Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Might and Magic X

Norak

Öne çıkan mesajlar

Class dengesine patch gelirse daha iyi olur sanırım. Mesela eye of the beholder da 2 ön 2 arkada gezen eleman vardı, burada 4 üde yan yana yürüyor. Tank diye bir class var ama bütün mobları kendine çekecek bir özellik yok, 1 er 1 er çekiyorsunuz geri kalan moblar rasgele diğer adamlara vuruyor. Eh böyle olunca tank fazla gereksiz olmuş , taunt un fazla misslemesi ve undeadlerin felan immune olması vs iyice kötüleştiriyor. Doğru düzgün dmg veremediği için diğerleri yatsa önündeki mobu öldüremiyor. Ayrıca ölen/bayılan hatta stunlanan karakterlerin xp alamaması çok kötü, stunlananın alamaması ise iyice saçma.

Biraz denge patch i gelsede bow ranger felan çekici olsa biraz =( böyle millet sırf caster ve dual takılıyor, kaç class direk çöp.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında tank gereksiz değil sadece sonradan adam oluyor diyelim master warfare ile bi ability geliyor adını unuttum bir kişinin üzerindeki atağı alabilme + taunt zaten tüm mobları toplasa ez mode olur oyun sadece hp+resist kasarak.
Ranger kısmı doğru inanılmaz gereksizler.

ps: ayrıca bundan sonraki major patch ile class balance gelir.Misal runepriest promote bonus o kadar kötüki anlatılamaz :D
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben eski eye of the beholder cı olduğumdan aynı mantıkla karakter yarattım

1 tank (dwarf defender)
1 melee zırf/dodge lu dps (orc barbarian)
1 caster dps (freemage air/prime/dark)
1 healer (druid earth/light/water)

ideal bir kadro değil, milletin çöp dediği 3 karakter birden var heheh, şu orc barbarian ın 2handed ını bir an önce master felan yapmam lazım misslemesin diye direk oturtuyor o zaman sanırım.

Fire ı sevmeme rağmen almadım, direk freemage ve druid fire da gm olamıyor diye sanırım =)

Biraz daha doğru düzgün denge olsa ranger (bow/air) almak isterdim, belki o zaman tank ya da dps i crusader a felan çekebilirdim yani. 4 kişi yan yana olunca 1 healer ile oynanmıyor kesinlikle. Beholder olsa paralyze tarzı spell yiyene kadar 1 healer ile rahat rahat oynanabilirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

İmplosion var işte mesela, attığınız karaktere iyi vuruyor, çevresindekilerde dmg alıyor bayağı iyi gibi geldi bana. Ama tabi çok fazla aoe spell görmedim spark felan direk yalan.

Air da aslında dmg verip iten spell başlarda fena değil. Ama genelde hep lightning çakıyorum. Crit felanda olunca mis gibi hasar veriyor.

Birde mesela druid freeze ground mu ne atıyor mage de aoe çakıyor, diğer 2 ahmak karakter ok atıyor felan sizin yanınıza gelmeden geberebiliyor melee moblar =P
Sosyal ağlarda paylaş

Crusader buff var promote light damage veren ayrıca equipmenti melee başına +x damage düzersem carnagele üzerler diye düşündüm.Shaman seçmemin sebebi promote bonusu her 2 damage başına 1 mana alıyordu yanlış hatırlamıyorsam aoe ile free cast gibi bişi oluyor.
Bence çok iyi olcak bu setup.
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

Crusader buff var promote light damage veren ayrıca equipmenti melee başına +x damage düzersem carnagele üzerler diye düşündüm.Shaman seçmemin sebebi promote bonusu her 2 damage başına 1 mana alıyordu yanlış hatırlamıyorsam aoe ile free cast gibi bişi oluyor.
Bence çok iyi olcak bu setup.

arcane resistance ı gm lersen resist ettiğin büyünün %10 ununu mu ne mana olarak alıyosun shaman ve pala da.

yediği dmg.
Sosyal ağlarda paylaş

kaleyi kurtarıp sonra elemental forge'a gidip Earth ELemental dayıyı tokatlayıp ilk blessingi aldın mı? Ondan sonra seni seahavena gönderiyor. Köprü bazen düzelmiyor bug olduğu için sanırım ama gidip Sorgepia daki stablesdan at ile seahavena gidebiliyorsun direkt.

Benim de bir sorum var gençler. Ben şimdi Blademaster questini tamamladım, gittim grove'a aldım o ormanın kalbini questi veren admaa verdim inventory ekranında da o bölüm işaretlendi. Fakat karakterim hala "carnage" abilityisni kullanmıo. Needs to get promoted to blademaster diyo. Daha ne yapacak?
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

kaleyi kurtarıp sonra elemental forge'a gidip Earth ELemental dayıyı tokatlayıp ilk blessingi aldın mı?

Hangi kale? Randevu isteyen guardın olduğu bir kale var sadece. Hırsızların inini baıp dövdüm, Nagaları (deniz fenerindeki) bitiremedim, Elemental'i ise hayatımda görmedim duymadım?
Sosyal ağlarda paylaş

apis, daha bölgede çok işin var. lighthouse görevini bitirmen gerekiyor öncelikle. sonra o görevi veren adam 1-2 görev daha veriyor, onları da bitiriyorsun. daha sonra aynı adam seni portmeyran kalesine yönlendirecek. o şekilde devam edersin.

@mortis, bende de yok abi sorun. questi verince açıldı ability.
Sosyal ağlarda paylaş

Of koprude adamin buglanmasi ok de, questi tamamlayip promote edemiyorsam cok uzucu aksam bi arastiriim belki yine biseyleri duzeltincs oluodur. Bu arada lost citynin her yerini temizlemisim bi son odaya gitmemisim ne akilsa gittim shard of wateri aldim, hallettin water kismini blessing i de aldim net oldu. Hemen arkasindan skull rockdan air shardininaldim orayi da temizlemistm onden, birden hayvan gibi progress oldu oyunda.

Edit: aha acaba mana yetmio die mi atamio simdi forumda
Gordum. 50'mana lazimmis benimkinde mana yok ve kirmizi
Gozukuo skill action bara alsam da. Fakat ustune gelince , needs to get promoted to blademaste diyo. Aksam eve gelince bi spirit boostliim bakiim. Cunku ole bi
Bug bulamadim nette
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...