nbana göre. zaten en sağlam creature'lar bile 4-5-6-7 range'inde oluyor healthleri. bir şekilde hallediyorsun her şeye 4 veya 5 vurduğunda ya kendi creature'ların ile ya ufak defek spell'ler ile ya hero ability ile vs.
Sosyal ağlarda paylaş

ohannes 9 win iyiymiş ama aşırı nadir olan bişi. sana gelen seçtiğin kartların birbirleriyle uyumu, kartların kalitesi, 9 oyundaki şans falan filan piuuvv yani

bütün bunlar göz önünde bulundurulunca çok da iyi diil ya ödüller 200 gold, 140 dust, 1 booster. giriş parasını çıkarınca 50 gold, 140 dust, 1 booster... az valla 9 win'e. 6-7-8 win'lerde yaklaşık ne geliyor?

gerçi 9-0 yapınca daha sağlam geliyordur muhtemelen di mi? ama 9-0 iyice imkansıza yakın :D
Sosyal ağlarda paylaş

yok ya 9 win ya 3 lose bende 9 maç sanıyodum bu olana kadar :P

bu arada rogue ya da mage dışında 9 win çok zor gibi geliyor bana özellikle mana coin ile combo çalışması bug bence. direk 2. tur 2/3 ve 2/1 mob summonlayabiliyorsun hatta bi turn preperation ve kendi mobunu ele yollayıp 2 mana aza inme gelmişti ilk turn adama 2/3 + 2 * 2/1 indim yani saçmalık var biraz. rakip area spellerin manasına ulaşana kadar sen hem boardda bariz eziyorsun mob inemiyor üstüne bide en az yarım hpsini vurursun zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...